نژاد Foldex

Foldex-cat-pic

فولدکس یک گربه نژاد مخلوط است – تلاقی بین نژادهای اسکاتلندی فولد و اگزوتیک شورت هیر. این گربه سانان به دوست داشتن، دوست داشتن و باهوش بودن معروف هستند.

ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها بیابید و نجات‌دهنده‌های خاصی پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزند خود را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

Foldexes  از کانادا آمده است، جایی که پرورش دهندگان به دنبال ساخت گربه ای بودند که شبیه یک خرس عروسکی زیبا باشد. این گربه‌های دوست‌داشتنی، با ظاهر دوست‌داشتنی‌شان، چیزی جز معاشرت با انسان‌های زندگی‌شان و دریافت نوازش‌های بی‌پایان را دوست ندارند. آنها همچنین برای خانواده های دارای بچه مناسب هستند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۵ تا ۱۴ پوند

اصل و نسب:

کبک، کانادا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

تاریخچه Foldex در سال ۱۹۹۲ در کبک، کانادا آغاز می شود، زمانی که آنها برای اولین بار در صحنه ظاهر شدند. این نژاد زمانی که شروع به حضور در نمایش گربه‌ها کردند به دلیل ظاهر فوق‌العاده بامزه‌شان بسیار جذاب بود. بسیاری از توسعه های بعدی Foldex به پرورش دهنده ای به نام Jeanne Barrette  نسبت داده می شود.

Foldex  به طور رسمی توسط انجمن گربه کانادایی در سال ۲۰۱۰ به عنوان قهرمانی کامل اعطا شد.

این روزها می‌توانید Foldexes را در پناهگاه‌ها یا تحت مراقبت گروه‌های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

Foldex  یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر فولدکس ها بین ۵ تا ۱۴ پوند است. گفته می شود، بسیاری از آنها می توانند بزرگتر یا کوچکتر از حد متوسط ​​باشند.

 

شخصیت

وقتی صحبت از شخصیت Foldex به میان می‌آید، برای مواجهه با نژاد گربه‌های دوست‌داشتنی‌تر و مردم‌پسندتر مشکل خواهید داشت. اینها گربه سانانی هستند که کاملاً عاشق جلسات نوازش و در آغوش گرفتن با انسان های زندگی خود هستند. گاهی اوقات، ممکن است متقاعد شوید که در واقع با یک خرس عروسکی وقت می گذرانید و با هم روی مبل یا تخت می خوابید!

نتیجه این است که Foldex گربه‌ای است که دوست دارد نوازش شود، به این معنی که آنها حضور آرامش‌بخشی را در خانه به ارمغان می‌آورند.

علاوه بر دوست داشتنی بودن، Foldex  دارای یک رگه کنجکاوی قوی است، بنابراین مطمئن شوید که اسباب بازی های تعاملی هوشمندی را برای تحریک ذهنی نژاد به همراه مبلمان مناسب برای گربه فراهم کنید تا آنها بتوانند با سرعت خود به کاوش و بازی بپردازند.

این گربه‌سان‌های شیرین به‌طور استثنایی قابل دسترسی هستند، و آنها را برای خانواده‌های بزرگ یا خانه‌هایی که در آن‌ها تعداد زیادی از مردم همیشه رفت و آمد دارند، مناسب هستند.

 

سلامتی

فولدکس ها عموماً گربه های سالمی هستند. اگرچه، آنها می توانند مستعد شرایط مشابهی باشند که نژادهای مو کوتاه اسکاتلندی و عجیب و غریب با آن مواجه هستند. مثل همیشه، مهم است که برای بازدیدهای منظم سلامتی با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

برخی از مشکلات شایع سلامتی که فولدکس ها از آن رنج می برند عبارتند از:

نقص های اسکلتی

چاقی گربه سانان

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم Foldex خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، می خواهید یک پست خارق العاده به محیط زندگی Foldex خود اضافه کنید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

گوش های فولدکس نیز باید به طور منظم برای علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شوند. توصیه می شود با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب فولدکس شما باشد صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در حالی که Foldex شخصیتی شیرین و آرام دارد، همچنین مهم است که مطمئن شوید که فضای کافی برای این نژاد برای بازی و ورزش وجود دارد، بنابراین یک درخت گربه را به خانه خود اضافه کنید.

 

رنگ کت و آرایش

Foldex نژادی از گربه است که تقریباً در هر رنگ گربه ای موجود ، و در الگوهایی که شامل تابی و کالیکو می شود، می بینید.

وقتی صحبت از آراستگی به میان می آید، این کاملاً به این بستگی دارد که Foldex شما یک بچه گربه مو بلند یا کوتاه است. اگر فولدکس موی کوتاهی دارید، هفته ای یکبار برس زدن کت آنها کافی است. اما یک فولدکس با موهای بلند به برس زدن مکرر نیاز دارد تا احتمال تشکیل گلوله های مو و تشک را کاهش دهد. یک روز در میان هدف گذاری کنید – اگرچه این نژاد با خوشحالی جلسات مسواک زدن روزانه را انجام می دهد.

از نظر آب و هوا، فولدکس به طور کلی یک نژاد گربه سازگار است. اگرچه همیشه باید مطمئن شوید که در ماه های گرمتر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

Foldex  یک گربه سان دوست است که با کودکان خردسال بسیار خوب رفتار می کند. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می آید، Foldex  با بسیاری از حیوانات اهلی، از جمله سگ، رفتار خوبی دارد. همیشه بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. هنگامی که Foldex خود را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب خود پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای Foldexes سخت باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله Foldexes، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *