نژاد Highlander

Highlander-cat-pic

هایلندر یک گربه از نژاد مخلوط است – تلاقی بین نژادهای سیاهگوش صحرایی و کرل جنگلی. این گربه سانان مهربان، اجتماعی و باهوش برخی از بهترین ویژگی ها را از والدین خود به ارث برده اند.

ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها بیابید و نجات‌دهنده‌های خاصی پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزند خود را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

نژاد گربه هایلندر به سال ۱۹۹۳ برمی گردد ، زمانی که در ابتدا قبل از تغییر نام در سال بعد به عنوان سیاهگوش هایلند معرفی شدند. این گربه‌سانان فوق‌العاده باهوش هستند، بنابراین شما باید محیط زندگی را برای آنها فراهم کنید که از نظر ذهنی آنها را راضی نگه دارد. این ترکیب نژاد برای گربه های بسیار مردم پسند و حیوانات خانگی عالی می باشد.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۰ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط تا بزرگ

وزن:

۱۰ تا ۲۰ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

هایلندر در ابتدا توسط پرورش دهنده ای به نام جو چیلدرز در سال ۱۹۹۳ ساخته شد. هدف این بود که یک گربه خانگی تولید کند که ظاهر گربه وحشی خیره کننده را با ویژگی های شخصیتی اجتماعی و بازیگوش ترکیب کند. با وجود داشتن کلمه سیاهگوش در ابتدا، این نژاد مخلوط در واقع هیچ ژن گربه وحشی در آرایش خود ندارد.

هایلندر به طور رسمی توسط انجمن بین المللی گربه (TICA) در سال ۲۰۰۸ به رسمیت شناخته شد.

این روزها ممکن است Highlanders را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد مخلوط برای شماست، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

هایلندر یک گربه با جثه متوسط ​​تا بزرگ است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر هایلندرها بین ۱۰ تا ۲۰ پوند است. گفته می شود، بسیاری از آنها ممکن است کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

 

شخصیت

گربه های هایلندر گربه های ورزشکار و پرانرژی هستند. شما باید بتوانید فضای زندگی به اندازه کافی بزرگ برای دویدن آنها در کنار اضافه کردن اسباب بازی های تعاملی به محیط فراهم کنید.

Highlander  یک گربه بسیار باهوش است – در بسیاری از موارد می توان به آنها یاد داد که بازی کردن و ترفندها را انجام دهند!

این گربه‌ها با ایجاد تعادل و خوش رفتاری، بسیار اجتماعی و دوست داشتنی هستند. آن‌ها از بودن در کنار انسان‌ها و تعامل با آنها لذت می‌برند، و با وجود زاویه بزرگ گربه‌ها نسبت به میراثشان، نسبت به مردم زندگی‌شان محبت دارند. گربه همچنین در اطراف کودکان خوب عمل می کند و مانند یک دوست جدید بازی می کند.

بر خلاف سایر نژادهای گربه، هایلندر آب را دوست دارد، بنابراین از دیدن آنها در حال بازی با آب در وان حمام یا از شیر آب تعجب نکنید!

 

سلامتی

Highlanders  به ​​طور کلی به عنوان گربه سالم در نظر گرفته می شود. اگرچه، آنها می توانند مستعد همان شرایطی باشند که سیاهگوش بیابانی و کرل جنگلی با آن مواجه هستند. مثل همیشه، مهم است که برای بازدیدهای منظم سلامتی با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ  مشکل سلامتی مشخصی در رابطه با هایلندر وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم هایلندر خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی بازدیدهای سالانه سلامتی با دامپزشک خود، می خواهید یک پست برجسته به محیط زندگی هایلندر خود اضافه کنید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

گوش هایلندر نیز باید به طور مرتب از نظر علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شود. همچنین توصیه می شود با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب هایلندر شما باشد صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

نکته مهم این است که نژاد مخلوط هایلندر به ورزش بیشتر از حد معمول نیاز دارد، بنابراین قبل از استفاده از آن، حداقل یک درخت گربه یا تکه ای از مبلمان تعاملی را به خانه خود اضافه کنید.

 

رنگ کت و آرایش

هایلندر یک گربه از نژاد مخلوط است که در طیف گسترده ای از رنگ ها و الگوها خواهید دید. معمول است که آنها را با رنگ های یکپارچه کت یا با علامت های زبانه ای یا سیاه گوش مشاهده کنید.

وقتی صحبت از آراستگی به میان می‌آید، اکثر Highlanders مراقبت نسبتاً کمی دارند و موهای کوتاه آنها فقط به یک برس زدن سریع هفتگی نیاز دارد. این به کاهش احتمال تشکیل گلوله های مو و تشک کمک می کند. اگرچه لازم به ذکر است که برخی از هایلندرها گربه سانان مو بلند هستند – در این صورت شما باید به جلسات مسواک زدن روزانه نزدیکتر بپردازید.

از نظر آب و هوا، هایلندر به طور کلی یک نژاد گربه سازگار است. اگرچه همیشه باید مطمئن شوید که در ماه های گرمتر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

Highlander  یک گربه سان فوق العاده دوستانه و برونگرا است که با کودکان خردسال بسیار خوب رفتار می کند. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی نوبت به دیگر حیوانات خانگی می رسد، هایلندر با بسیاری از حیوانات اهلی از جمله سگ ها رفتار خوبی دارد. همیشه بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد مخلوط نتیجه می دهد. وقتی Highlander خود را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب خود پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

شاید پیدا کردن یک نجات خاص برای هایلندر سخت باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله Highlanders، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *