نژاد Bombay

Bombay-cat-pic

بمبئی گربه ای باهوش است که عاشق بازی است و با خانواده ای که مایل به آموزش ترفندها، بازی کردن و تهیه اسباب بازی های تعاملی فراوان هستند، رشد خواهد کرد.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۲۰ سال

طول:

۱۳ تا ۲۰ اینچ

وزن:

۸ تا ۱۵ پوند

اصل و نسب:

کنتاکی، ایالات متحده آمریکا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

پرورش دهندگان گربه یک گروه آزمایشی هستند که با ایجاد جهش های ژنتیکی طبیعی یا با تلاقی نژادها برای دستیابی به ظاهر، رنگ یا الگوی جدید، نژادهای جدید متمایز ایجاد می کنند. بمبئی که به خاطر شهر بندری عجیب و غریب هند نامگذاری شده است، هیچ ارتباطی با شبه قاره ندارد، اما از تلاقی بین مو کوتاه برمه ای سمور و سیاه پوست آمریکایی ایجاد شده است تا در مینیاتوری شبیه یک پلنگ سیاه باشد.

پرورش دهنده نیکی هورنر از لوئیزویل، کنتاکی، با توسعه بمبئی در اواخر دهه ۱۹۵۰ اعتبار دارد. هدف او یک گربه سیاه براق و براق با بدنی عضلانی و خلق و خوی دوستانه بود. پرورش دهندگان بریتانیایی با تلاقی موهای کوتاه خانگی برمه و سیاه به همان ظاهر و شخصیت رسیدند.

انجمن طرفداران گربه در سال ۱۹۷۸ بمبئی را به رسمیت شناخت. امروزه این نژاد توسط همه انجمن های گربه به رسمیت شناخته شده است. برای حفظ نوع بدن و بافت کت، بمبئی ها ممکن است به برمه ای سمور تبدیل شوند. CFA همچنین به موهای کوتاه آمریکایی سیاه پوست اجازه عبور داده می شود، اما این به ندرت به دلیل تفاوت در نوع بدن انجام می شود.

اندازه

بمبئی معمولاً بین ۸ تا ۱۵ پوند وزن دارد. نرها عموما بزرگتر از ماده ها هستند.

شخصیت

بمبئی پر جنب و جوش و مهربان مردم را دوست دارد و با بسیاری از محیط ها و سبک های زندگی سازگار است. طبیعت آرام او، او را به یک آپارتمان نشین خوب تبدیل می کند، و او می تواند با حیوانات خانگی دیگر زندگی کند ، اگرچه او قطعاً می خواهد گربه برتر باشد.

انتظار داشته باشید بمبئی را گرم ترین نقطه خانه پیدا کنید. که شامل زیر پوشش در هنگام خواب می شود. بیشتر آنها با مردم خود با صدایی متمایز اما نه بلند صحبت می کنند.

بمبئی‌ها اغلب در بازی کردن خوب هستند و برخی یاد گرفته‌اند که روی بند راه بروند. این یک گربه باهوش است که عاشق بازی است و با خانواده‌ای که مایلند به او ترفندها یاد دهند، با او بازی کنند و اسباب‌بازی‌های تعاملی فراوانی برای او فراهم کنند، رشد خواهد کرد .

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. بمبئی‌ها عموماً سالم هستند، اگرچه یکی از بیماری‌های ژنتیکی که در زبان برمه‌ای دیده می‌شود در بمبئی نیز دیده شده است: نقص جمجمه و صورت.

این ناهنجاری جمجمه-صورتی که گاهی نقص سر برمه نامیده می شود، گاهی در بچه گربه های تازه متولد شده دیده می شود که ممکن است سرشان به شدت تغییر شکل داده شود. این بچه گربه ها معدوم شده اند ، بنابراین افرادی که در حال خرید بچه گربه بمبئی هستند با این مشکل مواجه نخواهند شد، اما پرورش دهندگان باید به دقت در مورد شجره نامه تحقیق کنند تا مطمئن شوند که گربه هایی را که حامل ژن این نقص هستند پرورش نمی دهند.

اهمیت دادن

کت کوتاه و براق Bombay به راحتی با چند ضربه دست یا حداکثر برس زدن هفتگی یا مالش با عصاره بابونه برای از بین بردن موهای مرده ، پخش چربی پوست و جلا دادن کت به بهترین شکل ممکن مراقبت می شود. حمام به ندرت ضروری است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید. هر هفته گوش ها را چک کنید . اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید. مانند همه گربه ها، بمبئی ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند.

در سن ۶ تا ۹ ماهگی بمبئی خود را عقیم  کنید. اینکه بمبئی ها در سن ۵ ماهگی به بلوغ جنسی می رسند، بی سابقه نیست.

ایده خوبی است که از بمبئی به عنوان یک گربه فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند ، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند. بمبئی هایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

رنگ کت و آرایش

به جز کت مشکی دراماتیک او، بمبئی بسیار شبیه برمه است، اما با چند تفاوت فیزیکی مانند بدن بزرگتر، بلندتر و پاهای بلندتر. او دارای سر گرد با گوش‌های متوسط ​​است که از هم جدا شده‌اند، چشم‌هایی با رنگ‌های طلایی تا مسی و دمی صاف و متوسط ​​دارد. کت کوتاه و ظریف در لمس احساس ساتنی می کند و مانند چرم لاک می درخشد.

اگرچه ژن کت سیاه غالب است، اما گاهی اوقات یک بچه گربه سمور رنگ در بستر بمبئی متولد می شود. برخی از انجمن ها اجازه می دهند که این بچه گربه ها به عنوان برمه ثبت شوند.

بمبئی یک گربه با جثه متوسط ​​است. وقتی بلند می شود، احساس می کند سنگین تر از آنچه به نظر می رسد. این نژاد به کندی رشد می کند و نرها ممکن است تا ۲ سالگی به اندازه کامل و عضلانی نرسند .

کودکان و سایر حیوانات خانگی

بمبئی خروجی یک انتخاب عالی برای خانواده های دارای بچه و سگ های گربه پسند است. او توجهی را که از سوی کودکانی که با او مودبانه و محترمانه رفتار می کنند، دریافت می کند، دوست دارد. او با گربه‌ها و سگ‌هایی که به اقتدار او احترام می‌گذارند، با آرامش زندگی می‌کند. همیشه حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *