نژاد Chinese Li Hua

Chinese-Li-Hua-cat-pic

لی هوآ چینی باهوش، وفادار و سرزنده با مردم مهربان است اما به عنوان یک شکارچی با استعداد موش ها و دیگر حیوانات موذی شهرت دارد.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۹ تا ۱۶ سال

طول:

متوسط تا بزگ

وزن:

۹ تا ۱۲ پوند

اصل و نسب:

چین

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

گربه غیر رسمی چین، لی هوآ (تلفظ “لی واه”) یکی از اولین گربه های خانگی شناخته شده است. بر اساس ذکر آنها در کتاب های قدیمی، آنها احتمالاً قرن ها در سراسر چین وجود داشته اند، اما اخیراً آنها به عنوان یک نژاد توسعه یافته اند. این یک نژاد طبیعی است ، به این معنی که از طریق تلاقی نژادهای دیگر ایجاد نشده است. لی هوآ چینی در فوریه ۲۰۱۰ در کلاس متفرقه انجمن گربه پرستان پذیرفته شد.

گربه چینی لی هوآ با نام های چینی لی هوآ، اژدها لی، لی هوآ، لو هوآ مائو، لی هوآ مائو و لی مائو نیز شناخته می شود.

اندازه

لی هوآ معمولاً بین ۹ تا ۱۲ پوند وزن دارد.

شخصیت

باهوش، وفادار و سرزنده، لی هوآ با مردم مهربان است، اما به عنوان یک شکارچی با استعداد موش‌ها و دیگر حیوانات موذی شهرت دارد. مهارت های بازیابی او فراتر از جوندگان است. گفته می شود که یک لی هوآ یاد گرفته است که روزنامه صبح را بیاورد.

اهمیت دادن

کت کوتاه و صاف چینی لی هوآ با برس زدن هفتگی یا شانه زدن برای از بین بردن موهای مرده ساده می شود. حمام به ندرت ضروری است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر هفته کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند.

این ایده خوبی است که یک گربه چینی لی هوآ را فقط در داخل خانه نگه دارید تا از او در برابر بیماری هایی که توسط گربه های دیگر منتشر می شود، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند با آن مواجه هستند ، مانند برخورد با ماشین محافظت کنید. لی هوآ که به خارج از منزل می رود همچنین در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی است که دوست دارد چنین گربه نادری را بدون پرداخت هزینه داشته باشد.

رنگ کت و آرایش

لی هوآ چینی بزرگ و محکم با یک کت خالدار قهوه‌ای رنگی که کوتاه و ضخیم است. موهای تیک خورده در ریشه سیاه، در وسط زرد روشن و نوک آن قهوه ای است. گاهی اوقات به عنوان “کت موش” توصیف می شود. قسمت پایین شکم زرد مایل به قهوه ای با دو لکه پلنگی عمودی و افقی است. حلقه های سیاه دور پاها و دم را احاطه کرده اند و نوک دم سیاه است. روی صورت، یک نقطه سیاه کوچک در گوشه بالای دهان ظاهری لبخند به لی هوآ می دهد.

سر تا حدودی شبیه الماس شش ضلعی است، بلندتر از پهن و بین گوش ها گرد است. چشمان درشت روشن سبز، زرد یا قهوه ای هستند، اما سبز مورد علاقه است. گوش های سایز متوسط ​​نوک های نوک تیز دارند و ممکن است تافت باشند. بدن پهن، قوی، که روی پاهای عضلانی حمل می شود، بلندتر از بلندتر است. دم کمی کوتاهتر از طول بدن است.  لی هوآ چینی به آرامی بالغ می شود و ممکن است تا ۳ سالگی به اندازه کامل خود نرسد.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

این گربه فعال اما ملایم برای زندگی با خانواده هایی با کودکان و سگ های گربه پسند بسیار مناسب است. او می تواند ترفندها را بیاموزد، از اسباب بازی های تعاملی لذت می برد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و با احترام رفتار می کنند، دوست دارد. بر کودکان خردسال نظارت کنید و به آنها نشان دهید که چگونه گربه را به خوبی نوازش کنند. به جای اینکه گربه را در آغوش بگیرید یا حمل کنید، از آنها بخواهید روی زمین بنشینند و او را نوازش کنند. همیشه هر حیوان خانگی، حتی گربه های دیگر را به آرامی و در یک محیط کنترل شده معرفی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *