نژاد California Spangled

California-Spangled-cat-pic

گربه کالیفرنیا اسپنگلد یک گربه مخلوط نژادی است – تلاقی بین نژادهای آنگورا، سیامی ، مو کوتاه آمریکایی، حبشی ، مانکس و بریتیش. این بچه گربه‌های پرانرژی، وفادار و دوست داشتنی، برخی از بهترین ویژگی‌ها را از همه نژادهای والدین خود به ارث برده‌اند.

می‌توانید اسپگلدهای کالیفرنیا را در پناهگاه‌ها پیدا کنید و نجات‌دهنده‌های خاصی را پرورش دهید، بنابراین تصمیم بگیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

کالیفرنیا اسپنگلد به گونه ای پرورش داده شد که شبیه یک گربه وحشی باشد. این گربه سانان بسیار ورزشکار هستند و می توانند پرانرژی باشند، اما جنبه بسیار دوست داشتنی و اجتماعی نیز دارند که آنها را به گربه های خانوادگی عالی تبدیل می کند. فقط مطمئن شوید که یک محیط خانه بزرگ دارید تا نیازهای بازی و ورزش آنها را برآورده کنید، و همچنین توجه داشته باشید که نژاد مختلط با تنها ماندن برای مدت طولانی در روز خوب نیست.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۹ تا ۱۶ سال

طول:

متوسط تا بزرگ

وزن:

۸ تا ۱۵ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده آمریکا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

تاریخچه کالیفرنیا اسپنگلد زمانی آغاز می شود که پل کیسی ، فیلمنامه نویس و فیزیکدان ساکن لس آنجلس، و دکتر لوئیس لیکی انسان شناس با هم کار کردند تا گربه ای را پرورش دهند که شبیه یک اوسلوت یا پلنگ وحشی باشد.

ایده این بود که اگر مردم با گربه‌ای که شبیه گربه‌های وحشی است زندگی می‌کردند، آگاهی آن‌ها از تجارت شکار غیرقانونی افزایش می‌یابد و آنها را از خرید کت خز منصرف می‌کرد. هنگامی که آنها در ابتدا به صحنه آمدند، کالیفرنیا اسپنگلد یک نژاد بسیار گران قیمت بود.

این روزها، بسیاری از اسپنگلدهای کالیفرنیا را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات خواهید یافت. اگر به این نتیجه رسیدید که این نژاد برای شما مناسب است، فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

اندازه

کالیفرنیا اسپنگلد یک گربه با جثه متوسط ​​تا بزرگ است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر اسپنگل های کالیفرنیا بین ۸ تا ۱۵ پوند است. گفته می شود، بسیاری از آنها می توانند کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

شخصیت

وقتی کالیفرنیا اسپنگلد را قبول می کنید دقیقاً با چه چیزی سر و کار دارید؟ خوب، اول از همه، می توانید اطمینان داشته باشید که در حالی که نژاد مخلوط به شکلی شبیه یک گربه وحشی ساخته شده است، هیچ چیز درنده یا وحشی در مورد این گربه وجود ندارد.

در واقع، آن‌ها یکی از مهربان‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین گربه‌های اطراف هستند، به طوری که اگر یک کالیفرنیا اسپنگلد را برای مدت طولانی تنها بگذارید، ممکن است اگر دچار استرس شوند یا در صورت شروع احساس تنهایی، گوشه‌گیر شوند.

به طور طبیعی، این همچنین یک نژاد مخلوط بسیار ورزشی است که به ویژه برای شاهکارهای جهش و پرش خود شناخته شده است. بنابراین مطمئن شوید که فرصت‌های زیادی برای گربه‌ها وجود دارد تا به کاوش در خانه خود بپردازد و به دلخواه خود صعود کند. ناگفته نماند که برج گربه برای این نژاد مخلوط ضروری است.

کالیفرنیا اسپنگلد همچنین قلب بازیگوشی دارد، بنابراین اگر بچه‌های کوچک دارید، متوجه می‌شوید که گربه به سرعت مانند بهترین دوست بازی برای بچه‌های شما می‌شود!

سلامتی

کالیفرنیا Spangleds به طور کلی به عنوان گربه سالم در نظر گرفته می شود. اگرچه، مهم است که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ مشکل سلامتی مربوط به نژاد کالیفرنیا اسپنگلد وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

اهمیت دادن

کالیفرنیا اسپنگلد همیشه آماده و مایل به شروع یک جلسه بازی یا کاوش در بالاترین قسمت های محیط خود است. بنابراین، به عنوان یک نگهبان مسئول، ابتدا باید مطمئن شوید که خانه آنها به اندازه کافی جادار و مجهز است تا نیازهای ورزشی نژاد مخلوط را برآورده کند.

درخت گربه یک امر ضروری است – یا اگر اتاقی دارید، قفسه‌بندی مناسب برای گربه‌ها که گربه بتواند از بین آن بالا برود و بپرد ایده‌آل است. اگر گزینه ای برای اضافه کردن یک کاتیو ایمن به خانه خود دارید، کالیفرنیا اسپنگلد این شانس را خواهد داشت که ایمن در خارج از خانه باشد!

همراه با برنامه ریزی ویزیت سالانه دامپزشک سلامتی، کالیفرنیا اسپنگلد شما باید ناخن های خود را به طور منظم بررسی و کوتاه کند. اگر در مورد فرزندخواندگی گربه تازه کار هستید، دامپزشک شما می تواند ایمن ترین راه را برای انجام این کار به شما نشان دهد. اضافه کردن پست خراش به محیط زندگی شما نیز می تواند به ترویج خراشیدن سالم کمک کند و ناخن های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

فراتر از مراقبت از ناخن، گوش های کالیفرنیا اسپنگلد را هر دو هفته یکبار برای نشانه های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی کنید.

همچنین توصیه می شود با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب کالیفرنیا اسپنگلد شما باشد، صحبت کنید.

رنگ کت و آرایش

کت کالیفرنیا اسپنگلد می تواند در طیف وسیعی از رنگ ها باشد که اغلب شامل طلایی، قهوه ای، سفید، مشکی و آبی می شود. آنها همچنین نقاط متمایز خود را به سبک پلنگی نشان می دهند.

وقتی صحبت از نظافت به میان می آید، کالیفرنیا اسپنگلد یک گربه سان بسیار کم نگهداری است. کت کوتاه و خالدار آنها را می توان یک بار در هفته مسواک زد. انجام این کار نه تنها به جلوگیری از احتمال تشکیل تشک کمک می کند، بلکه کت را تمیز و سالم نگه می دارد. مسواک زدن منظم همچنین احتمال ایجاد گلوله های مو را برای گربه کاهش می دهد.

وقتی صحبت از آب و هوا می شود، کالیفرنیا اسپنگلد به طور کلی به عنوان یک گربه سازگار دیده می شود که معمولاً می تواند در اکثر آب و هواها با شادی زندگی کند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در هنگام افزایش دما، سایه کافی و آب شیرین فراهم شود.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

اگر بچه دارید کالیفرنیا اسپنگلد یک انتخاب عالی است. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می‌آید، کالیفرنیا اسپنگلد در کنار سایر حیوانات اهلی زندگی می‌کند. اگرچه شما می خواهید بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نیز نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد مخلوط نتیجه می دهد. وقتی کالیفرنیا اسپنگلد خود را برای رفتار خوب خود به خانه می آورید، مطمئن شوید که به آنها پاداش می دهید!

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه‌های کالیفرنیا اسپنگلد سخت باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط هستند. با این حال، ممکن است بخواهید امدادگران مخصوص نژادی را امتحان کنید که از هر یک از نژادهای والدین کالیفرنیا اسپنگلد مراقبت می کنند، زیرا آنها گاهی اوقات از مخلوط های نژاد نیز مراقبت می کنند. همچنین می‌توانید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های کالیفرنیا اسپنگلد، و همچنین پناهگاه محلی‌تان پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *