نژاد American Curl

American-Curl-pic

کرل به خاطر گوش های شکل خاص خود متمایز است، اما حتی بدون آنها نیز گربه ای قابل توجه با حالتی شیرین است.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۶ سال

طول:

متوسط

وزن:

۵ تا ۱۰ پوند

اصل و نسب:

کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

کرل آمریکایی یکی از جوان ترین نژادهای گربه است. طی یک جهش ژنتیکی طبیعی متولد شد که اولین بار در شولامیت، یک بچه گربه سیاه و سفید ولگرد با موهای بلند و ابریشمی و به طور عجیبی، گوش هایی که به عقب جمع شده بودند، ظاهر شد. او راه خود را به درب استقبال جو و گریس روگا در لیک وود، کالیفرنیا پیدا کرد. روگاها در کتاب عهد عتیق، آواز سلیمان، نام او را شولامیت گذاشتند.

شولامیت از پدری ناشناس، چهار بچه گربه داشت و دو تا از آنها گوش های فرفری او را به اشتراک گذاشتند. مشاوره با یک متخصص ژنتیک نشان داد که این ویژگی توسط یک ژن غالب ایجاد می شود. گربه سانان پرورش انتخابی گربه ها را در سال ۱۹۸۳ آغاز کردند و نژاد جدید به نام American Curl در سال ۱۹۸۶ توسط انجمن گربه سانان ثبت شد. آنها توسط انجمن بین المللی گربه در سال ۱۹۸۷ به رسمیت شناخته شدند و در سال ۱۹۹۳ از CFA به رسمیت شناخته شدند. با سرعتی تقریبا ناشناخته، سفر از نژاد ولگرد به نژاد شجره ای تنها شش سال طول کشید. این نژاد همچنین به دلیل اولین نژاد تک با دو قد شناخته شده توسط CFA متمایز است.

همه کرل های آمریکایی از نسل شولامیت هستند. گربه ها را می توان به کرل های دیگر پرورش داد یا به گربه های خانگی غیر شجره ای با گوش های صاف که در غیر این صورت استانداردهای نژاد کرل را برآورده می کنند. این به تضمین یک مخزن ژنی بزرگ و تنوع ژنتیکی کمک می کند. بچه گربه های گوش راست از بستر American Curl را می توان در برنامه های پرورش استفاده کرد یا به عنوان حیوان خانگی قرار داد.

 

اندازه

گربه آمریکایی کرل یک گربه با جثه متوسط ​​با وزن ۵ تا ۱۰ پوند است.

 

شخصیت

کرل آمریکایی مهربان، به خاطر شخصیت مردم دوستش معروف است . او حتی بچه‌ها را دوست دارد، که همیشه در مورد گربه‌ها صدق نمی‌کند، و معروف است که به دنبال همراهی با آنهاست. مطابق با میراث مو کوتاه خانگی خود، او نسبتاً فعال، کنجکاو و باهوش است. او احتمالاً شما را دنبال می کند تا ببیند چه کار می کنید، اما مانند برخی از نژادها پرحرف یا رئیس نیست. در صورت لزوم، او بی سر و صدا از شما تقاضای توجه، غذا یا هر چیز دیگری را می کند. وقتی از سر کار به خانه می‌آیید، او با خوشحالی از شما استقبال می‌کند و حتی ممکن است این حرکت محبت آمیز را به مهمانان خانه نیز تعمیم دهد.

کرل های آمریکایی اغلب “پیتر پن” دنیای گربه ها نامیده می شوند. دیدن کرل های مسن‌تر که در خانه با شادی به اندازه کرل های جوان‌تر پرواز می‌کنند، غیرعادی نیست. نرها و ماده ها به یک اندازه فعال هستند.

کرل دوست دارد بازی کند و می تواند بیاموزد واکشی کند. او همچنین می‌تواند دستگیره‌های در را باز کند، بنابراین مراقب باشید در کابینت‌هایی که در دسترس او هستند، چه چیزهایی را کنار بگذارید. هنگامی که او برای استراحت آماده است، با خوشحالی در یک دامان قرار می گیرد. او هوشیار و سازگار است و برای هر خانه یا خانواده ای که او را دوست دارد مناسب است.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. کرل های آمریکایی به طور کلی سالم هستند، اما برخی از خطوط با کانال های گوش باریک مشکل دارند، که می تواند منجر به عفونت گوش ناشی از تجمع موم شود.

 

اهمیت دادن

کت کرل می تواند کوتاه یا بلند باشد و مراقبت از هر دو قد آسان است. گونه های موی بلند دارای پوشش اندکی هستند، بنابراین بعید است که گره بخورند. شانه زدن هفتگی برای زیبا نگه داشتن کرل های مو بلند یا مو کوتاه کافی است. سعی کنید شانه را به سمت عقب از میان موهای  کوتاه بکشید. می تواند به از بین بردن موهای مرده انباشته شده کمک کند. موهای کوتاه در تمام طول سال می ریزند و بیشتر از موهای بلند می ریزند. در ماه‌های گرم، زمانی که موهای بلند ممکن است به شدت ریزش کنند، بهتر است بیشتر برس بزنید یا شانه بزنید. حمام به ندرت ضروری است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید. گوش ها را با دقت دست بگیرید؛ شما نمی خواهید غضروف را بشکنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند.

ایده خوبی است که یک گربه آمریکایی را به عنوان یک گربه فقط در داخل خانه نگه دارید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند. اگر که به خارج از منزل می رود همچنین در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی است که دوست دارد بدون پرداخت هزینه آن گربه ای به این زیبایی داشته باشد.

 

رنگ کت و آرایش

کرل به خاطر گوش‌های شکل خاصش متمایز است، اما حتی بدون آن‌ها نیز گربه‌ای است خیره‌کننده با حالتی شیرین و ابریشمی که می‌تواند بلند یا کوتاه و هر رنگی باشد، از جمله سایه‌های عجیب و غریبی مانند دود لاک‌پشت شکلاتی، وصله‌دار نقره‌ای و نقطه سیاهگوش یاسی و مو بلند دارای دم پر زیبا است.

با این حال، گوش ها جذاب ترین ویژگی هستند. وقتی بچه گربه به دنیا می آید، دو تا ۱۰ روز پس از تولد شروع به حلقه زدن می کند. آنها تا زمانی که بچه گربه حدود ۴ ماهه است به شکل دائمی خود حلقه می زنند، باز می شوند و حلقه می کنند. بچه گربه ای که برای حلقه نمایشی هدف قرار می گیرد، گوش هلالی شکلی با حداقل قوس ۹۰ درجه دارد اما حداکثر ۱۸۰ درجه. نوک گوش نسبتاً بزرگ گرد و منعطف است و اغلب با دسته های خز تزئین شده است. وقتی کرل ها هوشیار هستند، گوش هایشان به جلو می چرخد، اما نوک ها به مرکز پایه جمجمه اشاره می کنند.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

کرل برای کودکان شیرین است و او را به انتخاب خوبی برای خانواده‌هایی تبدیل می‌کند که بر کودکان نظارت می‌کنند تا مطمئن شوند که گربه را به خوبی نوازش می‌کنند و گوش‌ها یا دم او را نمی‌کشند. او خوشحال است که با سگ های گربه پسند نیز زندگی می کند، به لطف رفتار دوستانه اش. حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *