نژاد Japanese Bobtail

abyssinian-cat-pic

ویژگی مشخص نژاد باباتیل ژاپنی یک دم کوتاه “اسم حیوان دست اموز” است که می تواند انعطاف پذیر یا سفت باشد، با یک یا چند منحنی، زاویه یا پیچ خوردگی.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۹ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۶ تا ۱۰ پوند

اصل و نسب:

چین و ژاپن

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

گفته می شود که اولین گربه دم کوتاه به عنوان هدیه امپراتور چین به امپراتور ژاپن وارد ژاپن شد. آنها حداقل ۱۰۰۰ سال است که در کشور جزیره ای شناخته شده اند. دم کوتاه آنها یک پدیده طبیعی بود که سپس از طریق پرورش انتخابی ایجاد شد.

در طول قرن‌ها، گربه‌ها نه تنها حیوانات خانگی امپراتوری بودند، بلکه نگهبانان ذخایر غلات و محافظ کرم‌های ابریشم سودآور بودند، که هر دو مورد تهدید جوندگان بودند. باب دم با یک کت سه رنگ – قرمز و مشکی در زمینه سفید – به عنوان نمادهای محبوب خوش شانسی شناخته شدند.

سه تا از گربه ها در سال ۱۹۶۸ به ایالات متحده وارد شدند. در سال ۱۹۷۶، گونه های مو کوتاه توسط انجمن گربه پرستان به رسمیت شناخته شد. ژاپنی مو بلند تا سال ۱۹۹۳ به رسمیت شناختن CFA دست نیافت.

 

اندازه

این یک گربه با جثه متوسط ​​با وزن ۶ تا ۱۰ پوند است.

 

شخصیت

این گربه فعال و مهربون با صدایی ملایم و جیک با شما “صحبت” می کند. از گستره واژگان گربه ای او شگفت زده خواهید شد. او به هیچ وجه پر سر و صدا نیست، اما حرف های زیادی برای گفتن و طیف وسیعی از لحن ها برای گفتن دارد.

وقتی او درباره روزش به شما نمی گوید یا در مورد روز شما نمی پرسد، به احتمال زیاد یک اسباب بازی مورد علاقه اش را به اطراف حمل می کند یا پنجه خود را در حوض یا آکواریوم شما می پاشد. او بازی با آب را دوست دارد، بنابراین ممکن است متوجه شوید که شیرآلات شما باز است یا در کنار ظرف آب او گودال‌ها فرو رفته است.

بابتیل ژاپنی بازیگوش و باهوش است. او از چالش مجموعه ای چرخشی از اسباب بازی های پازل یا لذت تعقیب یک فریب در اسباب بازی میله ماهیگیری لذت خواهد برد. او در یادگیری ترفندها بسیار ماهر است و حتی اگر فکر می‌کند این کار سرگرم‌کننده‌ای است، روی یک افسار راه می‌رود. با این حال، وقتی نشسته اید، انتظار داشته باشید که این گربه دوستانه جایی در دامان شما پیدا کند.

این یک گربه سازگار است که به خوبی سفر می کند و او را به انتخاب خوبی برای خانواده های پر سر و صدا یا افرادی که از سبک زندگی    RV لذت می برند تبدیل می کند. از جنبه منفی، او می‌تواند سرسخت باشد، و تغییر عقیده‌اش در مورد اینکه کدام کارها درست است و کدام‌ها خوب نیست، دشوار است. او گربه‌ای پرمشغله است و باید همراهی داشته باشد—افراد یا Bobtail دیگری اولین انتخاب او خواهد بود—اما سگ او را سرگرم  خود می‌کند وقتی که شما بیرون از خانه پول غذا و اسباب‌بازی‌هایش را به دست می‌آورید. به یاد داشته باشید که یک Bobtail  شگفت‌انگیز و خلاق است – و نه لزوماً به گونه‌ای که شما قدردان آن باشید.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. بابتیل های ژاپنی به طور کلی سالم هستند و ژن مغلوب تولید کننده بابتیل با هیچ گونه ناهنجاری ستون فقرات یا استخوان مرتبط نیست. حتماً از یک پرورش دهنده در مورد بروز مشکلات سلامتی او و اینکه چه آزمایشاتی برای هر کدام که ماهیت ژنتیکی دارند، بپرسید.

اهمیت دادن

از آنجایی که بابتیل ژاپنی زیرپوش کمی دارد، هر دو نوع مو کوتاه و مو بلند به راحتی مرتب می شوند. گره خوردن غیر معمول است و شانه کردن هفتگی موهای مرده را از بین می برد. هم موهای بلند و هم موهای کوتاه فصلی می ریزند.

این کت بسیار مقاوم در برابر آب است، بنابراین خوب است که حمام به ندرت ضروری است. مقداری کار لازم است تا یک باب دم ژاپنی به اندازه کافی خیس شود تا او را شامپو بشویید.

همیشه دم را به آرامی بگیرید، به خصوص اگر سفت تر از انعطاف پذیری آن باشد.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله Bobtail ژاپنی را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند. یک جعبه زباله تمیز نیز به تمیز نگه داشتن کت بابتیل مو بلند کمک می کند.

ایده خوبی است که بابتیل ژاپنی را فقط به عنوان یک گربه در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری هایی که توسط گربه های دیگر منتشر می شود، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند، مانند برخورد با ماشین، با آن مواجه هستند. باب‌تیل‌های ژاپنی که به خارج از منزل می‌روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی قرار می‌گیرند که دوست دارد چنین گربه زیبایی بدون پرداخت هزینه داشته باشد.

 

رنگ کت و آرایش

البته مشخصه این نژاد یک دم “خرگوش” کوتاه است که می تواند انعطاف پذیر یا سفت باشد، با یک یا چند انحنا، زاویه یا پیچ خوردگی، که در حالت ایده آل از بدن بیش از سه اینچ امتداد ندارد. خزها را برای ایجاد ظاهری مانند پوم پوم روی موهای کوتاه یا گل داودی شکوفه بر روی موهای بلند ایجاد می کنند. هر گربه در این نژاد یک دم منحصر به فرد دارد.

بابتیل ژاپنی به‌خاطر الگوی کالیکوی سه‌رنگی که به آن «mi-ke» به معنای سه خز و تلفظ «می‌کای» می‌گویند، معروف است، اما رنگ‌های محبوب دیگر سیاه و سفید یا قرمز و سفید هستند. او همچنین در رنگ های ثابت و الگوهای لاک پشتی و زبانه ای می آید. برخی از ثبت‌های گربه اجازه می‌دهند کت‌های نوک تیز یا با رنگ سرمه‌ای استفاده شوند. نشانه‌های پررنگ، دراماتیک و رنگ‌های متضاد واضح، علامت تجاری این نژاد است. چشم ها می توانند هر رنگی باشند، از جمله آبی یا چشم های عجیب و غریب (هر چشم یک رنگ متفاوت).

کت ابریشمی می تواند مو کوتاه یا مو بلند باشد. در هر دو قد، گربه ها پوشش کمی دارند. بابتیل‌های مو بلند ممکن است دارای یک خراش در اطراف گردن، خز بلند روی شکم و خز باشد که در دم و قسمت بالایی پاهای عقبی (براچ) نسبت به قسمت بالایی بدن به‌طور قابل توجهی بلندتر است. برخی از آن‌ها روی گوش‌ها و انگشتان پا پر از خز دارند.

او بدنی باریک اما عضلانی دارد، پاهای بلند و باریکی دارد که در عقب به طور قابل توجهی بلندتر هستند، اگرچه به گونه‌ای زاویه دار هستند که بدن به جای بالا آمدن به سمت عقب، صاف می‌ماند، و یک سر ظریف تراشیده با گونه‌های بلند دارد. چشم های بیضی شکل درشت که به صورت مایل قرار گرفته اند و گوش های بزرگ، راست و گویا.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

Bobtail  یک بازی عالی برای خانواده هایی با بچه است زیرا سطح انرژی بالای آنها را به اشتراک می گذارد. او به هر کاری علاقه دارد، از بازی کردن تا مهمان شدن در یک مهمانی چای گرفته تا پوشیدن لباس عروسک و رژه در یک کالسکه بچه. همیشه کودکان را زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که گربه را به خوبی نوازش می کنند و با آن بازی می کنند و گوش هایش را نکشند یا دمش را نچرخانند. او خوشحال است که با سگ های دوستدار گربه نیز زندگی می کند، به لطف خلق و خوی مهربان و نترس. حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *