نژاد Chausie

Chausie-cat-pic

Chausie  یک گربه مخلوط نژاد است – تلاقی بین نژادهای گربه حبشی و گربه جنگلی وحشی. این گربه سانان پرانرژی، بازیگوش و خوش برخورد، برخی از بهترین ویژگی ها و ظاهر متمایز را از والدین خود به ارث برده اند. آنها همچنین یکی از بزرگترین نژادهای گربه خانگی هستند.

ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها بیابید و نجات‌دهنده‌های خاصی پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزند خود را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید.

همانطور که از نژادی با ریشه های گربه وحشی انتظار دارید، Chausie  گربه ای است که به فضای زیادی نیاز دارد و به زمان بازی زیادی نیاز دارد. این گربه ای نیست که در تمام روز تنها بماند، و به دلیل میراث وحشی خود، برای خانواده ای با بچه های کوچک مناسب نیست.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۴ سال

طول:

بزرگ

وزن:

۱۵ تا ۳۰ پوند

اصل و نسب:

مصر

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

تاریخچه Chausie ممکن است به دوران مصر باستان برگردد، زمانی که مردم گربه های جنگل را اهلی می کردند و حتی آنها را مومیایی می کردند! با این حال، در سال ۱۹۹۰ بود که گربه‌های جنگلی از باتلاق‌های جنوب آسیای مرکزی عمداً با نژاد حبشی، احتمالاً در ایالات متحده، پرورش یافتند و نتیجه آن Chausie بود.

با وجود میراث گربه وحشی این نژاد، Chausie  در واقع به عنوان یک گربه فوق العاده اجتماعی و مردم پسند مشهور است.

Chausie  به طور رسمی توسط انجمن بین المللی گربه (TICA) در سال ۲۰۱۳ به عنوان قهرمانی اعطا شد .

این روزها ممکن است Chausies را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

اندازه

Chausie  یک نژاد گربه بزرگ است. همانطور که اغلب اتفاق می افتد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر Chausies بین ۱۵ تا ۳۰ پوند است. گفته می شود، برخی ممکن است بزرگتر یا کوچکتر از حد متوسط ​​باشند.

شخصیت

اول از همه، این واقعیت وجود ندارد که Chausie بسیاری از ویژگی های گربه وحشی خود را حفظ می کند. این نژاد برای طلسم های طولانی روز فعال خواهد بود و ترجیح می دهد به جای یک نژاد ظریف و شیک، به شیوه ای ورزشی عمل کند.

Chausie  گربه ای است که خواسته های زیادی از صاحب خود دارد و به میزان بالایی از تعامل و زمان بازی نیاز دارد. در بسیاری از موارد، این نژاد تمایل به بازی با اسباب بازی ها را نشان داده است!

Chausie  همچنین به عنوان یک گربه بسیار باهوش شناخته شده است، بنابراین شما می خواهید دائماً با یک سری اسباب بازی های هوشمند و تعاملی که به طور منظم آنها را می چرخانید آنها را به چالش بکشید. با این حال، با وجود ویژگی‌های پرانرژی Chausie ، آن‌ها همچنین گربه‌ای هستند که در زندگی خود با انسان‌های بالغ پیوندهای بسیار قوی و محبت آمیزی برقرار می‌کنند و قطعاً گربه‌ها جنبه‌ای محبت آمیز دارد.

سلامتی

Chausies به طور کلی به عنوان گربه سالم در نظر گرفته می شود. اگرچه، مهم است که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید. در حالی که بیشتر چوسی ها سالم هستند، می توانند مستعد برخی از شرایط مشابهی شوند که نژاد حبشی با آن مواجه است.

برخی از مشکلات رایج سلامتی که Chausies از آن رنج می برند عبارتند از:

چاقی

مشکلات روده ای

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم Chausie خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

مهم است که توجه داشته باشید که Chausie به یک رژیم غذایی بسیار خاص نیاز دارد که کاملاً از گوشت تشکیل شده باشد. تغذیه گربه نژاد با غذاهای حاوی غلات و مواد گیاهی می تواند منجر به مشکلات گوارشی شود.

فراتر از رژیم غذایی، مطمئناً می خواهید حداقل یک پست خاراندنی به محیط زندگی خود اضافه کنید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

گوش‌های Chausie نیز باید به‌طور منظم برای نشانه‌های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شوند. توصیه می شود با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب Chausie شما باشد، صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

مانند هر نژادی که سطح انرژی بالایی دارد، Chausie  باید فضای کافی برای دویدن و کاوش داشته باشد، بنابراین شما می‌خواهید چند درخت گربه را به وضعیت زندگی خود اضافه کنید. ضروری است که Chausie  بتواند به اندازه کافی ورزش کند – نه حداقل برای جلوگیری از احتمال ایجاد چاقی گربه ها.

رنگ کت و آرایش

کت Chausie در سه رنگ وجود دارد: قهوه‌ای تابی، مشکی یکدست و تیغی گریزلی.

وقتی صحبت از نظافت می شود، Chausie  یک نژاد گربه سانان بسیار کم نگهداری است. می‌توانید هفته‌ای یک‌بار کت آنها را مسواک بزنید، که به کاهش احتمال تشکیل گلوله‌های مو یا تشک کمک می‌کند. اما به طور کلی، این گربه ای نیست که زیاد می ریزد یا نیاز به مراقبت های دستی زیادی از انسان های خود دارد.

وقتی صحبت از آب و هوا می شود، Chausie  به طور کلی یک نژاد گربه سازگار است. . اگرچه، همیشه باید مطمئن شوید که در طول ماه‌های گرم‌تر، سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

Chausie  معمولاً به عنوان گربه ای که با کودکان خردسال خوب رفتار می کند توصیه نمی شود. این به این دلیل است که این نژاد برخی از غرایز و صفات وحشی را از میراث گربه جنگلی خود حفظ می کند.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می آید، Chausie  با بسیاری از حیوانات اهلی، به ویژه سگ ها، رفتار خوبی دارد. با این حال، شما باید بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی فعلی نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. مطمئن شوید که به Chausie خود برای رفتار خوب خود وقتی آنها را به خانه نزد خانواده خود می آورید پاداش می دهید!

گروه های نجات

شاید پیدا کردن یک نجات خاص برای Chausies دشوار باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط کمیاب هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله Chausies، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *