نژاد Desert Lynx

Desert-Lynx-cat-pic

سیاهگوش صحرایی یک گربه نژاد مخلوط است – تلاقی بین تعدادی از نژادهای دیگر از جمله سیاهگوش آمریکایی، مین کون، و پیکسی باب، و احتمالاً حتی بابکت. این گربه‌ سگ ها به‌خاطر برون‌گرایی، بازیگوش و اجتماعی شناخته می‌شوند.

ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها پیدا کنید و امدادگران خاصی پرورش دهید، بنابراین در صورت امکان، به فرزندخواندگی بیاد داشته باشید! اگر می خواهید یکی از این گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

با وجود اینکه نام آنها تصورات یک گربه وحشی را به ذهن متبادر می کند، اغلب گفته می شود که نژاد مخلوط Desert Lynx بیشتر شبیه یک سگ اهلی است. این گربه‌سانی است که وفادار است و دوست دارد در اطراف مردم باشد و آنها احتمالاً شما را در خانه از اتاقی به اتاق دیگر دنبال می‌کنند. اگرچه، آنها به جای اینکه در تمام روز تنها بمانند، در اطراف مردم بهتر رفتار می کنند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۳ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۸ تا ۱۶ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

بر اساس بسیاری از روایت‌های تاریخ سیاهگوش صحرا، منشأ این گربه‌سان خوب احتمالاً مستقیماً به بابکت برمی‌گردد. در تلاشی برای پرورش گربه ای که ظاهر گربه وحشی تیزبین بابکت را با حساسیت های اهلی تر و رام کننده تر ترکیب می کند، تعدادی دیگر از نژادهای گربه سانان برای ایجاد سیاهگوش صحرا مخلوط شدند.

سیاهگوش صحرا توسط اتحادیه بین المللی پرورش دهندگان گربه پیشرو (IPCBA)  برای ثبت رسمی به رسمیت شناخته شده است .

این روزها ممکن است سیاهگوش صحرا را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد مخلوط برای شماست، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

اندازه

سیاهگوش صحرا گربه ای با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

بیشتر گربه‌های سیاهگوش صحرایی بین هشت تا ۱۶ پوند وزن دارند و ماده‌ها اغلب کوچک‌تر از نرها هستند.  با این حال، بسیاری از گربه ها ممکن است برای نژاد خود کوچکتر یا بزرگتر از حد معمول باشند.

شخصیت

اگر در فکر پذیرش سیاهگوش بیابانی بوده اید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که دقیقاً با چه نوع گربه ای زندگی خواهید کرد. اول از همه، با وجود نام پراکنده گربه، سیاهگوش صحرا یک گربه کاملا اهلی در نظر گرفته می شود.

در واقع، این نژاد مختلط به این دلیل که گاهی بیشتر شبیه سگ است تا گربه، شهرت پیدا کرده است! پس از سیاهگوش صحرای شما انتظار داشته باشید که مانند یک همراه وفادار عمل کند که دوست دارد شما را دنبال کند و در کنار شما باشد، چه در حال استراحت روی مبل با یک کتاب خوب یا سفالگری در اطراف آشپزخانه و تهیه شام.

این یک گربه بسیار اجتماعی است که در زندگی خود با انسان های دوست داشتنی پیوندهای طولانی مدت برقرار می کند. سیاهگوش صحرا جنبه بازیگوشی قوی دارد، بنابراین باید بتوانید به جلسات بازی منظم متعهد شوید و همچنین محیطی برای زندگی فراهم کنید که به گربه امکان پرسه زدن و کاوش را بدهد.

سلامتی

سیاهگوش صحرا به طور کلی یک گربه سالم در نظر گرفته می شود. اگرچه، همیشه مهم است که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ مشکل سلامتی خاصی در ارتباط با سیاهگوش صحرایی وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که نشان می دهد گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که چک‌آپ‌های منظم دامپزشکی سیاهگوش صحرای خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی بازدیدهای سالانه سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خاراندنی برای محیط زندگی گربه سیاهگوش صحرای خود انتخاب کرده اید. این می‌تواند به ترویج خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در شرایط خوبی نگه دارد، که برای هر گربه‌سانی اهمیتی حیاتی دارد.

گوش سیاهگوش صحرایی باید به طور منظم برای نشانه های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شود. با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب سیاهگوش صحرای شما باشد صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در نهایت، سیاهگوش صحرا از یک درخت گربه برای بازی و تعامل با آن قدردانی می کند، بنابراین حتماً به دنبال اضافه کردن آن به خانه خود باشید!

رنگ کت و آرایش

سیاهگوش صحرا معمولاً با کتی که الگوی آن خالدار، تیک دار یا ابری است دیده می شود. ترکیب رنگ های رایج برای گربه عبارتند از قهوه ای شکلاتی، نقره ای، آبنوس و آبی .

وقتی نوبت به نظافت سیاهگوش بیابانی می رسد، یک یا دو بار در هفته مسواک زدن گربه کافی است. این کمک می کند تا پوشش گربه را در شرایط خوبی نگه دارد و همچنین از احتمال تشکیل تشک جلوگیری می کند. از زمان نظافت به عنوان فرصتی برای ارتباط با رفیق گربه خود استفاده کنید.

از نظر آب و هوا، بیشتر گربه های سیاهگوش صحرایی نسبتاً سازگار هستند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در ماه های گرمتر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

از سیاهگوش صحرا اغلب به عنوان یک گربه عالی برای خانواده هایی با بچه یاد می شود. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند. بر تعاملات بین کودکان خردسال و گربه نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی می شود، سیاهگوش صحرا می تواند با بسیاری از حیوانات اهلی دیگر کنار بیاید. اگر چه، اگر در حال حاضر حیوانات خانگی کوچکتری دارید، باید احتیاط کنید. همیشه مطمئن شوید که بر زمان بازی بین گربه جدید و حیوانات خانگی فعلی نظارت کنید. گاهی اوقات این روابط بسیار به شخصیت هر حیوان خانگی بستگی دارد.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد مخلوط نتیجه می دهد. هنگامی که سیاهگوش صحرا را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب خود پاداش می دهید!

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های سیاهگوش صحرا سخت باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های سیاهگوش صحرا و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *