نژاد European Burmese

European-Burmese-cat-pic

برمه ای اروپایی جذابیت و اراده اجداد سیامی خود را دارد و صدایش نرم و شیرین است و تمایل او به اداره خانه با پنجه آهنی پوشیده از خز مخملی را رد می کند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۰ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۶ تا ۱۰ پوند

اصل و نسب:

برمه و تایلند

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

اجداد برمه ها سیامی ها و “گربه مسی” برمه (که اکنون به نام میانمار شناخته می شود) هستند. تصور می‌شود که آنها گربه‌های معبد و کاخ بودند که توسط کشیشان پرورش و نگهداری می‌شدند. مادر برمه مدرن یک گربه کوچک قهوه ای تیره به نام ونگ مائو بود. او متعلق به دکتر جوزف تامپسون بود که یا او را از یک ملوان به دست آورد یا خودش او را از سفرهایش بازگرداند، بسته به اینکه به کدام داستان اعتقاد دارید.

در ابتدا تصور می شد که وونگ مائو یک سیامی با کتی شکلاتی رنگ است. چنین سیامی هایی بی سابقه نبودند. “شکلات سیامی” در دهه ۱۸۸۰ توصیف شد. بدن آنها قهوه ای مایل به زرد یا قهوه ای بود و دارای نقاط قهوه ای مایل به مهر یا تقریباً سیاه بود. سیامی های نقطه مهر، همچنین به عنوان سیامی سلطنتی شناخته می شوند، بدن روشن تری داشتند که با نقاط تیره آنها در تضاد بود و توسط پرورش دهندگان و عموم ترجیح داده می شد. گربه‌های شکلاتی رنگ در نهایت در بریتانیا ناپدید شدند، اما هنوز در تایلند و برمه وجود داشتند، جایی که احتمالاً فرزندان جفت‌گیری طبیعی (برخلاف هدایت انسان) بین گربه‌های سیامی در حال پرسه آزاد (نوک‌دار) و گربه‌های تک رنگ برمه بودند. وونگ مائو یکی از آنها بود. سرنوشت او این بود که مادری دو نژاد جدید شود: برمه و بعداً تونکینز.

دکتر تامپسون وانگ مائو را به یک سیامی نقطه مهر به نام تای مائو پرورش داد. برنامه پرورش او، همراه با پرورش دهندگان ویرجینیا کاب و بیلی گرست و ژنتیک شناس کلاید کیلر، بچه گربه هایی با کت های بژ، قهوه ای و نوک تیز تولید کرد. نتایج، از جمله کشف ژن برمه، به قدری جالب بود که تامپسون مقاله ای در این زمینه در مجله Heredity منتشر کرد که اولین مقاله از این دست در مورد ژنتیک گربه ها بود. گربه های قهوه ای برای رشد به عنوان یک نژاد جدید انتخاب شدند: برمه.

انجمن طرفداران گربه ثبت برمه را در سال ۱۹۳۶ آغاز کرد اما در سال ۱۹۴۷ ثبت نام را به حالت تعلیق درآورد زیرا پرورش دهندگان هنوز از زبان سیامی در برنامه های پرورشی خود استفاده می کردند. ثبت نام در سال ۱۹۵۳ پس از توقف تمرین از سر گرفته شد.

در اروپا، با این حال، توسعه برمه مسیر متفاوتی را در پیش گرفت. در بریتانیای کبیر، جایی که نسبت به ایالات متحده کمبود ذخایر پرورشی وجود داشت، مو کوتاه سیامی و بریتانیایی قرمز نقطه قرمز در برنامه‌های اصلاح نژاد استفاده شد و سهم ژنتیکی آن‌ها شامل رنگ‌های اضافی بود: قرمز، کرم، قهوه‌ای-تورتی، شکلاتی-تورتی، سورمه ای آبی و یاسی. آنها در نهایت به برمه خارجی یا برمه اروپایی معروف شدند.

 

اندازه

این یک گربه با جثه متوسط ​​است که معمولاً ۶ تا ۱۰ پوند وزن دارد، گاهی اوقات بیشتر.

 

 

 

شخصیت

وقتی صحبت از شخصیت به میان می‌آید، برمه‌ای اروپایی و برمه‌ای در یک راستا قرار دارند. برمه ای اروپایی پرانرژی و دوستانه است. او جذابیت و اراده اجداد سیامی خود را دارد و به اندازه آن نژاد از گفتگو لذت می برد، اما صدایش نرم و شیرین است و تمایل او به اداره خانه با پنجه آهنی پوشیده از خز مخملی را رد می کند. او بسیار باهوش است و به دنبال همنشینی انسانی است، بنابراین برای خانه ای مناسب نیست که در آن بیشتر روز تنها بماند. اگر هیچ انسانی در اطراف نیست تا عقل او را درگیر کند، مطمئن باشید که او با حیوان خانگی دیگری همراه است. او با گربه‌ها و سگ‌ها به خوبی کنار می‌آید، اما مسلماً یک برمه‌ای دیگر (از هر نوع) بهترین دوست او خواهد بود.

برمه ای اروپایی به اندازه تمام گربه ها کنجکاو است. از او انتظار داشته باشید که خانه شما را به طور کامل بررسی کند و تمام گوشه و کنار آن را بشناسد. او بازیگوش است و تا بزرگسالی هم همینطور باقی می ماند. ذهن باهوش او را با اسباب بازی های تعاملی آزار دهید و ترفندهایی را به او بیاموزید که به او اجازه می دهد برای مخاطبان خودنمایی کند. علاوه بر این که بنشیند، غلت بخورد، دست تکان دهد و بیاید، می تواند بیاموزد که یک اسباب بازی کوچک بیاورد یا روی یک افسار راه برود.

اگر با از دست دادن کامل حریم خصوصی مخالف نیستید، یک برمه اروپایی انتخاب خوبی است. این گربه دوست دارد در هر کاری که انجام می دهید، از خواندن روزنامه و کار کردن با کامپیوتر گرفته تا تهیه غذا و تماشای تلویزیون، مشارکت داشته باشد. او البته با شما روی تخت می‌خوابد و حتی ممکن است زیر روکش بخوابد. وقتی نشسته اید، او در آغوش شما یا درست در کنار شما خواهد بود و منتظر نوازش شماستاگر او را نادیده بگیرید سرزنش خواهید شد. مهمانان توجه کامل او را به خود جلب خواهند کرد و به احتمال زیاد او حتی کسانی را که ادعا می کنند از گربه ها بیزار هستند نیز جلب خواهد کرد.

یک زن اروپایی برمه ای همان تعریف ملکه بودن است. او توجه را دوست دارد و دوست دارد مسئول باشد. نرها آرامش بیشتری دارند. هر کدام را که انتخاب کنید، به احتمال زیاد به زودی در آرزوی دیگری خواهید یافت.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. برمه های اروپایی به طور کلی سالم هستند، اگرچه ممکن است مستعد ابتلا به التهاب لثه باشند و ممکن است به بیهوشی حساس باشند. بیماری های زیر نیز در برمه های اروپایی دیده شده است:

لیپمی زلالیه، ظاهر شیری گذرا چشم در دوران بچه‌دار شدن، که معمولاً خود به خود برطرف می‌شود.

درموئید قرنیه، وجود پوست و مو در سطح قرنیه است که با جراحی می توان آن را با موفقیت اصلاح کرد.

گانگلیوزیدوز، کمبود آنزیم. آزمایشی ایجاد شده است که به شما امکان می دهد بیماری را شناسایی کنید.

سندرم درد دهانی، که با حرکات لیسیدن و جویدن اغراق آمیز و پنجه زدن در دهان نشان داده می شود. این ناراحتی زمانی که گربه هیجان‌زده یا استرس دارد افزایش می‌یابد، و گربه‌ها اغلب تمایلی به خوردن ندارند زیرا این فعالیت دردناک است. برخی از گربه ها باید قلاده الیزابتی بپوشند و پنجه هایشان را بانداژ کنند تا به خود آسیب نرسانند. برخی موارد به خودی خود برطرف می شوند و سپس عود می کنند. علت و نحوه وراثت ناشناخته است. داروهای ضد درد و داروهای ضد تشنج می‌توانند کمک کنند، همچنین مشاوره با دندانپزشک دامپزشکی برای رد کردن بیماری‌های دندانی می‌تواند کمک کند.

بیماری مادرزادی دهلیزی محیطی که باعث کج شدن سر، تعادل ضعیف، حرکات سریع چشم و راه رفتن ناهماهنگ در بچه گربه ها می شود. برخی از بچه گربه های مبتلا به این بیماری ممکن است ناشنوا باشند.

پلی میوپاتی هیپوکالمیک، ضعف عضلانی ناشی از سطوح پایین پتاسیم در خون، که گاهی در بچه گربه های برمه ای دیده می شود. علائم شامل ضعف عمومی، سفت راه رفتن، بی میلی به راه رفتن و لرزش سر است. می توان آن را با مکمل های پتاسیم خوراکی درمان کرد.

سندرم بچه گربه سینه مسطح، تغییر شکلی که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. بچه گربه هایی که تا بزرگسالی زنده می مانند معمولاً پس از رسیدن به بلوغ هیچ نشانه ای از خود نشان نمی دهند.

دم پیچ خورده، معمولاً در نتیجه تغییر شکل استخوان دنبالچه. هیچ درد یا ناراحتی ایجاد نمی کند.

آرتروز آرنج، شروع زودرس آرتریت در آرنج، محدود کردن فعالیت یا تحرک گربه.

فیبروالاستوز اندوکارد، یک بیماری قلبی که در آن بطن چپ قلب ضخیم می شود و عضله قلب را کشیده می شود. علائم معمولاً زمانی ایجاد می شوند که یک بچه گربه ۳ هفته تا ۴ ماهه است، دلیل خوبی برای صبر کردن تا ۴ ماهگی برای آوردن بچه گربه به خانه است.

کاردیومیوپاتی متسع، قلب بزرگ شده.

دیابت شیرین، یک بیماری غدد درون ریز ناشی از نقص در ترشح انسولین یا عملکرد انسولین است که منجر به سطوح بالای قند در خون می شود.

 

اهمیت دادن

کت نرم و کوتاه برمه اروپایی به راحتی با برس زدن یا شانه زدن هفتگی برای از بین بردن موهای مرده و پخش چربی پوست مراقبت می شود. حمام به ندرت ضروری است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید. هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید. مانند همه گربه‌ها، برمه‌های اروپایی در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند.

ایده خوبی است که یک برمه ای اروپایی را به عنوان یک گربه فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند. اروپایی‌های برمه‌ای که به خارج از منزل می‌روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

علاوه بر رنگ، برمه اروپایی و برمه ای تفاوت های دیگری در ظاهر دارند. اروپایی ظاهر معتدل تری دارد، به خصوص در مورد نوع سر. او به آرامی با بدنی که کمتر جمع و جور است، اما هرگز مانند سیامی ها بلند و باریک نیست، گرد شده است. قسمت بالای سر کمی گرد است و فضای زیادی بین گوش‌ها و گونه‌های پهن وجود دارد که به شکل یک گوه کوتاه و صاف کاهش می‌یابد. چشم ها که رنگ آنها از زرد تا کهربایی متغیر است، بیشتر به سمت بینی متمایل می شود و نسبت به چشم های برمه ای ها دهانه گرد کمتری دارد. گوش های سایز متوسط ​​در نوک آن کمی گرد هستند و کمی به سمت جلو متمایل می شوند. پاهای باریک توسط پنجه های کوچک و بیضی شکل حمایت می شوند. یک دم با طول متوسط ​​کمی به سمت نوک گرد مخروطی می شود.

مانند برمه‌ای، برمه‌ای اروپایی سنگین‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد و همچنین می‌تواند ادعای توصیف «آجر پیچیده‌شده در ابریشم» را داشته باشد. او یک کت کوتاه و ساتنی می پوشد که در ۱۰ رنگ مختلف وجود دارد: قهوه ای، آبی، شکلاتی، یاسی، قرمز، کرم و قهوه ای، آبی، شکلاتی و لاک پشتی یاسی. رنگ های کت به تدریج تا ریشه ها سایه می اندازند و سطح زیرین بدن کمی روشن تر از قسمت بالایی است. قرمز اروپایی برمه ای به رنگ زردآلوی نارنجی گرم می آید و ممکن است دارای علائم زبانه ای خفیفی روی صورت باشد. گربه های کرم رنگ نیز ممکن است دارای نشانه های خفیف زبانه ای باشند و چرم بینی و پدهای پنجه آنها صورتی است. آبی همان برمه است و کت یاسی همان کت پلاتین برمه است. قهوه ای یک رنگ قهوه ای غنی، گرم و مهر و موم است و شکلاتی یک رنگ شیری-شکلاتی گرم است.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

برمه اروپایی فعال و اجتماعی یک انتخاب عالی برای خانواده هایی با کودکان و سگ های گربه پسند است. او مانند هر رتریور بازی می کند، ترفندها را به راحتی یاد می گیرد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و با احترام رفتار می کنند، دوست دارد. او با گربه‌ها و سگ‌هایی که به اقتدار او احترام می‌گذارند، با آرامش زندگی می‌کند. همیشه حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *