نژاد Havana Brown

Havana-Brown-cat-pic

هاوانا با شکل غیر معمول سرش متمایز است. طولانی تر از عرض آن است.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۰ تا ۱۵ سال

طول:

۱۲ تا ۱۵ اینچ

وزن:

۶ تا ۱۰ پوند

اصل و نسب:

انگلستان

تاریخ

چگونه یک گربه قهوه ای منشاء جنوب شرقی آسیا که اعتقاد بر این است که از شر محافظت می کند، به عنوان گربه کوهستانی سوئیسی شناخته شد و چگونه نام هاوانا براون را برگزید؟ پاسخ کامل به این سؤالات در تاریخ گم شده است، اما آنچه به نظر می رسد اتفاق افتاده این است که گربه های قهوه ای جامد از نوع سیامی از تایلند در دهه ۱۸۹۰ در بریتانیا به نمایش گذاشته شدند. به نحوی در آن زمان آنها نام گربه کوهستانی سوئیس را به دست آوردند.

در سال ۱۹۲۰، باشگاه گربه های سیامی بریتانیا تصمیم گرفت که گربه های قهوه ای بدون چشم آبی دیگر مطلوب نیستند و این بود. پرورش دهندگان علاقه خود را به آنها از دست دادند تا اینکه در دهه ۱۹۵۰، گروهی از پرورش دهندگان گربه بریتانیایی وظیفه تعیین ترکیب ژنتیکی یک گربه خود قهوه ای (یک رنگ) را بر عهده گرفتند. آنها در نهایت یک بچه گربه نر به رنگ قهوه ای شاه بلوطی تولید کردند که حاصل تلاقی یک گربه سیاه مو کوتاه و یک سیامی نوک شکلاتی بود.

بلوزهای روسی و برمه ای نیز ممکن است در توسعه چیزی که به نام قهوه ای هاوانا شناخته می شود نقش داشته باشند (که تنها ارتباطش با کوبا شباهت ظاهری رنگ او به رنگ سیگار مرغوب هاوانا است). اما همانطور که مشخص شد، طبق مقاله‌ای در سالنامه CFA در سال ۱۹۸۲، موفق‌ترین و اغلب استفاده‌شده‌ترین پرورش برای تولید یک گربه خود قهوه‌ای بین یک مو کوتاه سیاه و یک سیامی با نقطه مهر و موم حامل ژن شکلات بود.

این گربه‌ها که به نام موی کوتاه خارجی شاه بلوط نیز خوانده می‌شد – به همان اندازه که نام مستعار داشتند، احتمالاً جاسوسان کوبا در جنگ سرد بودند – اولین بار در دهه ۱۹۵۰ به ایالات متحده صادر شدند. پس از آن بود که نژاد شروع به دو راه متفاوت کرد. در بریتانیا اکنون او را یک مو کوتاه شرقی قهوه ای می دانند. در ایالات متحده، او به عنوان قهوه ای هاوانا شناخته می شود و دارای تیپ بدن و سر است که او را از پسر عموی بریتانیایی اش متمایز می کند. انجمن طرفداران گربه این نژاد را در سال ۱۹۶۴ به رسمیت شناخت.

هاوانا براون نژاد کمیاب است، به طوری که تنوع ژنتیکی او در خطر است. این توسط یک برنامه برون‌گذری که در سال ۱۹۹۸ آغاز شده است، حمایت شده است، که به گربه‌ها اجازه می‌دهد تا به موهای کوتاه خانگی سیاه یا آبی ثبت نشده یا رنگ‌های خاصی از موهای کوتاه شرقی یا شکلاتی یا سیامی نوک مهره‌ای پرورش دهند. سپس بچه گربه های تولید شده توسط آن نژادها را می توان به هاوانا براونز پرورش داد. اگر آن بچه گربه ها رنگ قهوه ای هاوانا داشته باشند، می توانند به عنوان هاوانا براون ثبت شوند.

 

اندازه

هاوانا گربه ای با جثه متوسط ​​با وزن ۶ تا ۱۰ پوند است.

 

شخصیت

گربه غنی تنباکویی رنگ معروف به هاوانا براون ممکن است به خاطر برگ اعتیادآور نامیده شود یا نباشد، اما خود گربه ها برای افرادی که آنها را می شناسند اعتیاد آور هستند. آنها برونگرا و دوستانه هستند. انتظار داشته باشید که یکی از آنها در طول روز شما را در خانه دنبال کند.

مانند اکثر گربه‌ها با اصل و نسب سیامی، هاوانا می‌تواند مطالبه‌گر و پرحرف باشد، اما صدای او ملایم‌تر و شخصیتش ظریف‌تر است. او باهوش است و چالش تیزر و اسباب بازی های پازل را دوست دارد. وقتی او در حال بازی است، هاوانای مهربون با خوشحالی خود را بر روی دامان شما خواهد گرفت.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. هاوانا براون ها عموماً سالم هستند، اگرچه برخی ممکن است مستعد ابتلا به عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی باشند، معمولاً در جوانی.

 

اهمیت دادن

مراقبت از کت کوتاه و صاف هاوانا براون با یک شانه کردن سریع هفتگی آسان است. جلا دادن آن با عصاره بابونه باعث درخشش آن می شود. حمام به ندرت ضروری است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید.  اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند.

ایده خوبی است که هاوانا براون را به عنوان یک گربه فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به بیرون از خانه می روند با آن روبرو هستند ، مانند برخورد با ماشین محافظت کنید. هاوانا براون هایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

 

 

رنگ کت و آرایش

رنگ متمایز هاوانا براون حتی تا سبیل های او نیز گسترش می یابد. او تنها گربه ای است که دارای استاندارد نژادی است که رنگ سبیل را مشخص می کند: قهوه ای، البته که مکمل رنگ کت است.

از آن همه غنای قهوه‌ای ماینکی، چشم‌های سبز رنگی با شکل بیضی دیده می‌شود. هاوانا با شکل غیر معمول سرش نیز متمایز است. طولانی تر از عرض آن است. گوش های بزرگ به سمت جلو متمایل می شوند.

او بدنی سفت و عضلانی دارد که با خز کوتاه و صاف به رنگ قهوه ای مایل به قرمز پررنگ و گرم پوشیده شده است. بچه گربه ها و بزرگسالان جوان ممکن است لخت ترین نشانه های زبانه ای را داشته باشند که با بالغ شدن آنها ناپدید می شوند. چرم بینی قهوه ای با رنگ گلگون است و پدهای پنجه نیز قهوه ای گلگون است.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

هاوانا براون بازیگوش و باهوش است و می تواند دوست خوبی برای کودکی باشد که با او خوب رفتار می کند. او یکی از آن گربه هایی است که از بازی کردن و یادگیری ترفندها لذت می برد و سطح انرژی او به این معنی است که قبل از کودک فرسوده نمی شود. او خوشحال است که با دیگر گربه‌ها و سگ‌های گربه‌پسند نیز زندگی می‌کند، به لطف رفتار دوستانه‌اش. حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *