نژاد Cymric

Cymric-cat

با Cymric در اطراف خانه، شما یک “گربه نگهبان” دارید که به سرعت واکنش نشان می دهد و تهدیدآمیز غرغر می کند یا حتی ممکن است با دیدن یا صدای هر چیزی غیرعادی حمله کند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۸ تا ۱۴ سال

طول:

۱۴ تا ۱۸ اینچ

وزن:

۸ تا ۱۲ پوند

اصل و نسب:

جزیره Man، انگلستان

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

اگر دم نداشته باشد واقعا گربه است؟ در صورتی که Cymric (تلفظ کیم ریک) باشد. گربه‌های زیادی با دم کوتاه یا بدون دم وجود دارند، اما سیمریک و خواهرش مانکس‌های مو کوتاه را پرورش می‌دهند تنها گربه‌هایی هستند که به‌طور خاص بدون دم پرورش یافته‌اند. گاهی اوقات به شوخی گفته می شود که فرزندان یک گربه و یک خرگوش هستند (هرچقدر هم ایده جالبی باشد، “خرگوشه” از نظر بیولوژیکی غیرممکن است)، این گربه های بدون دم خاص نتیجه یک جهش ژنتیکی طبیعی هستند که سپس با مکان دورافتاده آنها در این منطقه تشدید شد. جزیره Man، در سواحل بریتانیا.

گمان می‌رود قدمت این گربه‌ها به سال ۱۷۵۰ یا بعد از آن برسد، اما اینکه آیا گربه‌ای بدون دم در آنجا متولد شده یا با کشتی وارد شده و سپس ژن‌های خود را در سراسر جمعیت گربه‌های جزیره منتشر کرده است، ناشناخته است. این جزیره به خاطر گربه‌های بدون دم معروف شد و به همین دلیل نام این نژاد به نام Manx شناخته شد. مدت‌هاست که توسط انجمن گربه‌پرستان، انجمن بین‌المللی گربه‌ها و سایر سازمان‌های ثبت گربه به رسمیت شناخته شده است. یک نسخه مو بلند توسط CFA به عنوان یک بخش از Manx در سال ۱۹۹۴ پذیرفته شد. در برخی انجمن ها، Manx  مو بلند Cymric نامیده می شود و یک نژاد جداگانه در نظر گرفته می شود.

اندازه

این یک گربه با جثه متوسط ​​است که وزنش بین ۸ تا ۱۲ پوند است و وقتی بلند می شود احساس سنگینی شگفت انگیزی می کند.

شخصیت

این گربه‌ها از موش‌ها سرچشمه می‌گیرند و چه مو کوتاه و چه مو بلند، مهارت‌های شکار خوب و طبیعت هوشیار خود را حفظ می‌کنند. با Cymric  در اطراف خانه، شما نیازی به نگهبان ندارید. شما یک «گربه دیده‌بان» دارید که به سرعت واکنش نشان می‌دهد و تهدیدآمیز غرغر می‌کند یا حتی ممکن است با دیدن یا صدای هر چیز غیرعادی حمله کند. اگر ببیند که شما نگران نیستید، آرام می گیرد.

با این حال، زمانی که او از خانواده و دارایی خود در برابر موش ها، سگ های ولگرد یا سایر تهدیدها محافظت نمی کند، Cymric  یک هموطن آرام است: یک گربه یکنواخت و مهربان که از محیطی آرام لذت می برد. این بدان معنا نیست که او غیرفعال است. این یک گربه شاد و بازیگوش است که دوست دارد شخص مورد علاقه خود را در خانه دنبال کند و در هر کاری که انجام می دهد کمک کند. با این حال، زمانی که آماده استراحت هستید، سیمریک در دامان شما خواهد بود و برای یک چرت راحت آماده است. اگر دوری در دسترس نباشد، او در نزدیکترین نقطه در دسترس قرار می‌گیرد که به او اجازه می‌دهد شما را زیر نظر داشته باشد. او با صدایی آرام “صحبت می کند” و اگر با او صحبت کنید به گفتگو ادامه خواهد داد.

سیمریک اگر به عنوان یک بچه گربه جوان در معرض فعالیت و تعداد زیادی از مردم باشد، طبیعتی سازگار دارد. او از ملاقات با افراد جدید، خوشامدگویی آرام با لب به لب یا گونه‌ها با آنها لذت می‌برد و اگر چنین تحولی در زندگی‌اش ضروری باشد، می‌تواند با خانه یا خانواده جدید سازگار شود.

این یک گربه باهوش است که می تواند ترفندهایی از جمله بردن و آمدن را بیاموزد و در صورت آموزش زودهنگام حاضر است با افسار راه برود. او اغلب دوست دارد سوار ماشین شود، و او را به یک همراه عالی در سفرهای طولانی مدت تبدیل می کند. او همچنین در یادگیری نحوه باز کردن درها خوب است، بنابراین مطمئن شوید که هر چیزی که نمی خواهید او داشته باشد زیر قفل و کلید است. برخلاف اکثر گربه‌ها، سیمریک مایل به پذیرش مرزها است و معمولاً به خواسته‌های شما احترام می‌گذارد، اگر وقتی روی پیشخوان می‌پرد یا روی مبل شما خراش می‌دهد به او نه بگویید. فقط مطمئن شوید که برای تشکر از رفتار خوبش، جایگزین قابل قبولی به او می دهید.

Cymric  به شدت مردم محور است. فقط در صورتی او را انتخاب کنید که بتوانید روزانه زمان و توجه زیادی به او اختصاص دهید.

 سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. سیمریک به طور کلی سالم است، اما بیماری های زیر در این نژاد دیده شده است:

آرتریت دنبالچه در گربه ها با دم جزئی

دیستروفی قرنیه، کدری که زمانی که بچه گربه تقریباً ۴ ماهه است شروع به ایجاد می کند

سندرم مانکس، مجموعه ای از نقایص مادرزادی که ممکن است شامل ستون فقرات خیلی کوتاه، نقص دستگاه ادراری و مشکلات روده و گوارش باشد. این عارضه تقریباً ۲۰ درصد از گربه‌های مانکس را تحت تأثیر قرار می‌دهد که اغلب آنها رومپی هستند و معمولاً تا زمانی که بچه گربه ۴ ماهه است ظاهر می‌شود، دلیل خوبی برای صبر کردن تا آن سن قبل از آوردن بچه گربه مانکس به خانه است.

اهمیت دادن

کت سیمریک به راحتی با برس زدن یا شانه زدن چند بار در هفته مراقبت می شود تا موهای مرده از بین برود و چربی پوست پخش شود. انتهای عقب را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید مدفوع به خز اطراف مقعد نچسبیده است و در صورت لزوم آن را تمیز کنید تا از لک زدن مدفوع گربه روی فرش یا مبلمان جلوگیری شود.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید. هر هفته گوش ها را چک کنید . اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید.  مانند همه گربه ها، Cymrics  در مورد بهداشت حمام بسیار خاص است.

این ایده خوبی است که سیمریک را به عنوان یک گربه فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند ، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند. سایمریک هایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

رنگ کت و آرایش

Cymric  به دلیل نداشتن دم شناخته شده است، اما هر Cymric کاملاً بدون دم نیست. برخی از آنها که به عنوان “لنگیز” شناخته می شوند، دمی با طول معمولی دارند و برخی دیگر که به نام “کوهی” شناخته می شوند، دم کوتاهی دارند. سیمریک بدون دم را “رمپی” می نامند و آن را که فقط استخوانی در انتهای ستون فقرات دارد به عنوان “رایزر” شناخته می شود. در حلقه نمایش فقط رومپی و رایزر خواهید دید، اما گربه های دم دار را می توان در برنامه های پرورش سیمریک استفاده کرد.

سیمریک ویژگی های متمایز دیگری نیز دارد، از جمله سر گرد با چشمان گرد بزرگ، بدنی تنومند، قدرتمند با سینه پهن، پشت کوتاه و پهن، انتهای گرد گرد، پاهای جلویی کوتاه و پاهای عقبی بلند با ران های عضلانی. پاهای دراز عقب به او ظاهر یک خرگوش می دهد و ممکن است منشأ افسانه “کابوسه” باشد.

Cymric  دارای یک کت دوتایی بلند، نرم و ابریشمی است که در رنگ های مختلف از جمله جامدادی های مختلف، زبانه ای، لاک پشتی و کالیکو موجود است. رنگ های شکلاتی و اسطوخودوس و طرح نوک تیز هیمالیا مجاز نیستند. کت به تدریج از شانه ها بلندتر می شود و خز روی لبه گردن، قسمت بالایی پاهای عقب (که به عنوان شلوار شلوار شناخته می شود) و شکم معمولاً بلندتر از قسمت های دیگر بدن است. روف گردن دور شانه‌ها می‌چرخد و شکلی شبیه به پیشانی روی سینه می‌دهد. بسیاری از سایمریک ها دارای خزهایی روی انگشتان پا و گوش نیز هستند. به دلیل موهای بلند، به خصوص در قسمت عقب، Cymric گاهی بلندتر ازManx  به نظر می رسد ، اما این فقط یک توهم نوری است.

سیمریک به آرامی بالغ می شود و ممکن است تا پنج سالگی به اندازه کامل خود نرسد.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

اگر او در بچه گربه به آنها معرفی شود، Cymric  فعال و اجتماعی یک انتخاب عالی برای خانواده های دارای بچه و سگ های گربه پسند است. او مانند هر رتریور بازی می کند، ترفندها را به راحتی یاد می گیرد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و با احترام رفتار می کنند، دوست دارد. او در صلح با گربه ها و سگ هایی زندگی می کند که به اقتدار او احترام می گذارند و می توانند یاد بگیرند که پرندگان و ماهی ها را تنها بگذارند. سیمریک بزرگسال ممکن است به این راحتی از کودکان قدردانی نکند، به خصوص اگر به یک خانواده آرام عادت کرده باشد. همیشه حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *