نژاد Australian Mist

Australian-Mist-cat-pic

مخلوط استرالیایی یک گربه با نژاد مخلوط است – تلاقی بین بیش از ۳۰ نژاد گربه که عمدتاً شامل نژادهای برمه ای، حبشی و استرالیایی کوتاه مو هستند. این گربه‌ها دوست‌داشتنی و پرانرژی، برخی از بهترین ویژگی‌ها را از همه والدین خود به ارث برده‌اند.

مخلوط های استرالیایی در ابتدا به عنوان گربه های مه خال دار شناخته می شدند. شما ممکن است آنها را در پناهگاه ها و امداد و نجات پیدا کنید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه آنها را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

مخلوط استرالیایی به عنوان گربه سانی پرورش داده شد که از زندگی در داخل خانه کاملاً راضی است. آنها دوست داشتنی و بردبار هستند و حیوانات خانگی ایده آلی برای خانواده هستند. آنها همچنین می توانند تقریباً با هر اندازه خانه سازگار شوند. کودکان و مخلوط های استرالیایی یک ترکیب عالی هستند!

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۵ تا ۱۸ سال

طول:

متوسط

وزن:

۸ تا ۱۵ پوند

اصل و نسب:

استرالیا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

The Australian Mist  در ابتدا در سال ۱۹۷۷ توسط دکتری به نام Truda Straede  ساخته شد. هدف از این نژاد مختلط ایجاد گربه ای بود که از ماندن در داخل خانه راضی باشد، همراه با داشتن شخصیتی ملایم و طبیعت آسان.

این روزها مخلوط استرالیایی به عنوان گربه ملی استرالیا تجلیل شده است! در سال ۱۹۹۸ نام این نژاد از Spotted Mist  به Australian Mist  تغییر یافت.

مه استرالیایی به طور رسمی توسط انجمن بین المللی گربه (TICA) در سال ۲۰۱۴ به عنوان قهرمانی پذیرفته شد .

این روزها می‌توانید مخلوط های استرالیایی را در پناهگاه‌ها یا تحت مراقبت گروه‌های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

مخلوط استرالیایی یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

بیشتر مخلوط های استرالیایی بین ۸ تا ۱۵ پوند وزن دارند. میست های ماده استرالیایی اغلب کمی کوچکتر از همتایان نر خود هستند. گفته می شود، بسیاری از این گربه های نژاد مخلوط می توانند کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

 

شخصیت

وقتی مردم در مورد شخصیت گربه‌های مخلوط استرالیایی خود صحبت می‌کنند، معمولاً می‌گویند که آن‌ها بچه گربه‌هایی ملایم و بردبار هستند و جنبه‌ای فوق‌العاده دوست داشتنی دارند. این گربه‌ها تعامل و توجه انسانی را دوست دارند و اغلب شما را دنبال می‌کنند یا در هر فرصتی به دامان شما می‌روند.

اگر به دنبال گربه ای هستید که در آغوش می گیرد، این یک نژاد ترکیبی عالی است که باید در نظر بگیرید. از آنجایی که مخلوط استرالیایی در ابتدا به عنوان یک گربه خانگی ساخته شد، آنها با اکثر موقعیت های زندگی کاملا سازگار هستند. فقط مطمئن شوید که اسباب‌بازی‌های تعاملی هوشمند و تکه‌های مبلمان مناسب گربه را در اطراف محیط خانه فراهم می‌کنید تا مطمئن شوید که گربه‌ها خسته یا ناامید نمی‌شوند.

با توجه به ماهیت بسیار متحمل نژاد مخلوط، آنها همچنین زندگی در یک خانواده فعال را به خوبی انجام می دهند و با تعداد زیادی از کودکان در اطراف محل زندگی خوبی دارند. اغلب گفته می شود که مخلوط استرالیایی گربه ای است که از دست زدن به آن لذت می برد و به ندرت خراش می دهد.

 

سلامتی

مخلوط های استرالیایی عموماً گربه های سالمی در نظر گرفته می شوند. اگرچه، مهم است که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ مشکل سلامتی مربوط به نژاد استرالیایی وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم استرالیایی مخلوط خود را برای تشخیص زودهنگام هر گونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

همراه با برنامه ریزی ویزیت سالانه دامپزشک سلامتی، استرالیایی Mist  شما باید ناخن های خود را به طور منظم بررسی و کوتاه کند. اگر در مورد فرزندخواندگی گربه تازه کار هستید، دامپزشک شما می تواند ایمن ترین راه را برای انجام این کار به شما نشان دهد. اضافه کردن پست خراش به محیط زندگی شما نیز می تواند به ترویج خراشیدن سالم کمک کند و ناخن های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

فراتر از مراقبت از ناخن، هر دو هفته یکبار گوش های استرالیایی مه را از نظر علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی کنید. همچنین توصیه می شود با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب مه استرالیایی شما باشد، صحبت کنید.

در حالی که مخلوط استرالیایی با زندگی در داخل خانه خوب است، آنها همچنین می توانند مستعد چاقی شوند. بنابراین تنقلات و خوراکی‌ها را زیر نظر داشته باشید و برای کمک به کنترل بخش غذای گربه، یک تغذیه هوشمند اضافه کنید.

 

رنگ کت و آرایش

کت استرالیایی Mist معمولاً در طیف رنگی دیده می شود که شامل طلایی، قهوه ای شکلاتی، آبی و هلویی است. کت آنها می تواند خالدار باشد یا دارای نقش های مرمری باشد.

وقتی نوبت به نظافت می رسد، مخلوط استرالیایی گربه سانان کم نگهداری است. کت کوتاه و براق آنها را می توان یک بار در هفته برس زد. این نه تنها به جلوگیری از احتمال تشکیل تشک کمک می کند، بلکه کت را تمیز و سالم نگه می دارد.  حفظ یک روال منظم مسواک زدن نیز به کاهش احتمال مشکل شدن گلوله های مو برای گربه کمک می کند.

مخلوط استرالیایی به طور کلی به عنوان یک گربه سازگار دیده می شود که معمولاً می تواند در اکثر آب و هواها با خوشحالی زندگی کند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در هنگام افزایش دما، سایه کافی و آب شیرین فراهم شود.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

مخلوط استرالیایی گربه‌ای عالی است که می‌توانید در صورت داشتن فرزند به خانه بیاورید. اینها گربه های بردبار و دوست داشتنی هستند. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می‌آید، مخلوط استرالیایی معمولاً در کنار سایر حیوانات اهلی زندگی می‌کند. اگرچه، شما می خواهید بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نیز نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد مخلوط نتیجه می دهد. هنگامی که آنها را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که به خاطر رفتار خوب استرالیایی خود پاداش می دهید!

 

 

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های استرالیایی Mist  سخت باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط هستند. با این حال، ممکن است بخواهید امدادگران مخصوص نژادی را امتحان کنید که از هر یک از نژادهای مادر استرالیایی Mist مراقبت می کنند، زیرا آنها گاهی اوقات از مخلوط های نژاد نیز مراقبت می کنند. همچنین می‌توانید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که برای همه انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های مخلوط استرالیایی، و همچنین پناهگاه محلی شما آماده می‌شوند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *