نژاد German Rex

German-Rex-cat-pic

رکس آلمانی یک گربه طبیعی از نژاد گربه است، به این معنی که آنها بدون نیاز به دخالت انسان رشد کرده اند. این گربه سانان به داشتن مهربان، وفادار و بازیگوش معروف هستند.

ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها و امدادگران بیابید، پس به یاد داشته باشید که فرزندخواندگی کنید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

گربه های نژاد رکس آلمانی همراهان بسیار خوبی هستند. آنها به طور یکسان با انسان ها و سایر حیوانات مدارا می کنند و جنبه اجتماعی قوی آنها به این معنی است که آنها فوراً با خانواده شما سازگار می شوند. آنها همچنین بچه گربه های باهوشی هستند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که می توانید زمان و تعامل کافی برای راضی و خوشحال نگه داشتن گربه فراهم کنید.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۹ تا ۱۴ سال

طول:

کوچک تا متوسط

وزن:

۵ تا ۸ پوند

اصل و نسب:

آلمان

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

رکس آلمانی ریشه های مرموزی دارد. در دهه ۱۹۴۰، گربه ای با موهای موج دار کشف شد که در زیرزمین بیمارستانی در آلمان شرقی زندگی می کرد. او را Laemmchen  نامیدند و در نهایت بسترهای او پایه ای برای نژاد آلمانی رکس شد.

با این حال، گربه رکس آلمانی بسیار نادرتر از رکس کورنیش مشابه ژنتیکی است.

رکس آلمانی رسما توسط فدراسیون بین المللی گربه به رسمیت شناخته شده است.

این روزها ممکن است نژاد رکس آلمانی را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این گربه برای شماست، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

رکس آلمانی یک گربه کوچک تا متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر گربه های رکس آلمانی بین پنج تا هشت پوند است. برخی از گربه ها می توانند کوچکتر یا بزرگتر از میانگین نژادشان باشند.

 

شخصیت

به طور کلی می توان انتظار داشت که رکس آلمانی گربه ای بسیار فعال و بسیار دوست داشتنی باشد. مطمئناً باید مایل باشید که رکس آلمانی خود را به شدت مورد توجه قرار دهید، خواه این موضوع تحریک زمان بازی باشد یا اجازه دهید گربه بیاید و روی کاناپه یا در رختخواب به سمت شما بنشیند.

این گربه در زندگی خود با انسان ها پیوند بسیار محکمی برقرار می کند و همچنین از بلند شدن و دست زدن به آنها لذت می برد. اما مهم است که تأکید کنیم که شما قطعاً باید به طور روزانه در زندگی این نژاد مشارکت داشته باشید. این یک گربه باهوش است که با خوشحالی بازی کردن را یاد می‌گیرد و عاشق حل مشکلات برای ایمن کردن خوراکی‌ها است.

اگر برای مدت طولانی از خانه دور هستید، رکس آلمانی ممکن است نژاد گربه ایده آل برای شما نباشد. اما اگر بتوانید متعهد شوید که گربه خود را با توجه تجلیل کنید، یک همدم گربه عالی خواهید داشت.

 

سلامتی

رکس های آلمانی معمولاً گربه های سالمی هستند. مثل همیشه، مهم است که برای بازدیدهای منظم سلامتی با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ مشکل سلامتی خاصی در رابطه با رکس آلمانی وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که نشان می دهد گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

 

 

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که چک‌آپ‌های منظم دامپزشکی آلمانی رکس خود را برای تشخیص زودهنگام هر گونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که برای محیط زندگی آلمانی رکس خود یک پست خراش انتخاب کرده اید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد. رکس آلمانی یک گربه فعال و ورزشکار است، بنابراین ضروری است که ناخن‌های آن‌ها در حالت نوک بالا نگه داشته شوند.

گوش های این نژاد نیز باید به طور منظم برای علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی شوند. با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب رکس آلمانی شما باشد، صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

 

رنگ کت و آرایش

گربه آلمانی رکس را می توان در طیف رنگی بسیار زیادی یافت.  اگرچه نسخه های مبتنی بر سیاه، سفید، شکلاتی و حنایی رایج هستند. این نژاد همچنین دارای طیف گسترده ای از الگوها، از جمله تیغه ای، کالیکو، دودی و دو رنگ است.

وقتی نوبت به نظافت می رسد، اکثر گربه های آلمانی رکس با جلسات هفتگی مسواک زدن خوب هستند. این به کاهش احتمال تشکیل گلوله های مو و تشک کمک می کند. اگرچه رکس آلمانی به عنوان نژادی با موهای موج دار، اغلب به طور طبیعی روغن کافی برای حفظ پوست و موی سالم تولید نمی کند، بنابراین باید گربه را به طور منظم حمام کنید تا از احساس چربی یا تحریکات پوستی جلوگیری کنید.

از نظر آب و هوا، رکس آلمانی به طور کلی یک نژاد گربه سازگار است، اگرچه آنها هوای گرمتر را دارند. همچنین همیشه باید مطمئن شوید که در ماه‌های گرم‌تر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

رکس آلمانی با بچه های جوان عالی می شود. آنها بهترین دوستان و دوستان بازی فوری خواهند شد. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند و بر تعاملات بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می آید، رکس آلمانی خوش اخلاق با بسیاری از حیوانات اهلی رفتار خوبی دارد. اما باز هم، همیشه بر زمان بازی بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود، به ویژه حیوانات کوچکتر که ممکن است توسط گربه به عنوان طعمه دیده شوند، نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. هنگامی که رکس آلمانی خود را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب خود پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

شاید پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های آلمانی رکس دشوار باشد. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های رکس آلمانی، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *