نژاد Lykoi

abyssinian-cat-pic

Lykoi  یک گربه از نژاد گربه طبیعی است، به این معنی که آنها بدون نیاز به دخالت انسان رشد کردند – در این مورد با کمک یک جهش طبیعی! این گربه سانان به داشتن هوش بالا، انرژی بالا و دوست داشتنی بودن معروف هستند.

ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها بیابید و نجات‌دهنده‌های خاصی پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزند خود را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

Lykoi  یک نژاد گربه است که طرفداران آن را با محبت به عنوان گربه گرگینه می شناسند! این به دلیل ظاهر خیره کننده گربه نیمه بدون مو است. این یک نژاد بسیار جدید نیز هست و فقط از سال ۲۰۱۱  در صحنه حضور دارد. لیکوی ها به سرعت به عنوان بچه گربه های بسیار باهوشی که دارای یک رگه کنجکاوی قوی هستند، شهرت پیدا کردند. این گربه ای است که از توجه شما لذت خواهد برد – و همچنین پیوندهای محبت آمیزی با انسان ها برقرار می کند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

نامعلوم

طول:

کوتاه تا متوسط

وزن:

۴ تا ۷ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

اگر در تاریخ Lykoi جستجو کنید، نژادی را خواهید یافت که به پرورش دهندگان بریتنی و جانی گوبل و پتی توماس نسبت داده شده است. پس از رد شدن در میان بسترهای منحصر به فرد، آنها به گربه ها اجازه تولید مثل کردند و Lykoi ظاهر شد. نام این نژاد از کلمه یونانی برای گرگ گرفته شده است.

Lykoi  به طور رسمی توسط انجمن بین المللی گربه (TICA) به رسمیت شناخته شده است و در سال ۲۰۱۶ به عنوان قهرمانی کامل اعطا شد.

این روزها ممکن است لیکوی را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

لیکوی گربه ای با جثه کوچک تا متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن بیشتر گربه های لیکوی بین چهار تا هفت پوند است. گفته می شود، بسیاری از آنها ممکن است کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

 

شخصیت

وقتی متوجه شدید که با یک Lykoi زندگی می کنید، بلافاصله متوجه خواهید شد که این گربه ها چقدر باهوش هستند. به عنوان یک نژاد، آنها کنجکاو و حل کننده مشکلات عالی هستند – بنابراین باید مطمئن شوید که انباری از اسباب بازی های تعاملی گربه در دسترس دارید، به علاوه دسته ای از وسایل بازی که به طور منظم چرخانده می شوند. تحریک ذهنی Lykoi به نشان دادن بهترین شخصیت این نژاد کمک می کند.

لیکوی علاوه بر اینکه یک بچه گربه فوق‌العاده باهوش است عموماً گربه‌ای پرانرژی است که دوست دارد فعال بماند. مطمئن شوید که فضا و فضای کافی برای ماموریت های کوهنوردی در اختیار دارید اگر قصد دارید یک Lykoi را انتخاب کنید.

خوشبختانه، در پایان یک روز سخت بازی، لیکوی‌ها چیزی جز در آغوش گرفتن با انسان‌های زندگی‌شان و لذت بردن از زمان استراحت شایسته‌ای را دوست ندارند.

 

سلامتی

لیکوی ها به طور کلی به عنوان گربه های سالم در نظر گرفته می شوند، اما مهم است که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ مشکل سلامتی خاصی در رابطه با Lykoi وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد. همچنین به دلیل تاریخچه کوتاه این نژاد، پیش بینی های دقیقی در مورد میانگین طول عمر آنها هنوز در دسترس نیست.

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که چک‌آپ‌های دامپزشکی منظم Lykoi خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خاراندنی برای محیط زندگی Lykoi خود انتخاب کرده اید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.Lykoi  آنقدر پرانرژی است که بسیار مهم است که ناخن‌های آن‌ها در حالت عالی نگه داشته شوند.

گوش های این نژاد نیز باید به طور منظم برای علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی شوند. با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب Lykoi شما باشد، صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در نهایت، از آنجایی که Lykoi گربه ای با چنین سطح انرژی بالایی است، ضروری است که یک درخت گربه را به خانه خود اضافه کنید.

 

رنگ کت و آرایش

شما معمولا Lykoi را با یک کت مشکی یا خاکستری اسپرت می بینید. گاهی اوقات سایه نقره ای رنگ سفید نیز ظاهر می شود. کت رون این نژاد ظاهری جذاب و تکه تکه به آن می بخشد.

وقتی نوبت به نظافت می رسد، اکثر گربه های لایکوی با جلسات هفتگی مسواک زدن خوب هستند – اما مطمئن شوید که به آرامی مسواک می زنید تا پوست گربه را تحریک یا آسیب نرسانید. در صورت نیاز از دامپزشک خود در مورد تکنیک ها کمک بخواهید. همچنین، به دلیل کمبود موی گربه، باید لیکوی خود را به طور منظم حمام کنید تا به کنترل روغن کمک کنید.

از نظر آب و هوا، بیشتر گربه‌های لیکوی سازگار هستند، اگرچه معمولاً هوای گرم‌تر را دارند. همچنین همیشه باید مطمئن شوید که در ماه‌های گرم‌تر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

گربه Lykoi و بچه های جوان ترکیب درجه یک هستند. بچه‌های شما عاشق تعامل و ایجاد پیوند با گربه‌ای شبیه گرگینه هستند! فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند – و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی می شود، لیکوی خوش اخلاق با بسیاری از حیوانات اهلی رفتار خوبی دارد. اما همیشه بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نظارت کنید. گاهی اوقات این روابط بسیار به شخصیت هر حیوان خانگی بستگی دارد.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. هنگامی که لیکوی خود را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب خود به آنها پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

ممکن است یافتن یک نجات خاص برای گربه های لیکوی سخت باشد زیرا آنها یک نژاد نسبتا جدید و کمیاب هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها از جمله Lykois و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *