نژاد Bengal Cats

Bengal-cat-pic

بنگال را هرگز نمی توان ظریف نامید. آنها ورزشکار هستند: چابک و برازنده با بدنی قوی و عضلانی، همان طور که برازنده گربه ای است که انگار متعلق به جنگل است.

گربه‌های بنگال با وجود ظاهر وحشی‌شان، در واقع با خانواده‌های انسانی‌شان کاملاً مهربون هستند. گفته می شود، آنها همچنین دارای انرژی بالا و جنبه سرگرم کننده و بازیگوش هستند. آنها می خواهند فعال بمانند و به خانه ای نیاز دارند که با انرژی آنها مطابقت داشته باشد.

اگر بتوانید نیاز بنگال به ورزش را برآورده کنید، گربه ای باهوش و دوست داشتنی خواهید داشت که می تواند شما را سرپا نگه دارد.

مهم است که به یاد داشته باشید که گربه ها از هر نژادی ممکن است در طول زندگی خود از مشکلات سلامتی رنج ببرند. یک طرح بیمه خوب حیوان خانگی می تواند به شما کمک کند تا مراقبت های لازم را برای گربه خود در هر سنی آماده کنید.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۰ تا ۱۶ سال

طول:

۱۷ تا ۲۲ اینچ، بدون احتساب دم

وزن:

۸ تا ۱۷ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده آمریکا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

بنگال با کت خالدار متمایز و جثه بزرگش مانند یک گربه وحشی در حال گردش به نظر می رسد، اما اگرچه یکی از اجداد او گربه پلنگ کوچک و وحشی آسیایی است، اما او یک گربه خانگی است.

بنگال ها نام خود را از نام علمی گربه پلنگ آسیایی Felis bengalensis  گرفته اند. آنها از طریق تلاقی بین یک گربه پلنگ آسیایی – که در دهه ۱۹۵۰ و تا دهه ۱۹۶۰ می‌توانست در فروشگاه‌های حیوانات خانگی خریداری شود – و موهای کوتاه خانگی ایجاد شده‌اند. ژان میل، پرورش دهنده ای در کالیفرنیا، اولین کسی بود که چنین صلیب را ساخت، اما نه به این دلیل که می خواست یک نژاد جدید ایجاد کند. او یک گربه پلنگی به دست آورده بود و به او اجازه داد تا با یک گربه تام سیاه همراهی کند تا تنها نباشد. در کمال تعجب، چون فکر نمی کرد این دو گونه جفت شوند، بچه گربه ها به وجود آمدند و میل یک ماده خالدار را نگه داشت. پس از تکثیر او به پدرش، بچه گربه های خالدار و جامد تولید شد.

تقریباً در همان زمان، دکتر ویلارد سنتروال در حال عبور از گربه‌های پلنگ آسیایی با گربه‌های خانگی در دانشگاه لویولا بود. گربه‌های پلنگ در برابر ویروس لوسمی گربه‌سان مقاوم بودند، بنابراین محققان علاقه‌مند بودند تا دریابند که آیا این ویژگی می‌تواند به فرزندان دورگه منتقل شود یا خیر.

پرورش دهندگان مختلف به پرورش گربه ها به عنوان یک نژاد علاقه مند شدند. میل یکی از آنها بود. تغییرات در زندگی او باعث شده بود که پرورش گربه را کنار بگذارد، اما او آماده بود دوباره شروع کند. او برخی از هیبریدهای دکتر سنتروال را به دست آورده بود و به دنبال نرهای مناسب برای تولید مثل برای آنها بود. یکی مو کوتاه نارنجی رنگی بود که در هند پیدا کرد، از همه جا، و دیگری موی خالدار قهوه ای رنگ بود که از یک پناهگاه به دست آورده بود. امروزه بنگال‌ها با گربه‌های خانگی یکی هستند و هر بنگالی خریداری شده باید حداقل چهار نسل از اجدادی با خطوط خونی وحشی حذف شود.

اولین انجمن گربه ای که بنگال را به رسمیت شناخت، انجمن بین المللی گربه بود که این نژاد را در سال ۱۹۸۳ وضعیت آزمایشی اعطا کرد و پس از آن در سال ۱۹۹۱ به رسمیت شناخته شد. بنگال همچنین توسط انجمن گربه پرستان آمریکایی، انجمن گربه کانادایی و اتحادیه گربه سانان به رسمیت شناخته شده است.

گربه‌های بنگال به قدری مورد توجه هستند که یک زن بریتانیایی در سال ۱۹۹۰ بیش از ۵۰۰۰۰ دلار برای گربه بنگالی خود پرداخت و آنها را “رولز رویس” از همراهان گربه‌ها نامید.

اندازه

این یک گربه متوسط ​​تا بزرگ است. وزن بنگال ها از هشت تا ۱۵ پوند یا بیشتر است.

شخصیت

بنگال بسیار فعال و بسیار باهوش است. این باعث می شود زندگی با او سرگرم کننده باشد، اما او گاهی اوقات می تواند چالش برانگیز باشد. به طور کلی، بنگال گربه ای با اعتماد به نفس، پرحرف و دوستانه است که همیشه هوشیار است. هیچ چیز از چشم او دور نمی ماند. او دوست دارد بازی کند، از جمله واکشی، و در یادگیری ترفندها مهارت دارد. پنجه های زیرک او تقریباً به خوبی دست ها هستند، و این خوب است که او شست مخالف ندارد وگرنه احتمالاً بر جهان حکومت می کند. گربه‌های کسل‌شده بنگال می‌توانند برخی از عادات غیر متعارف (و کمی مخرب) را نیز اتخاذ کنند، از جمله: روشن و خاموش کردن کلیدهای چراغ، ماهیگیری مهر و موم از زهکشی و برداشتن سی‌دی با هیجان از دستگاه پخش DVD .

بنگال که به آب بازی علاقه دارد، بالاتر از پریدن در وان یا قدم زدن در حمام با شما نیست. ماهی های آکواریومی و برکه ای ممکن است از پنجه های باهوش او در خطر باشند. او همچنین عاشق کوهنوردی است و اغلب می توان او را در بالاترین نقطه ای که در خانه می تواند به آن برسد پیدا کرد. یک یا دو درخت گربه بلند برای این گربه ضروری است، و همچنین اسباب بازی های پازلی که هوش او را به چالش می کشند.

در موارد نادری که روی لوسترها تاب نمی‌خورد یا در استخر شما شنا نمی‌کند، بنگال مهربان از نشستن روی پاهای شما خوشحال می‌شود. ناگفته نماند که او تخت شما را به اشتراک خواهد گذاشت. و بله، او جلدها را می دزدد.

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. بنگال ها به طور کلی سالم هستند، اما بیماری های زیر در این نژاد دیده شده است:

نوروپاتی دیستال، یک اختلال سیستم عصبی که باعث ضعف می شود. این بیماری در بنگال در سن ۱ سالگی ممکن است رخ دهد. خوشبختانه، بسیاری از گربه‌ها خود به خود بهبود می‌یابند، اگرچه تعداد کمی از آنها عود می‌کنند.

سندرم بچه گربه سینه مسطح، تغییر شکلی که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. بچه گربه هایی که تا بزرگسالی زنده می مانند معمولاً پس از رسیدن به بلوغ هیچ نشانه ای از خود نشان نمی دهند.

دیسپلازی هیپ که در موارد شدید می تواند باعث لنگش شود

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، نوعی بیماری قلبی که در برخی نژادها قابل ارث است.

لوکساسیون کشکک، دررفتگی ارثی کاسه زانو که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. موارد شدید را می توان با جراحی کاهش داد.

آتروفی پیشرونده شبکیه، یک بیماری دژنراتیو چشم.

صرف نظر از اینکه گربه شما در اولین باری که او را به خانه می آورید چقدر سالم است، باید برای هر مشکلی که ممکن است در طول زندگی او پیش بیاید آماده باشید. طرح بیمه حیوان خانگی می تواند به شما کمک کند تا برای هر یک از نیازهای دامپزشکی گربه خود آماده باشید.

اهمیت دادن

پوشش کوتاه و ضخیم بنگال به راحتی با شانه زدن هفتگی برای از بین بردن موهای مرده و پخش چربی پوست مراقبت می شود. حمام به ندرت ضروری است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید. هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید.  گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند و یک جعبه کثیف ممکن است باعث شود آنها شروع به استفاده از مکان های دیگر در خانه کنند.

این ایده خوبی است که یک گربه بنگال را فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند. نگه داشتن او در داخل خانه همچنین از پرندگان محلی و حیات وحش در برابر این شکارچی مشتاق محافظت می کند. در صورت امکان، بنگال خود را یک محوطه بیرونی بزرگ بسازید که در آن بتواند با خیال راحت بپرد و بالا برود. بنگال هایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

رنگ کت و آرایش

بنگال را هرگز نمی توان ظریف نامید. او یک ورزشکار است: چابک و برازنده با بدنی قوی و عضلانی، همانطور که برازنده گربه ای است که انگار متعلق به جنگل است. سر پهن او تغییر یافته، بلندتر از پهن، با خطوط گرد است. در بالای آن گوش هایی با اندازه متوسط ​​تا کوچک وجود دارد که نسبتاً کوتاه هستند و به سمت کنار سر قرار می گیرند. چشم های بیضی بزرگ تقریبا گرد هستند. اتصال سر به بدن یک گردن بلند و عضلانی است. تکیه گاه بدن پاهای با طول متوسط، کمی در پشت نسبت به جلو، با پنجه های بزرگ و گرد است. یک دم ضخیم و با طول متوسط  ​​در انتها باریک می شود و نوک آن به رنگ مشکی است. وقتی یک بنگال غلت می زند، می توانید ببینید که یکی دیگر از ویژگی های آن شکم خالدار است.

تقویت ظاهر وحشی بنگال یک پوسته کوتاه و ضخیم است که به طرز مجللی نرم و ابریشمی به نظر می رسد. این در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی می‌آید، از جمله قهوه‌ای رنگی، مینک تیغی، نقره‌ای سیاه و سیاه گوش نقره‌ای. کت را می توان به صورت تصادفی یا در طرح های افقی خالدار کرد، یا می تواند مرمری باشد، با راه راه های افقی که به طور تصادفی روی زمینه روشن تر چیده شده اند. برخی از بنگال‌ها کتی دارند که به عنوان “درخشنده” توصیف می‌شود. خز در نور می‌درخشد، گویی با گرد و غبار طلا روی آن قرار گرفته است.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

بنگال فعال و اجتماعی یک انتخاب عالی برای خانواده هایی با کودکان و سگ های گربه پسند است. او مانند هر رتریور بازی می کند، ترفندها را به راحتی یاد می گیرد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و با احترام رفتار می کنند، دوست دارد. او به اندازه کافی باهوش است که از سر راه کودکان نوپا دور شود، اما کودکان در سن مدرسه را دوست دارد، زیرا آنها با سطح انرژی و کنجکاوی او مطابقت دارند. هیچ چیز او را نمی ترساند، مطمئناً نه سگ ها ، و او با خوشحالی با آنها دوست خواهد شد اگر آنها برای او دردسری ایجاد نکنند. همیشه هر حیوان خانگی، حتی گربه های دیگر را به آرامی و در یک محیط کنترل شده معرفی کنید.

مانند بسیاری از گربه های فعال، بنگال ها طعمه بالایی دارند و نباید به حیوانات شکاری کوچکتر مانند: همستر، خرگوش کوچکتر و خوکچه هندی اعتماد کرد.

گروه های نجات

اگرچه گربه‌های بنگال حیوانات خانگی محبوبی هستند، اما آنها نیز در مواقعی خود را بدون خانه می‌بینند. اگر به پذیرش یا پرورش گربه های بنگال علاقه دارید، در اینجا چند گروه نجات که در این نژاد عجیب و غریب تخصص دارند آورده شده است:

( http://www.bengalrescuenetwork.org/index.htm )

( https://www.greatlakesbengalrescue.com/ )

همه گربه ها در مقطعی از زندگی خود به مراقبت های دامپزشکی نیاز خواهند داشت. هنگام فرزندخواندگی، مطمئن شوید که برای رسیدگی به هر گونه مشکل بهداشتی که ممکن است پس از خروج از پناهگاه پیش بیاید، آماده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *