نژاد American Shorthair

American-Shorthair-cat-pic

مو کوتاه آمریکایی سازگار و خوش اخلاق توانایی شکار خود را حفظ کرده است، اما این روزها بیشتر احتمال دارد که یک همراه خانواده باشد.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۵ تا ۲۰ سال

طول:

۱۲ تا ۱۵ اینچ

وزن:

۷ تا ۱۲ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

آنها در مانیفست ذکر نشده‌اند، اما گربه‌ها بدون شک جزو مسافران و خدمه‌ای بودند که در سال ۱۶۲۰ به پلیموث، ماساچوست، از کشتی پیاده شدند.  حتی زودتر به دنیای جدید راه یافته اند، با کشتی هایی که مهاجران را به مستعمره جیمزتاون در ویرجینیا، کاشفان اسپانیایی به فلوریدا و وایکینگ ها را به نیوفاندلند می بردند. برخی از نوادگان آن گربه‌های دریانوردی که به‌عنوان مو کوتاه یا مو کوتاه خانگی شناخته می‌شوند، به چیزی تبدیل شدند که امروزه ما به عنوان مو کوتاه آمریکایی می‌شناسیم.

گربه ها در خشکی و همچنین در دریا ارزش داشتند. کشاورزان، مغازه‌داران و صاحب‌خانه‌ها همگی به یک گربه خوب نیاز داشتند تا از ذخایر غذای خود در برابر موش و سایر حیوانات موذی محافظت کند. موهای کوتاه یک دسته محکم و مقاوم بودند که به خوبی با شرایط سخت حاکم بر قاره رام نشده مناسب بودند. آنها چنان شکارچیان خوبی بودند که نشریه ای از سال ۱۶۳۴ به آنها اعتبار می دهد که محصولات یک مستعمره نیوانگلند را از دست سنجاب ها نجات دادند. از نقاط ورود ساحلی خود، آنها با مهاجران به غرب رفتند و رونق گرفتند.

در سال ۱۸۹۵، موهای کوتاه به اندازه کافی نشان داده بودند که در اولین نمایشگاه گربه در ایالات متحده به نمایش گذاشته شدند.  انجمن گربه سانان در سال ۱۹۰۶ آنها را به عنوان یک نژاد به رسمیت شناخت. برای تمایز آنها از گربه های تصادفی، که به عنوان مو کوتاه خانگی نیز شناخته می شوند، گربه های شجره دار در سال ۱۹۶۶ نام موی کوتاه آمریکایی را دادند.

 

اندازه

مو کوتاه آمریکایی ۷ تا ۱۲ پوند وزن دارد.

 

شخصیت

مو کوتاه آمریکایی سازگار و خوش اخلاق توانایی شکار خود را حفظ کرده است، اما این روزها او به احتمال زیاد یک همراه خانواده است، شغلی که در آن برتری دارد. . او خلق و خوی میانه‌رو دارد، آرام است اما در کما نیست. مو کوتاه آمریکایی نسبتاً فعال است اما او بیش از حد به توجه یا فعالیت نیاز ندارد.  همانطور که مناسب یک گربه طبقه کارگر است که خوب ساخته است، او باهوش است و از بازی با اسباب بازی های پازل و اسباب بازی های تعاملی لذت می برد.  او طبیعتی اجتماعی دارد و آن گونه نیست که هنگام ورود بازدیدکنندگان زیر تخت پنهان شود. این یک گربه آرام است، اما گربه ای است که به خصوص دوست ندارد آن را به اطراف حمل کنند. بگذار روی چهار پای خودش بایستد. او ممکن است یک گربه دامان باشد یا نباشد، اما همیشه از داشتن یک نقطه در کنار شما روی مبل یا انتهای تخت قدردانی می کند.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. موهای کوتاه آمریکایی عموماً سالم هستند، اما حتماً از یک پرورش دهنده در مورد بروز مشکلات سلامتی در لاین های او و اینکه چه آزمایشاتی برای هر کدام که ماهیت ژنتیکی دارند، بپرسید.

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، نوعی بیماری قلبی، در این نژاد دیده شده است، اما هنوز ژنتیکی بودن آن مشخص نشده است.

 

اهمیت دادن

کت مو کوتاه آمریکایی با شانه کردن یا برس زدن چند بار در هفته به راحتی مراقبت می شود تا موهای مرده از بین برود و چربی پوست پخش شود. ضخامت کت گربه و میزان ریزش آن بر اساس آب و هوا و زمان سال متفاوت است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید. هر هفته گوش ها را چک کنید.  اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

موهای کوتاه آمریکایی وعده های غذایی خود را دوست دارند، بنابراین به راحتی می توانند اضافه وزن پیدا کنند. برای جلوگیری از چاقی، به جای تغذیه رایگان، غذای آنها را اندازه بگیرید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند و یک جعبه کثیف ممکن است باعث شود آنها شروع به استفاده از مکان های دیگر در خانه کنند.

این ایده خوبی است که یک گربه مو کوتاه آمریکایی را فقط در داخل خانه نگه دارید تا از او در برابر بیماری هایی که توسط گربه های دیگر منتشر می شود، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند، مانند برخورد با ماشین، با آن مواجه هستند.  نگه داشتن او در داخل خانه همچنین از پرندگان محلی و حیات وحش در برابر این شکارچی با استعداد محافظت می کند. موهای کوتاه آمریکایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

مو کوتاه آمریکایی بدن یک گربه کارگر دارد: تنومند، عضلانی و قوی. هیکلش به او چابکی و استقامتی را می‌دهد که به‌عنوان یک استارکر درجه یک به آن نیاز دارد، و پاهای ماهیچه‌دار او را قادر می‌سازد تا برای به دست آوردن طعمه‌های پشمالو یا پرش بپرد، بپرد و بالا برود. این یک گربه با جثه متوسط ​​تا بزرگ است، کمی بلندتر از قد او.

یک سر بزرگ با صورت پر گونه به مو کوتاه آمریکایی حالتی شیرین و باز می دهد. او گوش های متوسطی دارد که در نوک آن کمی گرد است و چشمانی درشت و گشاد دارد.

یک کت کوتاه و ضخیم در طیف وسیعی از رنگ‌ها و طرح‌ها عرضه می‌شود: یکدست، زبانه‌دار، کالیکو، لاک‌پشتی، دو رنگ، رنگارنگ و موارد دیگر. الگوی تابی کلاسیک نقره ای احتمالاً محبوب ترین از همه آنها است.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

مو کوتاه آمریکایی آرام اما بازیگوش یک انتخاب عالی برای خانواده هایی با کودکان و سگ های گربه پسند است. او می تواند ترفندهایی را بیاموزد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و محترمانه رفتار می کنند، دوست دارد. اگر سگ ها به او دردسر ندهند با او خوب کنار می آید. او شکارچی ماهری است، اما ممکن است یاد بگیرد که پرندگان خانگی یا دیگر حیوانات کوچک را تنها بگذارد، اگر در سنین پایین با آنها آشنا شود. با این حال، وقتی شک دارید، جدایی بهترین است. همیشه هر حیوان خانگی، حتی گربه های دیگر را به آرامی و در یک محیط کنترل شده معرفی کنید.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *