نژاد Asian

گربه آسیایی یک گربه نژاد مخلوط است که از نژاد برمه یاسی و ایرانی چینچیلا است. آنها همچنین ممکن است اجدادی از  نژادهای بمبئی، برمیلا و تیفانی داشته باشند. این گربه سانان به اجتماعی، کنجکاو و فعال بودن معروف هستند.

ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها و امدادگران بیابید، پس به یاد داشته باشید که فرزندخواندگی کنید! اگر به دنبال افزودن این گربه سانان مخلوط به خانه خود هستید، خرید نکنید!

گربه‌های آسیایی دوستانه و کنجکاو هستند و حیوانات خانگی فوق‌العاده‌ای را برای خانواده به وجود می‌آورند. اما قبل از اینکه یکی از این بچه گربه ها را به خانه بیاورید، بدانید که وقتی در تمام طول روز تنها می مانند، عملکرد خوبی ندارند. دلیلش این است که آنها می خواهند همیشه در کنار انسان هایشان باشند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۱۰ پوند

اصل و نسب:

بریتانیای کبیر

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

نژاد گربه مخلوط آسیایی در بریتانیای کبیر در سال ۱۹۸۱ منشا گرفت، زمانی که یک برمه یاس بنفش با چینچیلا ایرانی پرورش داده شد – ترکیبی که شایعه شده است به طور تصادفی به وجود آمده است. پرورش دهنده آسیایی بارونس میراندا فون کیرشبرگ با نام بزرگ بود.

از آن زمان، نژاد آسیایی تبدیل به یک نژاد گربه بسیار محبوب شده است که بسیاری از والدین گربه ها توسط طبیعت دوستانه و راحت خود مجذوب شده اند.

آسیایی در سال ۲۰۰۳ به طور رسمی توسط شورای حاکم گربه فانتزی (GCCF)  به رسمیت شناخته شد و به عنوان قهرمانی اعطا شد .

این روزها، ممکن است آسیایی را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

آسیایی یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

بیشتر گربه های آسیایی حدود ده پوند وزن دارند.

 

شخصیت

وقتی صحبت از شخصیت به میان می‌آید، تقریباً فوراً متوجه می‌شوید که آسیایی گربه‌ای بسیار صمیمی و دوستانه است. آنها عاشق بودن در کنار انسان ها هستند و جنبه ای فوق العاده محبت آمیز دارند. گاهی اوقات، این گربه ها انسان های خود را در اطراف دنبال می کنند. آنها از غوطه ور شدن و چرت زدن با افراد روی مبل یا دور زدن در آشپزخانه یا نقطه شلوغ دیگری در خانه خوشحال هستند.

بسیاری از گربه های آسیایی نیز کاملاً آواز هستند، بنابراین آماده باشید تا در صحبت دوست داشتنی با گربه خود شرکت کنید!

فراتر از جنبه اجتماعی گربه های آسیایی، آنها گربه سانان باهوش و فعالی هستند. شما باید متعهد به جلسات بازی مناسب باشید و همچنین اسباب بازی های هوشمند و مبلمان گربه را برای مواقعی که در اطراف نیستید تهیه کنید.

همانطور که گفته شد، گربه آسیایی به همراهی نیاز دارد، بنابراین مطمئن شوید که شما یا سایر اعضای خانواده تان در تمام طول روز از خانه دور نباشید.

 

سلامتی

گربه های آسیایی به طور کلی سالم در نظر گرفته می شوند. اگرچه می توانند مستعد همان شرایطی باشند که نژادهای ایرانی برمه یاسی و چینچیلا با آن مواجه هستند. مثل همیشه، مهم است که برای بازدیدهای منظم سلامتی با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

برخی از مشکلات رایج سلامتی که آسیایی ها از آن رنج می برند عبارتند از:

آتروفی شبکیه

هیپوکالمی

بیماری کلیه پلی‌کیستیک

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه ها، مهم است که معاینات دامپزشکی آسیایی خود را برای تشخیص زودهنگام هر گونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خاراندنی برای محیط زندگی گربه آسیایی خود انتخاب کرده اید. این می تواند به ترویج خراشیدن سالم کمک کند و ناخن های گربه را در شرایط خوبی نگه دارد، که برای یک نژاد مخلوط فعال مانند آسیایی مهم است.

علاوه بر این، گوش های آسیایی باید به طور منظم برای علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شود.

با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب آسیایی شما باشد صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در نهایت، گربه آسیایی از یک درخت گربه برای بازی و تعامل با آن قدردانی می کند، بنابراین مطمئن شوید که فضای لازم برای اضافه کردن آن را به خانه خود دارید!

 

رنگ کت و آرایش

گربه آسیایی می تواند تقریباً در هر رنگ گربه ای که تصور کنید وجود داشته باشد، سیاه، سفید، تیغه ای و دودی رنگ های محبوب هستند.

وقتی صحبت از نظافت می شود، یک یا دو بار در هفته مسواک زدن بچه گربه کافی است. این کمک می کند تا پوشش گربه را در شرایط خوبی نگه دارد و همچنین از احتمال تشکیل تشک جلوگیری می کند. از زمان نظافت به عنوان فرصتی برای پیوند با گربه سانان آسیایی خود استفاده کنید.

همچنین توجه داشته باشید که اگر یک گربه آسیایی را با اصل و نسبش تیفانی قبول کنید، ممکن است گربه شما یک کت نیمه بلند را به ارث برده باشد. هر هفته به دفعات مسواک زدن بیشتر از یک کت کوتاه نیاز دارد. از دامپزشک خود بخواهید یک برنامه نظافت را توصیه کند.

از نظر آب و هوا، بیشتر گربه های آسیایی نسبتاً سازگار هستند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در ماه های گرمتر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

شکی در این نیست: گربه آسیایی یک گربه عالی برای خانواده هایی با بچه است. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند. همیشه بر زمان بازی بین کودکان خردسال و گربه نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی می شود، نژاد گربه آسیایی می تواند با بسیاری از حیوانات اهلی دیگر از جمله سگ ها کنار بیاید. همیشه مطمئن شوید که بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی فعلی نظارت کنید. گاهی اوقات این روابط بسیار به شخصیت هر حیوان خانگی بستگی دارد.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد مخلوط نتیجه می دهد. وقتی آسیایی‌تان را به خانه نزد خانواده‌تان می‌آورید، مطمئن شوید که به خاطر رفتار خوبتان پاداش می‌دهید!

 

گروه های نجات

شاید پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های آسیایی سخت باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط هستند. با این حال، ممکن است بخواهید امدادگران نژاد خاصی را امتحان کنید که از گربه های برمه ای یا ایرانی مراقبت می کنند، زیرا آنها گاهی اوقات از مخلوط های نژاد نیز مراقبت می کنند. همچنین می‌توانید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های آسیایی، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *