نژاد British Longhair

British-Longhair-cat-pic

مو بلند بریتیش یک گربه مخلوط نژاد است – تلاقی بین نژادهای گربه مو کوتاه بریتانیایی و گربه ایرانی.  این گربه‌ها دوستانه، مستقل و مهربان، برخی از بهترین ویژگی‌ها را از هر دو نژاد والدین خود به ارث برده‌اند.

ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها بیابید و نجات‌دهنده‌های خاصی پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزند خود را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

مو بلند بریتانیایی گربه ای راحت است که شبیه یک خرس عروسکی مخمل خواب دار به شکل گربه است! این گربه‌ها از معاشرت با انسان لذت می‌برند، اما به اندازه‌ای مستقل و ضعیف هستند که اگر برای مدت طولانی‌تری از روز تنها بمانند، خوب هستند. فقط به یاد داشته باشید که وقتی با یک گربه مو بلند سر و کار دارید، نیازهای بیشتری برای نظافت وجود دارد که باید به آنها متعهد باشید.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۵ تا ۱۷ سال

طول:

متوسط تا بزرگ

وزن:

۹ تا ۱۸ پوند

اصل و نسب:

بریتانیای کبیر

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

وقتی صحبت از تاریخچه مو بلند بریتانیایی می شود، همه چیز با نژاد والدینی شروع می شود که نام این گربه ها را می دهد – موهای کوتاه بریتانیایی. در مقطعی به طور گسترده گمان می‌رود که بین سال‌های ۱۹۱۴  و ۱۹۱۸ باشد، پرورش‌دهندگان شروع به عبور از مو کوتاه بریتانیایی با ایرانی‌ها در تلاش برای تولید یک بچه گربه با موهای بلندتر کردند. مو بلند بریتانیایی نتیجه آن بود و از آن زمان این نژاد به عنوان یک گربه خانگی فوق العاده محبوب رونق گرفت!

در سال ۲۰۰۹ ، انجمن بین المللی گربه (TICA) به مو بلند بریتانیایی رسماً به عنوان قهرمانی اعطا شد.

این روزها، ممکن است موهای بلند بریتانیایی را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. اگر به این نتیجه رسیدید که این نژاد برای شما مناسب است، فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

اندازه

مو بلند بریتانیایی یک نژاد گربه با جثه متوسط ​​تا بزرگ است که اغلب کمی در سمت راست است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر موهای بلند بریتانیایی بین ۹ تا ۱۸ پوند است. گفته می شود، بسیاری از آنها ممکن است کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

شخصیت

در قلب، مو بلند بریتانیایی یک گربه دوست داشتنی و دوستانه است که تحمل زیادی نیز از خود نشان خواهد داد. آنها وقتی در اطراف هستند با مردم اجتماعی رفتار می کنند، اما این نژاد همچنین از لذت بردن از وقت خود خوشحال می شود، که آنها را به انتخابی هوشمندانه برای افرادی تبدیل می کند که ممکن است به دلیل تعهدات کاری برای ساعات طولانی از خانه دور باشند.

در حالی که ماهیتی آرام در مورد مو کوتاه بریتانیایی وجود دارد، تشویق این نژاد به فعال ماندن و ورزش کردن بسیار مهم است. مو بلند بریتانیایی را به عنوان نژادی از گربه ها در نظر بگیرید که وقتی در اطراف آنها هستید باید زمان و تلاش خود را صرف کنید تا بهترین نتیجه را از آنها ببرید.

همچنین توجه داشته باشید که مو بلند بریتانیایی گربه‌ای مهربان است، اما معمولاً از برداشتن یا حمل کردن آن‌ها لذت نمی‌برند. آنها نژادی هستند که ممکن است برای سبک زندگی بزرگسالان مناسب تر باشند تا خانه ای که همیشه با بچه ها شلوغ می کند.

سلامتی

مو بلند بریتانیایی عموماً گربه های سالمی در نظر گرفته می شوند. اگرچه، مهم است که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

برخی از مشکلات رایج سلامتی که موهای بلند بریتانیایی از آن رنج می برند عبارتند از:

پلی کیستوز کلیه

ایزواریترولیز نوزادان

اهمیت دادن

مو بلند بریتانیایی برای اطمینان از اینکه فعال باقی می‌ماند و به اندازه کافی ورزش می‌کند، به کمی تسلیم شدن نیاز دارد. در غیر این صورت، چاقی گربه ها و سایر مسائل مربوط به سلامتی ممکن است ایجاد شود.

یک راه هوشمندانه برای تشویق نژاد به ورزش، استفاده از بازی‌های مبتنی بر درمان و جلسات بازی است. همچنین، اگر به نظر می رسد که موهای بلند بریتانیایی شما کمی بیش از حد به یک گربه سالن تبدیل می شود، دستگاه های تغذیه تعاملی را در نظر بگیرید.

همراه با برنامه ریزی ویزیت سالانه دامپزشک سلامتی، موهای بلند بریتانیایی شما باید ناخن های خود را به طور منظم بررسی و کوتاه کنند. . اگر در نگهداری از گربه تازه کار هستید، دامپزشک شما می تواند ایمن ترین راه را برای انجام این کار به شما نشان دهد. اضافه کردن پست خراش به محیط زندگی شما نیز می تواند به ترویج خراشیدن سالم کمک کند و ناخن های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

فراتر از مراقبت از ناخن، گوش های بریتیش لانگ هیر را هر دو هفته یکبار از نظر علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی کنید. همچنین هوشمندانه است که با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب موهای بلند بریتانیایی شما باشد صحبت کنید.

رنگ کت و آرایش

کت موهای بلند بریتانیایی می تواند در طیف گسترده ای از رنگ ها باشد، اگرچه آبی محبوب ترین سایه است. سایر رنگ های رایج عبارتند از: تیغه ای، سفید، کرم و مشکی.

همانطور که از نام آن پیداست، British Longhair  یک گربه مو بلند است که پوشش مجلل آن مستلزم تعهد به مسواک زدن روزانه است. این برای کمک به جلوگیری از تشکیل تشک ضروری است و در زمان ریزش فصلی، باید در جلسات مسواک زدن طولانی تر از حد معمول شرکت کنید. نظافت منظم نیز احتمال ایجاد گلوله های مو را کاهش می دهد.

وقتی صحبت از آب و هوا می شود، مو بلند بریتانیایی به طور کلی به عنوان یک گربه سازگار دیده می شود که معمولاً می تواند در اکثر آب و هواها با شادی زندگی کند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در هنگام افزایش دما، سایه کافی و آب شیرین فراهم شود.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

مو بلند بریتانیایی می تواند با بچه ها شاد زندگی کند. اگرچه، این گربه به طور کلی تحمل پذیر اغلب از برداشتن و حمل کردن به اطراف خوش نمی آید. بنابراین مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می‌آید، مو بلند بریتانیایی معمولاً محل زندگی مشترک خوبی دارد. با این حال، شما می خواهید بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نیز نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. وقتی موهای بلند بریتانیایی خود را برای رفتار خوب خود به خانه می آورید، حتماً پاداش دهید!

گروه های نجات

شاید پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های مو بلند بریتانیایی سخت باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط هستند. با این حال، ممکن است بخواهید نجات‌های مخصوص نژاد گربه‌های پرشین یا مو کوتاه بریتانیایی را امتحان کنید، زیرا آنها گاهی اوقات از مخلوط‌های نژاد مراقبت می‌کنند. همچنین می‌توانید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های مو بلند بریتانیایی، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *