نژاد Egyptian Mau

Egyptian-Mau-cat-pic

بارزترین ویژگی مائو کت خالدار او به رنگ های نقره ای، برنزی یا دودی (خز نقره ای کم رنگ با نوک سیاه) است که چشمان درشت سبز انگور فرنگی او را به دنبال دارد.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۶ تا ۱۴ پوند

اصل و نسب:

مصر

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

اینکه آیا مائو محصول هزاران سال فرهنگ مصری است موضوعی بحث برانگیز است، اما اگر علاقه‌مندان به گربه‌های خال‌خالی شگفت‌انگیز بخواهند ادعا کنند که قدمت آن‌ها به زمان فراعنه می‌رسد، خوب، چه کسی می‌داند؟ میتونه درست باشه

مائو مصری (مائو کلمه مصری برای گربه است) به دلیل اینکه تنها گربه اهلی شده طبیعی است قابل توجه است. به عبارت دیگر، الگوی لکه بینی با دستکاری انسان در ژن گربه ها ایجاد نشده است. گربه ها قبل از جنگ جهانی دوم در اروپا شناخته شده بودند، اما ویرانی های جنگ باعث شد این نژاد در وضعیت خطرناکی قرار گیرد.

این نژاد همانطور که امروزه شناخته می شود مربوط به یک بچه گربه ماده نقره ای است که به شاهزاده خانم روسی ناتالی تروبتسکوی زمانی که او در رم زندگی می کرد داده شد. بسته به داستان، بچه گربه توسط پسر جوانی که آن را در یک جعبه کفش نگه می داشت به او می داد یا از سفیر مصر در ایتالیا یکی را خریداری می کرد. تروبتسکوی بچه گربه را بابا نامگذاری کرد. وقتی در سال ۱۹۵۶ به ایالات متحده نقل مکان کرد، بابا و دو تن از فرزندانش با او آمدند. تروبتسکوی می خواست اطمینان حاصل کند که مائو به عنوان یک نژاد زنده می ماند، بنابراین او یک استاندارد نژاد نوشت و شروع به پرورش گربه ها با نام فاطیما کرد.

این نژاد در سال ۱۹۶۸ توسط فدراسیون گربه‌بازان و پس از آن در سال ۱۹۷۷ توسط انجمن گربه‌بازان به رسمیت شناخته شد. واردات بیشتر مائو در دهه ۱۹۸۰ و مجدداً در سال ۱۹۹۱، استخر ژنی این نژاد را افزایش داد. امروزه این نژاد توسط اکثر انجمن های گربه به رسمیت شناخته شده است.

 

اندازه

مائو گربه ای با جثه متوسط ​​۶ تا ۱۴ پوندی است.

 

شخصیت

وقتی مائو مصری خوشحال است، شما آن را می دانید. او با صدایی آرام و دلنشین صدا می کند (به نام چورتلینگ) دم خود را به سرعت می چرخاند و با پنجه های جلویش خمیر می کند. چیزی که او را خوشحال می‌کند، بودن در کنار خانواده‌اش است که به شدت به آن‌ها ارادت دارد، یا نشان دادن مهارت خود در شکار با تعقیب و بازیابی یک اسباب‌بازی پرت شده یا تعقیب و هجوم بر روی یک طعمه چرخان در انتهای اسباب‌بازی چوب ماهیگیری.

این گربه نسبتاً فعال است. او دوست دارد بپرد و بالا برود و از یک درخت گربه بلند، یک یا دو نشیمنگاه و یک پایه خراش محکم که به او اجازه می‌دهد تا قد کامل کشیده شود، قدردانی می‌کند. مائو از بازی در آب نیز لذت می برد. تعجب نکنید که او یک پنجه را در حوض یا آکواریوم شما فرو می برد، شیر آب حمام یا آشپزخانه را باز می کند، یا آب را از استخر شما – یا ظرف آب خود می پاشد.

مائو مصری اعضای خانواده را به دیگران ترجیح می دهد. وقتی او بازی نمی کند، از نشستن در دامان و پرستش شدن لذت می برد، درست مانند اجدادش.

مائو وجه تمایز این است که سریع ترین گربه خانگی خانگی است، زیرا می تواند تا سرعت ۳۰ مایل در ساعت بدود.

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. مائوهای مصری عموماً سالم هستند، اما مطمئن شوید که از یک پرورش دهنده در مورد بروز مشکلات سلامتی در لاین های او و اینکه چه آزمایشاتی برای هر کدام که ماهیت ژنتیکی دارند، بپرسید.

 

اهمیت دادن

کت مصری Mau به راحتی با شانه زدن هفتگی برای از بین بردن موهای مرده و پخش چربی پوست مراقبت می شود. حمام به ندرت ضروری است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.. هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند و یک جعبه کثیف ممکن است باعث شود آنها شروع به استفاده از مکان های دیگر در خانه کنند.

ایده خوبی است که یک مائو مصری را فقط به عنوان یک گربه در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند ، مانند برخورد با ماشین، با آن مواجه هستند. نگه داشتن او در داخل خانه همچنین از پرندگان محلی و حیات وحش در برابر این شکارچی مشتاق محافظت می کند. مائوهای مصری که به بیرون از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

بارزترین ویژگی مائو کت خالدار او به رنگ های نقره ای، برنزی یا دودی (خز نقره ای کم رنگ با نوک سیاه) است که چشمان درشت سبز انگور فرنگی او را از نزدیک دنبال می کند. او گربه ای است متوسط ​​با بدنی عضلانی و سر کمی گرد و گوه ای شکل که بالای آن گوش های متوسط ​​تا بزرگ قرار دارد. با پاهای عقبی که کمی بلندتر از پاهای جلویی است، ظاهری مانند ایستادن روی نوک پا روی پاهای کوچک و ظریف خود می دهد. یک دم متوسط ​​دراز در پایه ضخیم است و در انتها کمی باریک می شود.

این کت با قد متوسط ​​دارای بافتی ابریشمی و ظریف در رنگ دودی و بافتی متراکم و انعطاف پذیر در رنگ های نقره ای و برنزی است. بدن به طور تصادفی با نقاط مشخصی پوشیده شده است که می توانند کوچک یا بزرگ و گرد، مستطیلی یا اشکال دیگر باشند. پیشانی شکل M دارد، گونه ها با خطوط «ریمل» آراسته شده و دم نواری است که با نوک تیره ختم می شود. روی شکم رنگ پریده لکه های تیره ای هستند که شبیه دکمه های جلیقه هستند.

علاوه بر رنگ‌های نقره‌ای، برنزی و دودی، Maus  می‌تواند در رنگ‌های مشکی یکپارچه، نقره‌ای آبی، آبی خالدار (نسخه رقیق برنز)، آبی دودی و آبی یکدست عرضه شود، اما این رنگ‌ها در رینگ نمایش مجاز نیستند. این گربه‌ها با رنگ‌های متفاوت حیوانات خانگی خوبی می‌سازند، با این حال، همه ویژگی‌های دیگر مائو را به اشتراک می‌گذارند.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

مائو فعال و بازیگوش یک انتخاب عالی برای خانواده هایی با کودکان و سگ های گربه پسند است. او مانند هر رتریور بازی می کند، ترفندها را به راحتی یاد می گیرد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و با احترام رفتار می کنند، دوست دارد. او به اندازه کافی باهوش است که از سر راه کودکان نوپا دور شود، اما کودکان در سن مدرسه را دوست دارد، زیرا آنها با سطح انرژی و کنجکاوی او مطابقت دارند. هیچ چیز او را نمی ترساند، مطمئناً نه سگ ها، و او با خوشحالی با آنها دوست می شود اگر به او دردسری ندهند. با این حال، او یک شکارچی ماهر است و احتمالاً پرندگان خانگی یا سایر حیوانات کوچک در حضور او ایمن نیستند. همیشه هر حیوان خانگی، حتی گربه های دیگر را به آرامی و در یک محیط کنترل شده معرفی کنید.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *