نژاد Arabian Mau

Arabian-Mau-cat-pic

مائو عربی یک گربه طبیعی از نژاد گربه است، به این معنی که آنها بدون نیاز به دخالت انسان رشد کرده اند. این گربه سانان به داشتن پرانرژی، اجتماعی و بازیگوش معروف هستند.

ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها بیابید و نجات‌دهنده‌های خاصی پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزند خود را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

مائو عربی از مناطق بیابانی جهان می آید. اینها گربه سانان ورزشی هستند که فعال می مانند و هوس بازی دارند. آنها دوستانه و قابل اعتماد هستند، بنابراین به سرعت با انسان های زندگی خود پیوند برقرار می کنند. اگرچه، آنها قطعاً توجه زیادی را می طلبند. آنها واقعاً نیاز دارند که با خانواده ای زندگی کنند که همیشه افرادی در اطراف باشند تا با آنها تعامل داشته باشند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۴ سال

طول:

متوسط

وزن:

۸ تا ۱۶ پوند

اصل و نسب:

عربستان صعودی

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

ریشه مائو عربی به بیش از ۱۰۰۰  سال قبل باز می گردد. معمولاً پیشنهاد می شود که منشا این نژاد عربستان سعودی یا امارات متحده عربی است. حتی برخی از کارشناسان معتقدند که مائوهای عربی یک گربه وحشی آفریقایی را در دودمان خود به حساب می آورند!

این روزها این نژاد به عنوان یک گربه خانگی در خاورمیانه محبوبیت خاصی دارد. به عنوان یک واقعیت جالب، کلمه “mau” در مصری به “گربه” ترجمه می شود !

از سال ۲۰۰۸، مائو عربی به طور رسمی توسط فدراسیون جهانی گربه به رسمیت شناخته شد.

این روزها ممکن است ماو عربی را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. اگر به این نتیجه رسیدید که این نژاد برای شما مناسب است، فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

مائو عربی یک نژاد گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

اکثر مائوهای عرب نر بین ۹ تا ۱۶ پوند وزن دارند و بیشتر مائوهای عرب ماده بین هشت تا  ۱۴ پوند وزن دارند. گفته می شود، بسیاری از آنها می توانند کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

 

شخصیت

پس اگر مائوی عربی را بپذیرید با چه چیزی سر و کار دارید؟ خوب، اول از همه، شما با یک گربه بسیار فعال و ورزشکار زندگی خواهید کرد. برای این منظور، باید مطمئن شوید که وضعیت زندگی شما به اندازه کافی بزرگ است که گربه بتواند به اطراف بدود. درخت گربه و سایر مبلمان گربه سانان ضروری است.

این یک نژاد باهوش است، بنابراین شما همچنین می خواهید اسباب بازی های تعاملی و تغذیه کننده های هوشمند را در ترکیب قرار دهید تا گربه را از نظر ذهنی راضی نگه دارد.

مائو عربی علاوه بر اینکه یک بچه گربه پرانرژی است، یک گربه اجتماعی و قابل اعتماد است که می خواهد کارهای اطراف خانه را دنبال کند. اگر بچه دارید یا خانواده شلوغی هستید این عالی است. مائوی عربی شما دوست دارد در مرکز توجه باشد!

فقط هشدار دهید: در حالی که این نژاد از بودن در کنار انسان ها لذت می برد، آنها شهرت زیادی به عنوان گربه های دامن ندارند که تمام بعدازظهر را با شما بغل می کنند. اما اگر به دنبال گربه‌ای با رگه‌های مستقل هستید، فوراً توسط مائو عربی مورد ضرب و شتم قرار خواهید گرفت!

 

سلامتی

مائوهای عربی عموماً گربه های سالمی هستند. اگرچه، مهم است که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ مشکل سلامتی خاصی در رابطه با نژاد مائوی عربی وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

 

اهمیت دادن

مائو عربی باید یک گربه فعال باشد. اگر می‌خواهید گربه‌ای از این نژاد را بپذیرید، حتماً روی یک درخت گربه سرمایه‌گذاری کنید، و در صورت امکان، مطمئن شوید که گربه می‌تواند از مبلمان بالا و پایین برود تا نیاز ذاتی خود به کاوش را برآورده کند.

یک اسباب بازی تعاملی نیز ضروری است. این یک نژاد باهوش است که دوست دارد راه حل ها را به تنهایی کشف کند.

همراه با برنامه ریزی ویزیت سالانه دامپزشک سلامتی، مائوی عرب شما باید ناخن های خود را به طور منظم بررسی و کوتاه کند. دامپزشک شما می تواند بهترین و ایمن ترین راه را برای انجام این کار به شما نشان دهد. اضافه کردن پست خراش به محیط زندگی شما نیز می تواند به ترویج خراشیدن سالم کمک کند و ناخن های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

فراتر از مراقبت از ناخن، هر دو هفته یکبار گوش های گربه را از نظر علائم تجمع آلودگی یا عفونت احتمالی بررسی کنید. همچنین، توصیه می شود با دامپزشک معمولی خود در مورد رژیم مسواک زدن که مناسب مائوی عربی شما باشد صحبت کنید.

 

رنگ کت و آرایش

کت عربی مائو می‌تواند در مجموعه‌ای از رنگ‌ها باشد، اگرچه ترکیب‌های سیاه، سفید و قهوه‌ای رایج‌ترین هستند که اغلب با علامت‌هایی به سبک زبانه‌ای هستند. در موارد نادرتر، گربه با رنگ قرمز دیده می شود که راه خود را به داخل مخلوط می کند!

مائو عربی یک گربه مو کوتاه است که کتش اغلب به عنوان داشتن حسی براق در لمس توصیف می شود. الزامات نظافت در انتهای طیف پایین است. مسواک زدن کت یک یا دو بار در هفته کافی است. به یاد داشته باشید که مسواک زدن مناسب همچنین به از بین بردن احتمال ریزش مو کمک می کند و همچنین کت بچه گربه را تمیز و سالم نگه می دارد.

وقتی صحبت از آب و هوا می شود، مائو عربی به طور کلی به عنوان یک گربه سازگار در نظر گرفته می شود که معمولاً می تواند در اکثر آب و هواها با شادی زندگی کند، اگرچه به دلیل ریشه های بیابانی آنها هوای گرمتر به جای سردتر دارند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در هنگام افزایش دما، سایه کافی و آب شیرین فراهم شود.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

مائو عربی در میان کودکان بسیار محبوب است. این نژادی است که به سرعت با بچه ها در زندگی آنها پیوند برقرار می کند. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی می شود، مائو عربی به همان اندازه اجتماعی است. اگرچه، شما می خواهید بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی فعلی نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. وقتی مائوی عرب خود را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب خود به آنها پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

ممکن است یافتن یک نجات خاص برای گربه های عربی مائو سخت باشد زیرا آنها در برخی از نقاط جهان کمیاب هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله Arabian Maus ، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *