نژاد Colorpoint Shorthair

Colorpoint-Shorthair-cat-pic

کالرپوینت یک گربه وفادار و دوست داشتنی است که اگر کم توجه شود یا به او توجه نشود، دم کرده و کاج می کند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۷ سال

طول:

کوچک تا متوسط

وزن:

۵ تا ۱۰ پوند

اصل و نسب:

انگلستان

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

مو کوتاه Colorpoint یک سیامی با رنگ متفاوت است – رنگ های غیر سنتی. این نژاد با استفاده از سیامی به عنوان پایه ایجاد شد و سپس آن را با موهای کوتاه قرمز آمریکایی تلاقی کرد تا رنگ جدیدی به ارمغان آورد. این موفقیت آمیز و جذاب بود و گربه ها پایه و اساس نژاد جدیدی شدند: مو کوتاه Colorpoint در نهایت رنگ های غیر سنتی دیگری ایجاد شد. این نژاد در سال ۱۹۶۴ توسط انجمن گربه‌پرستان به رسمیت شناخته شد. انجمن بین‌المللی گربه، Colorpoint  را گونه‌ای از سیامی‌ها می‌داند ، نه یک نژاد جداگانه.

اندازه

رنگ پوینت ها گربه هایی با جثه متوسط ​​هستند که معمولاً ۵ تا ۱۰ پوند وزن دارند.

شخصیت

موی کوتاه سیامی و رنگ پوینت ممکن است از نظر رنگ متفاوت باشند، اما در زیر پوست آنها یکسان هستند. مو کوتاه Colorpoint  پرحرف و خوش فکر است. او دقیقاً به شما می‌گوید که چه فکر می‌کند، با صدای بلند و خشن، و از شما انتظار دارد که به توصیه او توجه کنید و عمل کنید. رنگ‌پوینت‌ها به شدت به مردم خود علاقه دارند. آنها دوست دارند “مفید” باشند و شما را دنبال می کنند و بر هر حرکت شما نظارت می کنند. . وقتی نشسته اید، یک مو کوتاه Colorpoint در دامان شما خواهد بود و شب ها او در رختخواب با شما خواهد بود، احتمالاً زیر روکش ها و سرش روی بالش است.

اگر زندگی با افراد پرمشغله پرحرفی شما را دیوانه می کند، Colorpoint  دریافت نکنید. از سوی دیگر، اگر از داشتن فردی برای صحبت در طول روز لذت می برید، Colorpoint  می تواند بهترین دوست شما باشد. فقط مطمئن باشید که زمانی برای گذراندن با این گربه خواستار و اجتماعی دارید. رنگ‌پوینت‌ها دوست ندارند برای مدت طولانی تنها بمانند ، و اگر در طول روز کار می‌کنید، گرفتن دو تا از آنها می‌تواند هوشمندانه باشد تا بتوانند با یکدیگر همراهی کنند.

Colorpoint  بسیار باهوش، چابک و ورزشکار است و عاشق بازی کردن است. مغز او را با اسباب‌بازی‌های معمایی فعال نگه دارید و بدنش را با اسباب‌بازی‌هایی که می‌تواند تعقیب کند و یک درخت گربه بزرگ که می‌تواند از آن بالا برود ورزش کند. او کاملاً قادر است درها و کشوها را باز کند یا در کیف شما به دنبال چیزی جالب یا براق برای بازی باشد. هرگز او را بدون هیچ گونه سرگرمی رها نکنید، وگرنه احتمالاً به خانه می‌آیید و متوجه می‌شوید که DVR شما را برای ضبط فقط نمایش‌های طبیعت دوباره برنامه‌ریزی کرده است یا حداقل تصمیم گرفته است که رول‌های دستمال توالت و جعبه‌های دستمال کاغذی شما خالی به نظر برسند.

اگر مشتاقانه منتظر گذراندن وقت و تعامل با گربه خود هستید، یک Colorpoint انتخاب کنید. این یک گربه سان وفادار و دوست داشتنی است که اگر کم توجه شود یا به او توجه نشود، دم کرده و کاج می کند. با این حال، در خانه مناسب، او سال ها رشد می کند.

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. همان مشکلاتی که ممکن است سیامی ها را تحت تأثیر قرار دهد می تواند روی موهای کوتاه Colorpoint نیز تأثیر بگذارد، از جمله موارد زیر:

آمیلوئیدوز، بیماری که زمانی رخ می‌دهد که نوعی پروتئین به نام آمیلوئید در اندام‌های بدن، عمدتاً کبد در اعضای خانواده سیامی، رسوب می‌کند.

آسم/بیماری برونش

نقایص مادرزادی قلب مانند تنگی آئورت

چشم های ضربدری

بیماری های گوارشی مانند مگا مری

سندرم هایپرستزی، یک مشکل عصبی که می‌تواند باعث شود گربه‌ها بیش از حد خود را اصلاح کنند و منجر به ریزش مو شوند و به‌ویژه زمانی که آنها را لمس یا نوازش می‌کنند، دیوانه‌وار عمل کنند.

لنفوم

نیستاگموس، یک اختلال عصبی است که باعث حرکت سریع غیرارادی چشم می شود

آتروفی پیشرونده شبکیه، که آزمایش ژنتیکی برای آن در دسترس است

اهمیت دادن

پوشش کوتاه و ظریف Colorpoint به راحتی قابل مراقبت است. هر دو هفته یکبار آن را با یک شانه فولادی ضد زنگ یا برس نرم شانه کنید تا موهای مرده از بین برود، سپس با یک پارچه نرم آن را براق کنید تا درخشنده شود.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید. هر هفته گوش ها را چک کنید.  اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله Colorpoint را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند.

ایده خوبی است که یک Colorpoint را به عنوان یک گربه فقط در داخل خانه نگه دارید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند ، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند. رنگ‌پوینت‌هایی که به خارج از منزل می‌روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

رنگ کت و آرایش

به جز رنگ، سیامی و کالرپوینت قابل تشخیص نیستند، بدنی صاف اما عضلانی با خطوط بلند و سر گوه‌ای شکل که از نقطه باریک بینی به سمت بیرون تا نوک گوش‌ها کشیده شده و مثلثی را تشکیل می‌دهند. گوش‌های بزرگ غیرمعمول در قاعده پهن و در نوک آن‌ها نوک تیز هستند و به آن‌ها شکل مثلثی شبیه سر می‌دهند. چشم های سایز متوسط ​​بادامی شکل هستند. بدن اغلب به صورت لوله ای توصیف می شود و توسط پاهای بلند و باریک پشتیبانی می شود و پاهای عقبی بالاتر از پاهای جلویی است.  روی پنجه‌های کوچک، خوش‌رنگ و بیضی شکل راه می‌رود و دم بلند و نازکی را می‌چرخاند که تا نقطه‌ای باریک می‌شود.

رنگ‌پوینت‌ها در ۱۶ رنگ و الگو وجود دارند، از جمله نقطه قرمز، نقطه کرم و نقطه سیاهگوش. کت اغلب با افزایش سن گربه تیره می شود. چشم ها آبی زنده هستند.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

Colorpoint  فعال و اجتماعی یک انتخاب عالی برای خانواده هایی با کودکان و سگ های گربه پسند است. او مانند هر رتریور بازی می کند، ترفندها را به راحتی یاد می گیرد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و با احترام رفتار می کنند، دوست دارد. او با گربه ها و سگ هایی که به اقتدار او احترام می گذارند کنار می آید. همیشه حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *