نژاد European Shorthair

European-Shorthair-cat-pic

مو کوتاه اروپایی یک نژاد گربه طبیعی است، به این معنی که آنها بدون نیاز به دخالت انسان رشد کردند. این گربه سانان به دلیل رفتار دوستانه، بازیگوش و باهوش معروف هستند.

شما می توانید موهای کوتاه اروپایی را در پناهگاه ها پیدا کنید و نجات دهندگان خاصی را پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه آنها را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

ریشه مو کوتاه اروپایی به امپراتوری روم برمی گردد. این روزها بسیاری از مردم آنها را محبوب ترین نژاد گربه در اروپا می دانند! در حالی که این بچه گربه‌های اجتماعی حیوانات خانگی بزرگی هستند، اما هر گربه بسیار فردی است. بنابراین هنگام یادگیری در مورد ماهیت و شخصیت این نژاد این را در نظر بگیرید.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۵  تا ۲۰ سال

طول:

متوسط

وزن:

۸ تا ۱۵ پوند

اصل و نسب:

ایتالیا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

تاریخچه مو کوتاه اروپایی به روم باستان بازمی‌گردد ، جایی که این نژاد به دلیل مهارت‌های شکار عالی مورد علاقه بود. هنگامی که گربه راه خود را در اروپا شروع کرد، آنها ابتدا به عنوان یک گربه مزرعه عالی شهرت یافتند، دوباره به دلیل استعداد این نژاد در کنترل حیوانات موذی، قبل از اینکه به عنوان گربه خانگی محبوب امروزی پذیرفته شوند.

در زمانی این نژاد به عنوان مو کوتاه سلتیک شناخته می شد ، اگرچه این روزها به عنوان مو کوتاه اروپایی پذیرفته شده است.

این روزها می‌توانید موهای کوتاه اروپایی را در پناهگاه‌ها یا تحت مراقبت گروه‌های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

مو کوتاه اروپایی  گربه ای با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر موهای کوتاه اروپایی بین ۸ تا ۱۵ پوند است.

 

 

شخصیت

گربه مو کوتاه اروپایی به عنوان یکی از خواستنی ترین گربه های خانگی که می توانید امیدوار باشید که بپذیرید، شهرت زیادی به دست آورده است. این نژاد ورزشکار و باهوش است و همچنین دوست دارند در زندگی خود پیوندهای محکمی با انسان ها ایجاد کنند.

موهای کوتاه اروپایی با در آغوش گرفتن با شما روی کاناپه با خوشحالی به جلسات بازی مفرح پایان می دهند و این بچه گربه ها با بچه ها نیز به خوبی کنار می آیند.

با این حال، یکی از جنبه هایی که باید در نظر گرفت، رگه قلمروی نژاد است – بنابراین اگر ممکن است مشکلی وجود داشته باشد، اقدامات مناسب را انجام دهید.

در حالی که می‌تواند تنوع زیادی در شخصیت بین افراد مو کوتاه اروپایی وجود داشته باشد، به طور کلی شما به گربه‌سانی نگاه می‌کنید که تعادل فوق‌العاده‌ای بین بازیگوش و وفادار بودن برقرار می‌کند – ویژگی‌هایی که آنها را به بهترین گربه‌های همراه تبدیل می‌کند. طیف وسیعی از مردم، از جمله افراد بسیار جوان و بسیار مسن.

 

سلامتی

گربه‌های مو کوتاه اروپایی عموماً گربه‌های سالمی در نظر گرفته می‌شوند – اگرچه برنامه‌ریزی منظم ویزیت سلامتی با دامپزشک گربه‌تان مهم است.

هیچ مشکل سلامتی خاصی در رابطه با مو کوتاه اروپایی وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم اروپایی مو کوتاه خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی بازدیدهای سالانه سلامتی با دامپزشک خود، مطمئناً می خواهید یک پست خراشیده به محیط زندگی موهای کوتاه اروپایی خود اضافه کنید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

گوش های مو کوتاه اروپایی نیز باید به طور مرتب از نظر علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شوند. همچنین توصیه می شود با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب موهای کوتاه اروپایی شما باشد، صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

مانند هر نژادی با سطح انرژی بالا، مو کوتاه اروپایی باید فضای کافی برای دویدن و کاوش داشته باشد، بنابراین شما می خواهید یک درخت گربه را به وضعیت زندگی خود اضافه کنید. اسباب‌بازی‌های هوشمند تعاملی همچنین می‌توانند به تحریک ذهنی و راضی نگه داشتن موهای کوتاه اروپایی شما کمک کنند.

 

رنگ کت و آرایش

مو کوتاه اروپایی نژادی از گربه است که در رنگ ها و نشانه های بسیار متنوعی خواهید دید. رنگ‌های رایج عبارتند از قهوه‌ای، مشکی، قهوه‌ای مایل به زرد و خاکستری و اغلب با الگوهای تیغه‌ای متمایز دیده می‌شوند.

وقتی صحبت از نظافت به میان می آید، گربه سانان اروپایی یک گربه نسبتا کم نگهداری است. به دلیل موهای کوتاه گربه، فقط باید هفته ای یک بار یا بیشتر برس بزنید. این به جلوگیری از احتمال تشکیل گلوله های مو و تشک کمک می کند.

از نظر آب و هوا، مو کوتاه اروپایی به طور کلی یک نژاد گربه سازگار است. اگرچه همیشه باید مطمئن شوید که در ماه های گرمتر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

مو کوتاه اروپایی گربه ای دوست داشتنی است که با بچه های خردسال رفتار بسیار خوبی دارد. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند – و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می‌آید، مو کوتاه اروپایی با بسیاری از حیوانات اهلی خوب رفتار می‌کند – اگرچه اگر قبلاً با همستر یا خوکچه هندی زندگی می‌کنید، غریزه شکار آنها ممکن است به وجود بیاید. همیشه بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. وقتی موهای کوتاه اروپایی خود را برای رفتار خوب خود به خانه می آورید، مطمئن شوید که به آنها پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نژاد خاص برای گربه های مو کوتاه اروپایی سخت باشد زیرا آنها در خارج از اروپا تا حدودی کمتر رایج هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های مو کوتاه اروپایی و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *