نژاد Bambino

Bambio-cat-pic

بامبینو یک گربه از نژاد مخلوط است – تلاقی بین Sphynx  و گربه‌های Munchkin . طرفداران این گربه سانان آنها را به خاطر شخصیت بازیگوش، پرانرژی و مهربانشان دوست دارند.

ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها بیابید و نجات‌دهنده‌های خاصی پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزند خود را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

بامبینو یک گربه مینیاتوری است – نوعی گربه که گاهی اوقات نژاد کوتوله نامیده می شود. اما با وجود جثه کوچکشان، این یک گربه اجتماعی و برونگرا است! در واقع، اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از این نژاد بگیرید، باید بتوانید آنها را با توجه و زمان بازی تحمل کنید. به طور طبیعی، به دلیل ماهیت بازیگوش گربه، زندگی در یک خانه با بچه ها عالی است.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۹ تا ۱۵ سال

طول:

کوتاه

وزن:

۴ تا ۹ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

اولین بستر بچه گربه های بامبینو در سال ۲۰۰۵ پس از اینکه استفانی و پت آزبورن Sphynx بدون مو را با پا کوتاه Munchkin پرورش دادند، به طور رسمی ثبت شد. نام این گربه در ایتالیایی به “بچه” ترجمه می شود که به اندازه کوچک و بچه گربه آنها ادای احترام می کند. به عنوان یک نژاد گربه مخلوط نسبتاً جدید، تاریخچه بامبینو هنوز در حال ایجاد است.

بامبینو در سال ۲۰۰۶ توسط انجمن بین المللی گربه (TICA) به طور رسمی به عنوان یک نژاد آزمایشی جدید شناخته شد.

این روزها ممکن است بامبینوها را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد مخلوط برای شماست، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

اندازه

بامبینو یک گربه کوچک است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن بیشتر بامبین ها بین پنج تا نه پوند و بیشتر بامبین های ماده بین چهار تا هفت پوند است. گفته می شود، بسیاری از آنها ممکن است کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

شخصیت

وقتی صحبت از جمع بندی شخصیت بامبینو می شود، اولین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که نژاد مخلوط چقدر بازیگوش و حتی کمی شیطون است. این گربه ای است که با خوشحالی تا حد امکان زمان بیشتری را صرف بازی با اسباب بازی ها و کاوش در هر گوشه و کنار محیط خود می کند.

توصیه می شود مطمئن شوید که خانه شما به اندازه کافی بزرگ است تا غرایز بازیگوشی گربه را برآورده کند. اسباب بازی های تعاملی باید کنار گذاشته شوند و به طور منظم چرخانده شوند، در حالی که حداقل یک درخت گربه برای ایجاد تنوع در جلسات بازی لازم است.

با ایجاد تعادل در شخصیت بامبینو، جنبه بازیگوش این نژاد با طبیعت محبت آمیز آنها تحسین می شود – این یک بچه گربه است که به راحتی با انسان های زندگی آنها پیوند برقرار می کند و دوست دارد یک بازی دیوانه وار را با یک جلسه آرام در آغوش بگیرد.

سلامتی

بامبین ها عموماً گربه های سالمی هستند. . اگرچه، مهم است که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید. در حالی که بیشتر بامبینوها سالم هستند، ممکن است مستعد ابتلا به برخی از شرایط مشابهی شوند که نژادهای Sphynx و Munchkin نیز با آن مواجه هستند.

برخی از مشکلات شایع سلامتی که بامبین ها از آن رنج می برند عبارتند از:

سینه قیفی‌شکل

شرایط پوستی

اهمیت دادن

مانند همه گربه ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم بامبینو خود را برای تشخیص زودهنگام هر گونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

همراه با برنامه ریزی سالانه بازدید از دامپزشک سلامتی، اکیداً توصیه می شود که یک پست خراش دهنده به محیط زندگی خود اضافه کنید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

گوش‌های بامبینو نیز باید به‌طور منظم برای نشانه‌های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شوند. با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب بامبینو شما نیز باشد صحبت کنید.

مانند هر نژادی که سطح انرژی بالایی دارد، بامبینو به فضای زندگی کافی برای دویدن و بازی کردن نیاز دارد، از جمله درخت گربه یا مبلمان ایمن که بتواند از آن بالا و پایین برود.

رنگ کت و آرایش

بامبینو بدون مو معمولاً به رنگ کرم روشن یا سیاه تیره تر عرضه می شود. به دلیل عدم وجود خز در نژاد مخلوط، بامبینو اغلب به عنوان یک گربه ضد حساسیت در نظر گرفته می شود و می تواند برای افرادی که از آلرژی به گربه رنج می برد مناسب باشد.

وقتی صحبت از نظافت به میان می آید، نیاز اصلی نگهداری در هنگام مراقبت از بامبینو این است که حتماً گربه را به طور مرتب حمام کنید. این به این دلیل است که نژاد مخلوط بدون مو دارای خزی نیست که معمولاً روغن هایی را که پوست گربه تولید می کند جذب می کند. با دامپزشک خود در مورد دفعات دقیق حمام کردن گربه و اینکه کدام محصولات برای گربه شما بی خطر و مناسب هستند صحبت کنید.

وقتی صحبت از آب و هوا به میان می‌آید، بامبینو عموماً گربه‌ای سازگار است، اگرچه به دلیل ماهیت بدون موی آن، باید در تابستان از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و در زمستان اگر هوا فوق‌العاده می‌شود از جلیقه مخصوص گربه استفاده کنید. قطعا بامبینو به عنوان یک گربه در داخل خانه بهتر زندگی می کند.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

اگر بچه دارید، مخصوصاً بچه های جوان، بامبینو بسیار مناسب است. این نژاد مختلط طبیعتی بازیگوش و دوست داشتنی دارد که باعث ایجاد پیوندهای نزدیک با بچه های زندگی آنها می شود. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می‌آید، بامبینو معمولاً در کنار سایر حیوانات اهلی زندگی می‌کند. اگر چه شما می خواهید بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی فعلی نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد مخلوط نتیجه می دهد. وقتی بامبینو را به خانه نزد خانواده‌تان می‌آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوبتان پاداش می‌دهید!

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های بامبینو سخت باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط هستند. با این حال، ممکن است بخواهید نجات‌های مخصوص نژاد گربه Sphynx یا Munchkin را امتحان کنید، زیرا آنها گاهی اوقات از مخلوط‌های نژاد مراقبت می‌کنند. همچنین می‌توانید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله بامبینوها، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *