نژاد Birman

Birman-cat-pic

بیرمن با صدایی ملایم ارتباط برقرار می کند، عمدتاً برای یادآوری اینکه شاید وقت شام یا شاید برای یک نوازش خوب روی مبل است.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۶ سال

طول:

۱۵ تا ۱۸ اینچ

وزن:

۶ تا ۱۲ پوند

اصل و نسب:

ناشناخته

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

یک گربه زیبا سزاوار یک افسانه زیبا از منشاء است. گفته می شود که گربه مقدس برمه، که گاهی اوقات بیرمن نامیده می شود، ظاهر خیره کننده خود را از طریق مداخله یک الهه چشم آبی به دست آورده است، که عشق و ارادت گربه معبد به کشیش را با طلایی کردن کت سفیدش به او پاداش داد. چشمان زردش را به آبی تبدیل کرد. پنجه های او به عنوان نمادی از پاکی او سفید ماند. . از آن زمان، گربه‌های معبد نشانه‌های لطف الهه را داشتند و گفته می‌شد که کشیش‌هایی که می‌میرند، دوباره در بدن گربه‌ها متولد می‌شوند.

چگونگی پیدایش گربه ها ناشناخته است. تئوری ها شامل تلاقی زبان سیامی با آنگوراها یا ایرانیان است، اما زمان و مکان آن ملاقات های اصلی ناشناخته است. آنها ممکن است در جنوب شرقی آسیا، بین گربه های مختلف که ژن های یک الگوی نوک تیز، موهای بلند و آبی را حمل می کردند، رخ داده باشد. چشم، یا این نژاد ممکن است در فرانسه از گربه های وارد شده توسط دو اروپایی ایجاد شده باشد، یک فرانسوی به نام آگوست پاوی، و یک سرگرد گوردون راسل، که در سال ۱۹۱۹ یک جفت گربه معبد به عنوان جایزه برای کمک به کشیش ها به آنها داده شد. گربه ها به فرانسه فرستاده شدند، اما گربه نر زنده به آنجا نرسید. با این حال، قبل از مرگ، او ماده را باردار کرده بود و بچه گربه های او به ایجاد این نژاد در اروپا کمک کردند. در سال ۱۹۲۵ در فرانسه به عنوان Sacre de Birmanie شناخته شد که نام فعلی نژاد Birman از آن گرفته شده است.

گربه ها برای اولین بار در سال ۱۹۵۹ به ایالات متحده وارد شدند و در سال ۱۹۶۷ توسط انجمن گربه خواران به رسمیت شناخته شدند.

اندازه

بیرمن ها معمولاً ۶ تا ۱۲ پوند وزن دارند.

شخصیت

اگر الگوی نوک تیز سیامی را دوست دارید، اما صدای یوز را نه ، یک بیرمن ممکن است گربه مناسب شما باشد. او یک گربه مطیع و آرام است که مردم را دوست دارد و آنها را از اتاقی به اتاق دیگر دنبال می کند. انتظار داشته باشید که بیرمن بخواهد در کاری که شما انجام می‌دهید مشارکت داشته باشد و سپاسگزار باشید که به اندازه سیامی‌ها رئیس نیست.

مطیع به معنای گنگ نیست. بیرمن گربه ای باهوش و البته کنجکاو است. او دوست دارد محیط خود را کشف کند و شناخته شده است که در زیر طبقاتی که در حال تعویض هستند گیر می افتد یا به طور تصادفی (شاید از روی عمد) سوار بر ماشین می رود. این ایده خوبی است که همیشه به جایی که او است توجه داشته باشید.

او با صدایی ملایم ارتباط برقرار می کند، عمدتاً برای یادآوری اینکه شاید وقت شام یا شاید برای یک نوازش خوب روی مبل است. او از در آغوش گرفتن لذت می برد و مانند یک نوزاد پشمالو در آغوش شما آرام می گیرد.

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. مشکلاتی که ممکن است بیرمن را تحت تاثیر قرار دهد شامل موارد زیر است:

هیپوتریکوزیس مادرزادی که باعث می شود آنها بدون مو به دنیا بیایند و آپلازی تیموس، یک نقص ایمنی که منجر به افزایش خطر عفونت و مرگ می شود. خوشبختانه این شرایط نادر است.

درموئید قرنیه، وجود پوست و مو در سطح قرنیه (جلوی شفاف چشم) یک یا هر دو چشم. می توان آن را با جراحی اصلاح کرد.

دژنراسیون اسفنجی شکل، یک بیماری دژنراتیو پیشرونده سیستم عصبی مرکزی است که باعث علائمی می شود که شامل ضعف اندام عقبی و حرکت ناهماهنگ می شود.

لرزش و لرزش در بچه گربه ها. این وضعیت در برخی از بچه گربه ها در حدود ۱۰ روزگی شروع می شود و تا حدود ۱۲ هفتگی ادامه می یابد. علت ناشناخته است و بهبودی خود به خود رخ می دهد.

غلظت غیرمعمول اوره و/یا کراتینین در خون، که ممکن است نشان دهنده اختلال عملکرد کلیه باشد یا نباشد.

اهمیت دادن

با وجود بلندی کت بیرمن، بافتی ابریشمی دارد که به راحتی مات نمی شود. آن را هر هفته شانه کنید تا موهای مرده از بین برود و چربی پوست پخش شود. بیرمن ها کت زمستانی خود را در بهار می اندازند، بنابراین ممکن است بخواهید برای از بین بردن موهای شل، بیشتر شانه بزنید. یک حمام گرم همچنین می تواند به شل شدن و از بین بردن کت ریخته شده کمک کند. برای انجام حمام بیرمن، خیس کردن گربه با یک نازل دوش دستی اغلب به غوطه ور کردن او در وان آب ترجیح داده می شود.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید. هر هفته گوش ها را چک کنید.  اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله بیرمن را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند و یک جعبه زباله تمیز به تمیز نگه داشتن کت نیز کمک می کند.

ایده خوبی است که بیرمن را فقط به عنوان یک گربه در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری هایی که توسط گربه های دیگر منتشر می شود، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند با آن روبرو هستند ، مانند برخورد با ماشین محافظت کنید. بیرمن هایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

رنگ کت و آرایش

بیرمن دارای کتی ابریشمی و قد متوسط ​​به طرح نوک تیز سیامی (به این معنی که رنگ روی صورت، گوش‌ها، پاها و دم تیره‌تر است)، سر پهن و گرد با گوش‌هایی با اندازه متوسط، چشم‌های آبی روشن دارد. که حالتی شیرین به او می دهد و چهار پای سفید که به او ظاهری شبیه دستکش های سفید کوچک می دهد. این یک گربه با جثه متوسط ​​تا بزرگ با بدنی تنومند و قدرتمند است که رفتار ملایم او را نادیده می گیرد.

کت متوسط ​​تا بلند بافت ابریشمی و زیر کت کمی دارد، به این معنی که به ندرت مات می شود. دور گردن راف سنگینی ایجاد می کند و روی شکم موج دار است.

بدن رنگ پریده، که بسته به رنگ گربه، سایه آن متفاوت است، با نقاط تیره تری ایجاد می شود. به عنوان مثال، نقطه مهر و موم بیرمن دارای بدنی است که به رنگ حنایی کم رنگ تا کرم با تنی گرم است که به تدریج روی شکم و سینه به رنگ روشن‌تری سایه می‌اندازد. نقاط به رنگ قهوه ای مهر و موم عمیق هستند. در پنجه های جلو و عقب “دستکش” سفیدی وجود دارد که به یک خط مساوی در سراسر پنجه ختم می شود. در پنجه‌های پشتی، دستکش‌ها تا پشت ساق پا کشیده می‌شوند (که توری نامیده می‌شوند) و به شکل نقطه‌ای یا V معکوس ختم می‌شوند. در حلقه نمایش، تقارن “دستکش و توری” یک عامل مهم است و ممکن است به معنای تفاوت بین یک بچه گربه باشد که به عنوان یک گربه نمایشی یا به عنوان یک حیوان خانگی مشغول به کار می شود.

علاوه بر نقطه مهر، بیرمن‌ها دارای رنگ‌های نقطه آبی، نقطه شکلاتی ، نقطه یاسی، و رنگ‌های مختلف نقطه‌رنگ و نقطه سیاهگوش هستند. سیاهگوش‌های نقطه‌ای بیرمن دارای علامت M کاملاً مشخص بر روی پیشانی، نشانه‌های نوری شبیه عینک در اطراف چشم، پدهای سبیل خالدار، گوش‌های تک رنگ بدون راه‌راه، و «علامت‌های شست» در پشت گوش‌ها هستند. پاها و دم دارای راه راه و حلقه هستند.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

بیرمن دوستانه و آرام انتخابی عالی برای خانواده های دارای بچه و سگ های گربه پسند است. او توجه کودکانی که با او مودبانه و محترمانه رفتار می کنند را دوست دارد، و بدش نمی آید که لباس آراسته بازی کند یا با کالسکه بچه سوار شود.

او از زندگی با سگ های گربه پسند نیز خوشحال است ، به لطف خلق و خوی مهربانش. حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *