نژاد Burmilla

Burmilla-cat-pic

برمیلا ماجراجویانه است، اما کمی کلوتز است، بنابراین وقتی او در اطراف است، وسایل شکستنی را کنار بگذارید.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۰ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۶.۵ تا ۱۳ پوند

اصل و نسب:

انگلستان

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

برمیلا نمونه دیگری از ایجاد تصادفی یک نژاد گربه جدید است. جفت گیری برنامه ریزی نشده بین یک ایرانی برمه ای و یک ایرانی چینچیلا در انگلستان در سال ۱۹۸۱ چهار بچه گربه ماده سیاه رنگ با کت های کوتاه و ضخیم ایجاد کرد. پرورش دهنده متوجه شد که چنین نژادی چقدر می تواند جذاب باشد و به توسعه چیزی که به نام برمیلا معروف شد ادامه داد.

برمیلا توسط شورای حاکم بریتانیا گربه فانتزی و فدراسیون بین المللی گربه سانان اروپا به رسمیت شناخته شده است. این نژاد در فوریه ۲۰۱۱ وارد کلاس متفرقه انجمن دوستداران گربه شد.

شخصیت

Burmilla  جنبه های برمه ای و ایرانی را در یک بسته شیرین و دوستانه گرد هم می آورد. او بی سر و صدا مهربان و ملایم است اما برونگراتر از یک ایرانی معمولی است. او ماجراجو است، اما کمی کلوتز است، بنابراین وقتی او در اطراف است، وسایل شکستنی را کنار بگذارید.

برمیلاها تا بزرگسالی بازیگوش می مانند. آنها مردم خود را دوست دارند، اما بیش از حد، خواستار توجه نیستند. با این حال، وقتی یک دور در دسترس است،Burmilla  آنجاست.

اهمیت دادن

کت کوتاه و صاف برمیلا با برس زدن هفتگی یا شانه زدن برای از بین بردن موهای مرده به راحتی قابل اصلاح است. حمام به ندرت ضروری است. برمیلای مو بلند را دو یا سه بار در هفته مسواک بزنید یا شانه بزنید.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر هفته کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند.

این ایده خوبی است که از یک گربه فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند ، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند. برمیلاهایی که به بیرون از خانه می روند نیز در معرض خطر سرقت شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

رنگ کت و آرایش

برمیلاها علاوه بر شخصیت شیرینشان، به خاطر کت‌هایشان که رنگ پس‌زمینه نقره‌ای-سفید دارند که نوک‌دار یا سایه‌دار با رنگ متضاد هستند، متمایز هستند. در برمیلاها با طرح نوک، رنگ حدود ۸.۱  کل طول مو را نوک می دهد و به طور یکنواخت پخش می شود و ظاهری درخشان به کت می دهد. برمیل هایی با کت های نوک دار معمولاً سبک تر از برمیلاهایی با کت های سایه دار به نظر می رسند. در الگوی سایه دار، حدود ۳.۱ ساقه مو سایه دار است، به همین دلیل است که گربه های سایه دار تیره تر به نظر می رسند. رنگ‌ها در هر دو طرح نوک‌دار و سایه‌دار عبارتند از مشکی، قهوه‌ای، یاسی، آبی، شکلاتی، کرم، قرمز و لاک‌پشتی.

کت ابریشمی می تواند مو کوتاه یا مو بلند باشد. موهای بلند ممکن است دارای گوش‌های گوش و دم کاملاً پر باشد.

از همه جهات دیگر، آنها بسیار شبیه برمه های اروپایی با سر به آرامی گرد است که به یک گوه کوتاه و صاف خم می شود. گوش های متوسط ​​تا بزرگ با نوک های کمی گرد که کمی به جلو متمایل می شوند. چشم های درشت که می توانند هر سایه ای از سبز باشند. و بدنی متوسط ​​با پاهای باریک، پنجه‌های بیضی شکل منظم و دمی که به نوک گرد خم می‌شود.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

برمیلای ملایم و بازیگوش برای زندگی با خانواده هایی با کودکان و سگ های گربه پسند مناسب است. او می تواند ترفندها را بیاموزد، از اسباب بازی های تعاملی لذت می برد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و با احترام رفتار می کنند، دوست دارد. بر کودکان خردسال نظارت کنید و به آنها نشان دهید که چگونه گربه را به خوبی نوازش کنند. به جای اینکه گربه را در آغوش بگیرید یا حمل کنید، از آنها بخواهید روی زمین بنشینند و او را نوازش کنند. همیشه هر حیوان خانگی، حتی گربه های دیگر را به آرامی و در یک محیط کنترل شده معرفی کنید.

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *