نژاد Chantilly-Tiffany

Chantilly-Tiffany-cat-pic

Chantilly-Tiffany  یک نژاد گربه است که با یک جفت بچه گربه شکلاتی رنگ با منشا ناشناخته شروع شد. این گربه سانان به خاطر مهربان بودن، اجتماعی بودن و پرحرف بودن معروف هستند.

این نژاد در ابتدا با نام موی بلند خارجی شناخته می شد. ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها و امدادگران بیابید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزندخواندگی کنید! اگر به دنبال اضافه کردن گربه به خانه خود هستید، خرید نکنید!

Chantilly-Tiffany  گربه ای است که دوست دارد در اطراف انسان باشد و پیوندهای بسیار محکمی با افراد اصلی زندگی آنها ایجاد می کند. در حالی که این نژاد فوق العاده اجتماعی و دوست داشتنی است، این بدان معناست که آنها با تنها ماندن برای مدت طولانی در روز وضعیت خوبی ندارند. این گربه قطعاً همیشه دوست دارد، چه در آغوش گرفتن، چه بازی یا حتی صحبت کردن!

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۷ تا ۱۶ سال

طول:

متوسط

وزن:

۶ تا ۱۲ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

بیش از کمی رمز و راز و سردرگمی در مورد تاریخ شانتی-تیفانی وجود دارد. تاریخ این نژاد به سال ۱۹۶۷ بازمی گردد، زمانی که یک پرورش دهنده در نیویورک به نام جنی رابینسون چند گربه قهوه ای شکلاتی به نام  توماس و شرلی خرید. دو سال بعد، شرلی بستری از بچه گربه های قهوه ای مشابه تولید کرد.

یک پرورش دهنده متفاوت به نام Sigyn Lun که در گربه های برمه ای تخصص داشت، تعدادی از گربه های قهوه ای شکلاتی رابینسون را خرید – پیشرفتی که این شایعه نادرست را ایجاد کرد که Chantilly-Tiffany در واقع نتیجه زاد و ولد برمه ای است.

در سال ۱۹۹۴ ، انجمن بین المللی گربه (TICA) به طور رسمی Chantilly-Tiffany را به رسمیت شناخت.

این روزها، شما ممکن است آنها را در پناهگاه ها یا نجات پیدا کنید. اگر این گربه برای شماست، تصمیم بگیرید که آن را بپذیرید.

اندازه

Chantilly-Tiffany  یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

بیشتر شانتی-تیفانی ها بین شش تا دوازده پوند وزن دارند. با این حال، بسیاری از آنها می توانند کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

شخصیت

Chantilly-Tiffany  فوق العاده دوست داشتنی است و بسیار به انسان های زندگی خود اختصاص داده است. این نژاد گربه‌ای است که همیشه می‌خواهد در کنار انسان باشد، بنابراین تعجب نکنید اگر گربه با خوشحالی شما را از اتاقی به اتاق دیگر دنبال می‌کند، چه در حال آشپزی در آشپزخانه باشید، چه در حال استراحت روی کاناپه در حال تماشای پرخوری سریال های تلویزیونی یا چرت زدن در اتاق خواب.

Chantilly-Tiffany  همچنین به عنوان یک گربه سان آواز شهرت دارد. آنها با خوشحالی در طول روز با شما صحبت خواهند کرد، بنابراین برای چت گربه آماده باشید! فراتر از جنبه محبت آمیز این نژاد، آنها همچنین یک رگه بازیگوش را به نمایش می گذارند. مطمئن شوید که مجموعه ای مناسب از اسباب بازی ها را به صورت چرخشی در اختیار دارید و به فکر اضافه کردن اسباب بازی های هوشمند و تعاملی به محیط زندگی باشید.

سلامتی

Chantilly-Tiffanys  به طور کلی به عنوان گربه سالم در نظر گرفته می شود. اگرچه مهم است که برای بازدیدهای منظم سلامتی با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

برخی از شایع‌ترین مشکلات سلامتی شانتیلی-تیفانی‌ها عبارتند از:

مسائل گوارشی

چاقی

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم Chantilly-Tiffany خود را برای تشخیص زودهنگام هر گونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خاراندنی برای محیط زندگی گربه شانتیلی-تیفانی خود انتخاب کرده اید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

گوش‌های شانتیلی-تیفانی باید به‌طور منظم برای نشانه‌های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شوند. با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب شانتی-تیفانی شما باشد صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در نهایت، Chantilly-Tiffany یک نژاد گربه است که از یک درخت گربه برای بازی و تعامل با آن قدردانی می کند. این کمک می کند گربه فعال و از نظر جسمی راضی بماند، بنابراین حتماً به خانه خود اضافه کنید!

رنگ کت و آرایش

Chantilly-Tiffany  در ابتدا با یک کت قهوه‌ای شکلاتی متمایز یافت شد و بسیاری هنوز هم دارند. اگرچه آنها در حال حاضر در سایه های دیگر نیز یافت می شوند .این کت نیمه مو بلند در نظر گرفته می شود.

وقتی نوبت به نظافت شانتیلی-تیفانی می رسد، در حالت ایده آل باید زمانی را برای برنامه ریزی جلسات مسواک زدن روزانه اختصاص دهید. این کمک می کند تا کت نیمه بلند گربه در شرایط خوبی باقی بماند و همچنین از احتمال تشکیل تشک جلوگیری می کند. از زمان نظافت به عنوان فرصتی برای پیوند با گربه خود استفاده کنید.

از نظر آب و هوا، بیشتر شانتی-تیفانی ها نسبتاً سازگار هستند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در ماه های گرمتر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

Chantilly-Tiffany معمولاً برای خانواده‌هایی با بچه‌های جوان مناسب است. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند. بر تعاملات اولیه بین کودکان خردسال و گربه نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی می شود، چانتیلی-تیفانی معمولاً با اکثر حیوانات اهلی دیگر خوب رفتار می کند. اما همیشه مطمئن شوید که بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نظارت کنید. گاهی اوقات این روابط بسیار به شخصیت هر حیوان خانگی بستگی دارد.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. هنگامی که آنها را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب شانتیلی-تیفانی خود پاداش می دهید!

گروه های نجات

شاید پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های شانتیلی-تیفانی سخت باشد. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که برای همه انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های Chantilly-Tiffany، و همچنین پناهگاه محلی شما آماده می‌شوند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *