نژاد American Bobtail

American-Bobtail-cat-pic

بابتیل آمریکایی با دم کوتاه، گوش‌ها و انگشتان پا و بدن قدرتمندش ظاهری وحشی دارد.

american-bobtail-1-pic

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

american-bobtail-cats-2-pic

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۱ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۸ تا ۱۳ پوند

اصل و نسب:

ایالت متحده و کانادا

american-bobtail-cats-4-pic

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

گربه های دم بابونه، نتیجه یک جهش ژنتیکی طبیعی که باعث کوتاه شدن دم می شود، در طول قرن ها در مکان های مختلفی از ژاپن تا جزیره Man ظاهر شده اند. گاهی اوقات توسط افراد مناسب مورد توجه قرار می گیرند، و یک نژاد جدید متولد می شود. در مورد بابتیل آمریکایی که از نسل یک بچه گربه دم کوتاه است که جان و برندا سندرز در طول تعطیلات به آریزونا به دست آوردند، چنین بود که آنها او را Yodi نامیدند، و او پدر این نژاد در دهه ۱۹۶۰ شد، زمانی که با ماده ساندرز، میشی، پس از بازگشت به خانه در آیووا، راهش را پیدا کرد.

بچه گربه های یودی و میشی نیز دم کوتاهی داشتند که نشان می دهد این صفت توسط یک ژن غالب ایجاد شده است. دوست خانوادگی، Mindy Shoultz، که تجربه پرورش پرشین را داشت، با Charlotte Bentley  همکاری کرد تا گربه‌های غیرمعمول را به یک نژاد تبدیل کنند. آنها بچه گربه ها را به گربه های دیگر با دم های کوتاه که در مکان های مختلف در سراسر ایالات متحده و کانادا یافت می شد، پرورش دادند. آنها به طور انتخابی گربه ها را بزرگ و محکم با ظاهری وحشی اما خلق و خوی شیرین پرورش دادند. تمام گربه‌هایی که برای رشد این نژاد استفاده شدند، مو کوتاه و مو بلند خانگی بودند. اکنون، پس از ۵۰ سال، دیگر نیازی به چنین برون‌کشی نیست، زیرا اکنون گربه‌ها شجره‌نامه‌هایی بلندتر از دم خود دارند.

انجمن بین المللی گربه در سال ۱۹۸۹ بابتیل آمریکایی را در دسته نژادهای جدید خود پذیرفت و در سال ۲۰۰۲ آن را به رسمیت شناخت.

 

اندازه

بابتیل آمریکایی معمولاً بین ۸ تا ۱۳ پوند وزن دارد.

 

شخصیت

بیایید بگوییم که شما عاشق شخصیت گلدن رتریور هستید، اما اندازه و سطح انرژی او کمی بیشتر از آن چیزی است که می توانید تحمل کنید. دوستداران بابتیل آمریکایی می گویند که باید به جای آن نگاهی به گربه آنها بیندازید. او عاشقی با قلب طلایی است که به مردمش فداکار است، آن‌ها را دنبال می‌کند، عاشق بازی است، به زیبایی روی یک افسار راه می‌رود (البته بعد از تمرین)، و با لبخند از مهمانان پذیرایی می‌کند.

این یک گربه باهوش است که از اسباب بازی های پازل، یادگیری ترفندها و بازی کردن لذت می برد. او به اندازه برخی نژادها خوش صدا نیست، اما لذت خود را با صدای جیر جیر، کلیک و تریل، و همچنین صدای خرخر و میو استاندارد بیان می کند.

بابتیل آمریکایی طبیعتی سازگار دارد، بنابراین او مسافر خوبی است. کامیون داران مسافت طولانی او را یک همراه عالی می دانند. گربه‌ها همچنین به دلیل ماهیت محبت‌آمیز و شهودی‌شان با برخی از روان‌درمانگران جایگاه خوبی پیدا کرده‌اند. همین سازگاری و مهربانی او را به یک همراه خوب خانوادگی تبدیل می‌کند و برای انواع سبک‌های زندگی، از آرام گرفته تا شلوغ، مناسب است.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. بابتیل های آمریکایی به طور کلی سالم هستند.

 

اهمیت دادن

کت بابتیل آمریکایی معمولاً تا زمانی که موهای آن را چند بار در هفته شانه یا برس بزنید، گره نمی‌خورد. ممکن است متوجه شوید که موهای  گربه در بهار و پاییز بیشتر می‌ریزد، بنابراین بهتر است در این زمان‌ها مرتباً او را مرتب کنید.  حمام به ندرت ضروری است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند.

این ایده خوبی است که یک بابتیل آمریکایی را به عنوان یک گربه فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری هایی که توسط گربه های دیگر منتشر می شود، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند، مانند برخورد با ماشین، با آن مواجه هستند. باب‌تیل‌های آمریکایی که به خارج از منزل می‌روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

بابتیل آمریکایی با دم کوتاه، گوش‌ها و انگشتان پا و بدن قدرتمندش، ظاهری وحشی متمایز دارد – شبیه به بابکت – اما او یک گربه خانگی است. اندازه او از متوسط ​​تا بزرگ است و به آرامی بالغ می شود و تا سه سال طول می کشد تا به اندازه کامل خود برسد.

از آنجایی که این نژاد با دم کوتاهش متمایز می شود، به همان اندازه مکان خوبی برای شروع توصیف ظاهر او است. هر دم منحصر به فرد است. بیشتر آنها ۱ تا ۴ اینچ طول دارند، اما می توانند کوتاهتر یا بلندتر باشند. باب دم ایده آل انعطاف پذیر و رسا است، به اندازه ای بلند است که در هنگام هوشیاری گربه از پشت قابل مشاهده باشد، و ممکن است صاف با یک پد چربی در انتها، کمی خمیده یا خمیده، یا در امتداد طول دم ناهموار باشد. بچه گربه ها تقریباً هرگز به طور کامل بدون دم نیستند، همانطور که گاهی اوقات در مورد Manx  ( https://cattime.com/cat-breeds/manx-cat#/slide/1 ) اتفاق می افتد. بعضی از بچه گربه ها بچه گربه هایی با دم تمام قد دارند. آنها در رینگ نمایش ستاره نخواهند بود، اما می توان از آنها در برنامه های پرورش استفاده کرد.

بدن به طور قابل توجهی ورزشی با خز کرک در دو طول پوشیده شده است. بابتیل آمریکایی مو کوتاه در واقع دارای یک کت دوتایی با طول متوسط ​​با موهای بیرونی سخت است که روی یک زیرپوش نرم و کرکی پوشانده شده است. وقتی کت رنگ رقیق، نقطه سیاه گوش یا نقره ای باشد، ممکن است کت بافت نرم تری داشته باشد. باباتیل‌های مو بلند دارای خرطومی دور گردن و موهای بلند روی برجک‌ها (بالای پاهای عقب)، شکم و دم هستند. روی صورت، موی بلند ممکن است به نظر برسد که او در حال خوردن گوشت گوسفندی است. خز در همه رنگ ها و طرح ها موجود است.  چشم ها می توانند هر رنگی باشند به جز عجیب و غریب (هر چشم یک رنگ متفاوت).

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

بابتیل آمریکایی اجتماعی و آرام دوست دارد بازی کند، بنابراین او انتخاب خوبی برای خانواده های دارای فرزند است. همیشه بر بچه‌های کوچک‌تر نظارت کنید تا مطمئن شوید که با کشیدن خز یا چرخاندن دم گربه به او آسیبی نمی‌رسانند.

او خوشحال است که با دیگر گربه‌ها و سگ‌های گربه‌پسند زندگی می‌کند، به لطف خلق و خوی دوستانه‌اش. حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *