نژاد Brazilian Shorthair

Brazilian-Shorthair-cat-pic

همانطور که حدس زده اید، گربه مو کوتاه برزیلی یک گربه اصیل از کشور برزیل است. این گربه سانان به داشتن باهوش، مهربان و پرانرژی معروف هستند.

شما می توانید موهای کوتاه برزیلی را در پناهگاه ها و امدادگران پیدا کنید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه آنها را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

ریشه مو کوتاه برزیلی به گربه های خیابانی روزمره برزیل برمی گردد. این یک گربه کاریزماتیک و برونگرا است که از شرکت در تعامل انسانی خوشحال است. این گربه‌ها هوشمندهای خیابانی زیادی دارند و موجودات بسیار کنجکاویی هستند، بنابراین باید بتوانید یک محیط خانه پر از زمان بازی با فضایی برای کاوش فراهم کنید.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۴ تا ۲۰ سال

طول:

متوسط تا بزرگ

وزن:

۱۰ تا ۲۲ پوند

اصل و نسب:

برزیل

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

طرفداران مو کوتاه برزیلی دوست دارند حدس بزنند که داستان اصلی آنها به دهه ۱۵۰۰ باز می گردد، زمانی که ملوانان اروپایی برای اولین بار شروع به آوردن گربه ها در سفر به برزیل کردند. توسعه این نژاد به پائولو ساموئل راش من نسبت داده می شود که همچنین فدراسیون گربه برزیل را تأسیس کرد.

ایده پشت مو کوتاه برزیلی این بود که شخصیت و ویژگی های گربه های خیابانی برزیل را به یک گربه اصیل هدایت کند.

فدراسیون جهانی گربه رسماً در سال ۱۹۹۸ گربه مو کوتاه برزیلی را به عنوان یک گربه اصیل تأیید کرد .

این روزها، شما می توانید موهای کوتاه برزیلی را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

اندازه

مو کوتاه برزیلی یک گربه با جثه متوسط ​​تا بزرگ است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر موهای کوتاه برزیلی نر بین ۱۱ تا ۲۲ پوند و بیشتر موهای کوتاه برزیلی زن بین ۱۰ تا ۱۶ پوند است.

شخصیت

همانطور که از نژادی با ریشه گربه های خیابانی انتظار دارید، گربه مو کوتاه برزیلی گربه سانان خودسری است که اعتماد به نفس دارد و اهل رفتار است. این به رابطه آنها با انسان ها و بچه ها گسترش می یابد. این گربه ای است که از بودن در کنار مردم لذت می برد و تمام تلاش خود را می کند تا به بخش بزرگی از زندگی روزمره شما تبدیل شود.

این نژاد که همیشه می‌خواهد در مرکز توجه باشد، با خوشحالی سعی می‌کند بچه‌ها را متقاعد کند تا هر چه بیشتر در جلسات بازی شرکت کنند، اما آن‌ها همچنین راضی هستند که وقتی زمان استراحت و استراحت فرا می‌رسد روی مبل بخوابند.

مو کوتاه برزیلی یک گربه ذاتا کنجکاو و کنجکاو است، به خصوص وقتی صحبت از کاوش در محیط های جدید می شود. بنابراین مطمئن شوید که فضای کافی برای نگه داشتن گربه روی انگشتانش دارید. به عنوان یک گربه سان باهوش تر از حد متوسط، مو کوتاه برزیلی از اسباب بازی های تعاملی هوشمند نیز بهره می برد و در برخی موارد، صاحبان موفق به آموزش این نژاد برای انجام ترفندها شده اند!

سلامتی

موهای کوتاه برزیلی معمولاً گربه های سالمی هستند. تا به امروز، هیچ مشکل سلامتی مربوط به نژاد خاص در ارتباط با مو کوتاه برزیلی وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم برزیلی شورت‌هیر خود را برای تشخیص زودهنگام هر گونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

همراه با برنامه ریزی سالانه ویزیت سالانه دامپزشک سلامتی، مطمئناً می خواهید یک پست خارق العاده به محیط زندگی خود اضافه کنید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

گوش‌های مو کوتاه برزیلی نیز باید به‌طور منظم برای نشانه‌های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شوند. همچنین توصیه می شود با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب موهای کوتاه برزیلی شما باشد، صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

مانند هر نژادی با سطح انرژی بالا، مو کوتاه برزیلی باید فضای کافی برای دویدن و کاوش داشته باشد، بنابراین شما می خواهید یک درخت گربه را به وضعیت زندگی خود اضافه کنید.

رنگ کت و آرایش

کت مو کوتاه برزیلی را می توان در طیف بسیار گسترده ای از رنگ ها مشاهده کرد که شامل مشکی، قهوه ای، خاکستری، نارنجی و سفید می شود. این کت نیز تقریباً با هر مدلی که بتوانید تصور کنید ارائه می شود!

وقتی نوبت به نظافت می رسد، مو کوتاه برزیلی یک بچه گربه بسیار کم نگهداری است. می‌توانید هفته‌ای یک‌بار کت آنها را شانه بزنید، که به کاهش احتمال تشکیل گلوله‌های مو یا تشک کمک می‌کند.

وقتی صحبت از آب و هوا می شود، مو کوتاه برزیلی به طور کلی به عنوان یک گربه سانان سازگار دیده می شود. با این حال، مطمئن شوید که همیشه سایه کافی و آب شیرین کافی در طول ماه های گرمتر فراهم کنید.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

مو کوتاه برزیلی یک گربه فوق العاده است که اگر بچه دارید می توانید آن را به فرزندی قبول کنید. جنبه بازیگوش و دوست داشتنی آنها باعث ایجاد پیوندهای بسیار قوی با کودکان در زندگی آنها خواهد شد. فقط مطمئن باشید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند. بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی خانگی می شود، مو کوتاه برزیلی نیز تحمل می کند و با اکثر حیوانات اهلی کنار می آید. اگرچه شما می خواهید بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نیز نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. وقتی موهای کوتاه برزیلی خود را برای رفتار خوب خود به خانه می آورید، حتماً به آنها پاداش دهید!

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های برزیلی Shorthair  سخت باشد زیرا آنها یک نژاد کمی غیر معمول هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های مو کوتاه برزیلی، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *