نژاد Khao Manee

abyssinian-cat-pic

یک نژاد گربه طبیعی است، به این معنی که آنها بدون نیاز به دخالت انسان رشد کردند. این گربه سانان به خاطر پرانرژی، باهوش بودن و اجتماعی بودن شهرت دارند.

می‌توانید Khao Manees را در پناهگاه‌ها پیدا کنید و نجات‌دهنده‌های خاصی پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه قبول کنید! اگر می خواهید یکی از این گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

Khao Manee  به عنوان یک گربه ورزشکار که دوست دارد در جلسات بازی طولانی شرکت کند، شهرت پیدا کرده است. این نژاد برای خانواده‌هایی که بچه‌ها یا حیوانات خانگی دیگر دارند مناسب است، زیرا این یک بچه گربه است که همیشه می‌خواهد به دنبال دوستان باشد و آنها را متقاعد کند تا یک جلسه دیگر برای بازی شروع کنند. تنهایی می تواند برای این گربه ها مشکل ساز باشد، بنابراین آنها در خانه های فعال و پرمشغله بهترین عملکرد را دارند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۰ تا ۱۲ سال

طول:

۱۰ تا ۱۲ اینچ

وزن:

۸ تا ۱۰ پوند

اصل و نسب:

تایلند

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

Khao Manee ریشه های سلطنتی دارد و در اصل قرن ها پیش توسط خانواده های سلطنتی در تایلند نگهداری می شد. در واقع، این نژاد در یک کتاب کلاسیک شعر گربه از قرن چهاردهم به نام Tamra Maew ظاهر می شود !

نام این نژاد به انگلیسی به عنوان “جوهر سفید” ترجمه می شود. گفته می شود که Khao Manee تا سال ۱۹۹۹ بومی تایلند نگهداری می شد، تا زمانی که یک پرورش دهنده به نام Colleen Freymuth  تصمیم گرفت این گربه را به ایالات متحده آمریکا بیاورد.

این روزها می توانید Khao Manees را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

اندازه

Khao Manee  یک گربه کوچک تا متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر خائو مانئی ها بین هشت تا ده پوند است. آنها معمولاً وقتی به طور کامل رشد می کنند ده تا دوازده اینچ طول دارند.

 

شخصیت

وقتی صحبت از شخصیت Khao Manee به میان می آید، فوراً متوجه خواهید شد که این یک گربه فوق العاده بازیگوش و کنجکاو است! این نژاد با خوشحالی بازی‌های واکشی انجام می‌دهد و هرگز به کاوش در هر گوشه و کنار یک محیط فکر نمی‌کند – بنابراین مطمئن شوید که حداقل یک درخت گربه برای بچه گربه نصب کرده‌اید و ترجیحاً تعداد زیادی مبلمان ایمن که می‌توانند مقیاس‌پذیر باشند.

این نژاد با کودکان و سایر حیوانات خانگی کوچک پیوند خوبی دارد و به سرعت بهترین همبازی جدید بچه های شما خواهد شد. علاوه بر بازیگوشی خائو مانی، این گربه اجتماعی است که همیشه می خواهد در مرکز هر اقدامی باشد. اگر خانه شما در بخش های زیادی از روز خالی باشد، گربه ممکن است از تنهایی رنج ببرد.

در واقع، Khao Manee  به خاطر بچه گربه های بسیار پرحرف و کلامی معروف شده اند – بنابراین برای گفتگوهای رفت و برگشت با دوست گربه سان جدید خود آماده باشید!

سلامتی

Khao Manees  عموماً گربه‌های سالمی در نظر گرفته می‌شوند، اما همیشه برنامه‌ریزی منظمی برای بازدید از سلامتی با دامپزشک گربه خود داشته باشید.

یکی از مشکلات سلامتی نژاد خاص که با Khao Manee مرتبط است، ناشنوایی بالقوه است. این در واقع چیزی است که هر گربه ای با ترکیبی از کت سفید و چشمان آبی ممکن است از آن رنج ببرد.

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم Khao Manee  خود را برای تشخیص زودهنگام هر گونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خراش برای محیط زندگی Khao Manee خود انتخاب می کنید – این می تواند به ترویج خراشیدن سالم کمک کند و ناخن های گربه را در شرایط خوبی نگه دارد.

گوش‌های خائو مانئی نیز باید به‌طور منظم برای نشانه‌های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شوند. همچنین بررسی منظم پوست گربه، به خصوص اطراف گوش، حیاتی است، زیرا گربه های سفید اغلب مستعد ابتلا به سرطان پوست هستند.

با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب Khao Manee شما باشد، صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در نهایت، برای چنین گربه فعالی، Khao Manee  قطعا باید فضای کافی در اختیار داشته باشد تا بتواند در اطراف بدود و نیازهای ورزشی خود را برآورده کند.

 

رنگ کت و آرایش

Khao Manee  یک گربه سفید است. کت سفید ساده این نژاد نیز باعث برجسته شدن و درخشش چشمان آنها می شود!

وقتی صحبت از نظافت به میان می‌آید، بیشتر گربه‌های Khao  Manee  نگهداری بسیار کمی دارند – چون این گربه موهای کوتاهی است، می‌توانید فقط یک بار در هفته آنها را مسواک بزنید. این به کاهش احتمال تشکیل گلوله های مو و تشک کمک می کند.

از نظر آب و هوا، Khao Manee  به طور کلی ترجیح می دهد در اطراف دماهای گرمتر به جای سرد باشد. اگرچه همیشه باید مطمئن شوید که در ماه های گرمتر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

Khao Manee  برای کودکان خردسال بسیار مناسب است، به ویژه به این دلیل که این نژاد بسیار جذاب و بازیگوش است. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند – و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می آید، Khao Manee  با بسیاری از حیوانات اهلی از جمله سگ ها رفتار خوبی دارد. همیشه بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نیز نظارت داشته باشید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. . وقتی خائو مانئی خود را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که به خاطر رفتار خوب خود پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

شاید پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه‌های Khao Manee دشوار باشد زیرا آنها یک نژاد نسبتاً غیر معمول هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله  Khao Manees، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *