نژاد Donskoy

Donskoy-cat-pic

گربه Donskoy در دهه ۱۹۸۰ در روسیه به عنوان یک نژاد کاملاً جدید توسعه یافت. این گربه سانان به دلیل رفتار دوستانه، بازیگوش و مهربون معروف هستند.

Donskoy  گاهی اوقات به عنوان Don Sphynx نیز شناخته می شود. شما ممکن است این گربه های اصیل را در پناهگاه ها پیدا کنید و امدادگران خاصی را پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزند خود را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

گربه های این نژاد ممکن است نگاه های کنجکاو زیادی از سوی غریبه ها دریافت کنند، زیرا این گربه ها بدون مو هستند. برخی از بچه گربه های این نژاد کاملاً بدون مو به دنیا می آیند، در حالی که برخی دیگر با گذشت زمان موهای خود را از دست می دهند. با ظاهر متمایز خود، این نژاد به عنوان یک حیوان خانگی جذاب خانوادگی شهرت پیدا کرده است. اما به یاد داشته باشید که به دلیل ماهیت بی موی این نژاد، باید کمی مراقبت و نگهداری بیشتری انجام دهید.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۶ تا ۱۵ پوند

اصل و نسب:

روسیه

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

داستان دونسکوی در سال ۱۹۸۷ در روسیه زمانی شروع می شود که پروفسوری به نام النا کووالوا متوجه چند کودک در حال بازی فوتبال با یک کیف شد. وقتی کووالوا صدای میو میو را از داخل کیف شنید، متوجه شد که یک بچه گربه به اطراف لگد می زند.

پس از اینکه کووالوا بچه گربه را نجات داد، متوجه شد که حیوان با بزرگتر شدن موهای خود را از دست می دهد. بعداً، گربه بچه گربه های بیشتری به دنیا آورد که آنها نیز موهای خود را از دست دادند یا طاس به دنیا آمدند! یکی از این بچه گربه ها توسط پرورش دهنده ای به نام Irina Nemikina  پذیرفته شد که شروع به توسعه Donskoy کرد.

Donskoy  به طور رسمی توسط انجمن بین المللی گربه (TICA) در سال ۱۹۸۷ به رسمیت شناخته شد .

این روزها ممکن است دونسکوی ها را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

اندازه

دونسکوی یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر دونسکوی ها بین ۶ تا ۱۵ پوند است.

شخصیت

دونسکوی به عنوان یکی از مهربان ترین نژادهای گربه در اطراف شهرت دارد. آنها دوست داشتنی و اجتماعی هستند و از بودن در کنار انسان ها و سایر گربه ها لذت می برند، بنابراین اگر در حال حاضر یک خانواده گربه دوستانه دارید، اگر به دنبال اضافه کردن گربه های بیشتری به خانه هستید، قطعاً Donskoy را در نظر بگیرید.

دونسکوی ها دوست دارند توسط انسان ها اداره شوند و همیشه می خواهند وقتی در خانه هستید در مرکز توجه باشند. درک این موضوع حیاتی است که این نژاد به همراهی نیاز دارد، بنابراین اگر به دلیل تعهدات کاری برای مدت طولانی در روز دور هستید یا اگر زیاد سفر می کنید، این گربه بهترین گربه برای فرزندخواندگی نیست.

Donskoy  گربه ای باهوش و کنجکاو است، بنابراین شما همچنین می خواهید محیطی را فراهم کنید که این نژاد بتواند به تنهایی به کاوش و جستجوی ماجراهای جدید بپردازد. استفاده استراتژیک از اسباب‌بازی‌های هوشمند و تعاملی می‌تواند به تحریک و راضی نگه داشتن گربه شما کمک کند.

سلامتی

Donskoys  به طور کلی به عنوان گربه سالم در نظر گرفته می شود. اگرچه، مهم است که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

برخی از مشکلات رایج سلامتی که دونسکوی ها از آن رنج می برند عبارتند از:

آفتاب سوختگی

مشکلات پوستی

پوسیدگی دندان

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم Donskoy خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی بازدیدهای سالانه سلامتی با دامپزشک خود، مطمئناً می خواهید یک پست خارق العاده به محیط زندگی خود اضافه کنید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

گوش‌های دونسکوی نیز باید به‌طور منظم برای نشانه‌های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شوند. توصیه می شود با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب دونسکوی شما باشد، صحبت کنید، به خصوص که این نژاد مستعد ابتلا به مشکلات دندان و لثه است. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

رنگ کت و آرایش

کت Donskoy در چهار نوع مختلف عرضه می شود که می تواند رنگ های مختلفی داشته باشد. این کت ها با نام های طاس لاستیکی، گله دار، مخملی و برس شناخته می شوند. گربه های کچل لاستیکی کچل هستند و تا آخر عمر به همین شکل باقی می مانند. پوشش های گله ای مایل به زرد هستند و ممکن است با تسخیر ژن طاسی ناپدید شوند. بچه گربه های مخملی دارای یک لکه طاسی روی سر خود با موهای پشمی و پشمی روی بدن هستند که پس از یک سال زندگی ناپدید می شوند، اگرچه ممکن است مقداری از کت باقی بماند. کت های برس تمام بدن را به جز لکه های روی سر و گردن یا پشت می پوشانند.

وقتی نوبت به نظافت می رسد، دونسکوی یک گربه بی مو است، بنابراین باید هر روز این نژاد را پاک کنید. این برای خلاص شدن از شر چربی هایی است که پوست تولید می کند – به عنوان یک گربه بی مو، هیچ مویی برای جذب روغن ها وجود ندارد. شما همچنین باید یک روال حمام کردن را تحریک کنید، به طور ایده آل یک بار در هفته اما قطعا حداقل دو بار در ماه.

آب و هوا نیز موضوعی است که باید مراقب آن بود: دونسکوی در دماهای شدید خوب نیست. با دامپزشک خود در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب برای گربه صحبت کنید و همچنین در ماه های سردتر یک کت گربه را در نظر بگیرید. در حالی که Donskoys ممکن است یک کت زمستانی رشد کند، اغلب خوب است و برای زمستان های بسیار سرد مناسب نیست.

جالب اینجاست که گربه‌های این نژاد می‌توانند مانند انسان‌ها با قرار گرفتن در معرض نور خورشید از طریق پوست عرق کنند و حتی برنزه شوند. همانطور که گفته شد، محافظت در برابر عناصر ضروری است، بنابراین با دامپزشک خود صحبت کنید.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

دونسکوی گربه ای دوستانه و اجتماعی است که با کودکان خردسال به خوبی رفتار می کند. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند – و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می آید، دونسکوی با بسیاری از حیوانات اهلی رفتار خوبی دارد. اگرچه، شما می خواهید بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی فعلی نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. هنگامی که آنها را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب خود به دونسکوی خود پاداش می دهید!

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های دونسکوی سخت باشد زیرا آنها تا حدودی نادر هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله Donskoys، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *