نژاد Aphrodite Giant

Aphrodite-Giant-cat-pic

غول آفرودیت یک نژاد گربه طبیعی است ، به این معنی که آنها بدون نیاز به دخالت انسان رشد کردند. این گربه سانان به ملایمت، دوست داشتن و باهوش بودن معروف هستند.

ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها بیابید و نجات‌دهنده‌های خاصی پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزند خود را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه های شیرین را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

غول آفرودیت یک گربه بزرگ و عضلانی است. اما علیرغم قد و قامت ورزشی آنها، آنها یک دلبر هستند. این نژاد یک حیوان خانگی عالی برای خانواده است و دوست دارد در کنار کودکان باشد. اگرچه، این چنین گربه اجتماعی بودن به این معنی است که آنها برای مدت طولانی تنها نمی مانند. مطمئن شوید که بچه گربه شما در بیشتر روز یک دوست گربه یا انسان دارد.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۵ سال

طول:

بزرگ

وزن:

۱۱ تا ۲۴ پوند

اصل و نسب:

قبرس

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

غول آفرودیت یک گربه از قبرس است، جایی که آنها یکی از دو نژاد طبیعی هستند. اغلب حدس زده می‌شود که این نژاد در ابتدا در ارتفاعات کوهستانی زندگی می‌کرده است، که به دلیل هیکل عضلانی و پاهای بلند آنهاست که به آنها کمک می‌کرد تا بر زمین تسلط پیدا کنند و طعمه‌های بزرگ‌تری را ساقه بگیرند.

کت ضخیم اضافی گربه همچنین به آنها کمک کرد تا در آب و هوای سرد کوهستانی زنده بمانند. غول آفرودیت یکی از قدیمی ترین نژادهای گربه در جهان است که نزدیک به ۱۰۰۰۰ سال است که وجود دارد.

در سال ۲۰۱۲، فدراسیون جهانی گربه رسماً شروع به شناسایی غول آفرودیت کرد.

این روزها ممکن است آفرودیت غول ها را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. اگر به این نتیجه رسیدید که این نژاد برای شما مناسب است، فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

غول آفرودیت یک گربه بزرگ است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر غول های آفرودیتی نر بین ۱۵ تا ۲۴ پوند و بیشتر غول های آفرودیت ماده بین ۱۰ تا ۱۴ پوند وزن دارند.

 

شخصیت

شکی در این نیست: غول آفرودیت یک غول کاملاً مهربان از یک گربه است. این بچه گربه‌ها فوق‌العاده محبت‌آمیز هستند و خیلی سریع با همه انسان‌های زندگی‌شان پیوندهای محبت‌آمیز قوی و پایدار برقرار می‌کنند – و به‌ویژه با بچه‌ها خوب عمل می‌کنند.

این نژاد زمانی که با یک خانواده بزرگ و فعال زندگی می کند که فعالیت های زیادی در اطراف آنها انجام می شود بهترین عملکرد را دارد. این گربه ها دوست دارند احساس کنند که بخشی از سرگرمی و بازی های روز هستند.

به عنوان یک گربه بزرگ با سابقه کوهستانی، این نژاد حداقل به یک درخت گربه نیاز دارد تا از آن بالا برود و ادعای مالکیت خود را داشته باشد، و هر چه فضای زندگی آنها بزرگتر باشد، برای رفاه آنها بهتر است.

اما در حالی که غول آفرودیت قطعا یک گربه سانان ورزشی به نظر می رسد، متوجه خواهید شد که این نژاد نیز چیزی بیش از خم شدن روی مبل با انسان های مورد علاقه خود و چرت زدن بعد از ظهر را دوست ندارد.

 

سلامتی

غول های آفرودیت به طور کلی گربه های سالمی در نظر گرفته می شوند. اگرچه، مهم است که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

برخی از شایع‌ترین مشکلات سلامتی که غول‌های آفرودیت از آن رنج می‌برند عبارتند از:

عفونت های گوش

چاقی

گلوله های مو

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم آفرودیت غول خود را ادامه دهید تا هر گونه نگرانی سلامتی را زود تشخیص دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

غول آفرودیت یک گربه باهوش است. در کنار فراهم کردن فضای کافی برای گربه برای لذت بردن از زندگی، باید اطمینان حاصل کنید که اسباب بازی های هوشمندی وجود دارد که نژاد را از نظر ذهنی تحریک می کند. اسباب‌بازی‌های خوراکی تعاملی ایده‌آل هستند، و با توجه به سابقه زندگی گربه در کوه‌ها و تعقیب طعمه، باید به دنبال ایستگاه‌های تغذیه باشید که از گربه می‌خواهد بفهمد چگونه به غذای خود دسترسی پیدا کند.

همراه با برنامه ریزی ویزیت سالانه دامپزشک سلامتی، آفرودیت غول شما باید ناخن هایش را به طور منظم بررسی کند. از دامپزشک خود بپرسید که اگر در نگهداری از گربه ها تازه کار هستید، چگونه این کار را انجام دهید. دسترسی به یک پست یا ایستگاه خراشنده – چه از مقوای موجدار یا سیزال – نیز ضروری است.

فراتر از مراقبت از ناخن، باید گوش های گربه را از نظر علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را تمیز کنید. همچنین، مطمئن شوید که با دامپزشک معمولی خود در مورد رژیم مسواک زدن آفرودیت غول خود صحبت کنید.

 

رنگ کت و آرایش

کت غول آفرودیت می تواند در طیف گسترده ای از رنگ ها باشد، اگرچه هرگز در شکلاتی و یاسی دیده نمی شود.

غول آفرودیت می تواند یک گربه مو کوتاه یا یک گربه مو بلند باشد. اینکه کدام نوع را انتخاب کنید تعیین می کند که چند بار باید کت ضخیم را برس بزنید. برای گربه های مو بلند، این باید یک روز در میان انجام شود. مسواک زدن مناسب نیز به جلوگیری از گلوله های مو کمک می کند.

مانند همه نژادها، حصیرهایی را که ممکن است در حین نظافت گربه شروع به رشد کنند، به دقت زیر نظر داشته باشید. به یاد داشته باشید، مسواک زدن منظم به تمیز و سالم نگه داشتن کت گربه کمک می کند!

وقتی صحبت از آب و هوا می شود، غول آفرودیت به طور کلی به عنوان یک گربه سازگار دیده می شود که به طور معمول می تواند در اکثر آب و هواها با شادی زندگی کند، و پوشش ضخیم تر از حد معمول به این معنی است که آنها در شرایط سرد بهتر از بسیاری از گربه ها عمل می کنند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در هنگام افزایش دما، سایه کافی و آب شیرین فراهم شود.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

غول آفرودیت وقتی با بچه ها زندگی می کند بسیار خوب است. گربه با بچه های خانه شما پیوندهای محبت آمیز برقرار می کند. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند – و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی می شود، غول آفرودیت معمولاً در اطراف سایر حیوانات اهلی خوب است. اگرچه، شما می خواهید بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی فعلی نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. مطمئن شوید که غول آفرودیتی خود را برای رفتار خوب خود در زمانی که آنها را به خانه نزد خانواده خود می آورید، پاداش می دهید.

 

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های آفرودیت غول پیکر سخت باشد زیرا آنها تا حدودی نادر هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها از جمله غول‌های آفرودیتی و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *