نژاد Napoleon

abyssinian-cat-pic

گربه ناپلئونی یک گربه نژاد مخلوط است – تلاقی بین نژادهای گربه مونچکین و گربه ایرانی. این گربه سانان دوست داشتنی، بازیگوش و شیرین برخی از بهترین ویژگی ها را از والدین خود به ارث برده اند.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۹ تا ۱۵ سال

طول:

کوچک

وزن:

۵ تا ۹ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده آمریکا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

اگر عمیقاً در تاریخ ناپلئون کاوش کنید، متوجه خواهید شد که قدمت این بچه گربه کوتوله به سال ۱۹۹۶ باز می گردد.

داستان اصلی آنها مربوط به یک پرورش دهنده سگ به نام جو اسمیت است که پس از دیدن مقاله وال استریت ژورنال در مورد گربه های مانچکین تصمیم گرفت گربه ای را بر اساس نژادهای مانچکین و ایرانی پرورش دهد.

بعدها، پرورش دهنده دیگری به نام تری هریس به محبوبیت ناپلئون کمک کرد.

ناپلئون به طور رسمی توسط انجمن بین المللی گربه (TICA) در سال ۲۰۱۱ به رسمیت شناخته شد.

این روزها می توانید ناپلئون ها را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد مخلوط برای شماست، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

ناپلئون یک گربه کوچک است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر ناپلئون ها بین پنج تا نه پوند است. گفته می شود، بسیاری از آنها ممکن است کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

 

شخصیت

اگر با صاحب گربه ناپلئونی صحبت کنید، خیلی سریع می‌شنوید که این گربه‌ها چقدر دوست‌داشتنی و متمرکز بر مردم هستند. در واقع، وقتی با یک گربه ناپلئونی زندگی می کنید، می توانید انتظار داشته باشید که بچه گربه شما را دنبال کند و بخواهد در هر فرصتی با شما بغل شود.

آنها همچنین با بچه ها عالی عمل می کنند و خیلی راحت با انسان ها ارتباط برقرار می کنند. فقط به یاد داشته باشید که ناپلئون به قدری یک بچه گربه اجتماعی است که واقعاً باید تا حد امکان در اطراف مردم باشد، بنابراین اگر می خواهید برای مدت طولانی از خانه دور باشید، گربه دیگری را در نظر بگیرید.

ناپلئون علاوه بر اینکه یک موجود بغلی است، جنبه بازیگوش و کنجکاوی هم دارد. آنها ممکن است ورزشکارترین ورزشکاران نباشند، عمدتاً به دلیل پاهای کوتاهشان، اما همیشه برای یک جلسه بازی آماده هستند. بهتر است تعدادی اسباب بازی تعاملی را به محیط زندگی اضافه کنید تا گربه خود را از نظر ذهنی تحریک کند.

 

سلامتی

ناپلئون ها عموماً گربه های سالمی هستند.  اگرچه می توانند مستعد همان شرایطی باشند که نژادهای مونچکین و پرشین با آن مواجه هستند. مثل همیشه، مهم است که برای بازدیدهای منظم سلامتی با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

برخی از مشکلات رایج سلامتی که ناپلئون ها از آن رنج می برند عبارتند از:

آب مروارید

لوردوز

بیماری کلیه پلی‌کیستیک

 

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم ناپلئون خود را برای تشخیص زودهنگام هر گونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خاراندنی برای محیط زندگی گربه ناپلئونی خود انتخاب کرده اید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

گوش های نژاد مخلوط نیز باید به طور منظم برای نشانه های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی شوند. با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب ناپلئون شما باشد صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در نهایت، از آنجایی که ناپلئون گربه‌ای با سطح انرژی بسیار بالا است، مطمئن شوید که فضای کافی برای آن‌ها فراهم کرده‌اید تا بچرخند!

 

رنگ کت و آرایش

گربه ناپلئونی در طیف بسیار وسیعی از رنگ ها عرضه می شود. در واقع، تقریباً هر رنگ و ترکیبی با این جلف می آید!

وقتی نوبت به نظافت می رسد، بستگی به این دارد که گربه ناپلئونی شما موی بلند یا کوتاه است. در حالی که ناپلئون مو کوتاه به جلسات هفتگی مسواک زدن بسنده می کند، گربه سانان مو بلند به توجه بسیار بیشتری نیاز دارد.

مسواک زدن ناپلئونی مو بلند چهار یا پنج بار در هفته واقعا خوب است.

از نظر آب و هوا، بیشتر گربه های ناپلئونی سازگار هستند. همچنین همیشه باید مطمئن شوید که در ماه‌های گرم‌تر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

ناپلئون با بچه های خردسال به خوبی کنار می آید. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند. بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی می شود، ناپلئون خوش اخلاق معمولا با بسیاری از حیوانات اهلی رفتار خوبی دارد. اما همیشه بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نظارت کنید. گاهی اوقات این روابط بسیار به شخصیت هر حیوان خانگی بستگی دارد.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد مخلوط نتیجه می دهد. هنگامی که ناپلئون خود را به خانه نزد خانواده خود می آورید، حتماً به خاطر رفتار خوب خود پاداش دهید!

 

گروه های نجات

شاید پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های ناپلئونی سخت باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط هستند. با این حال، ممکن است بخواهید نجات‌های مخصوص نژاد گربه مونچکین یا پرشین را امتحان کنید، زیرا آنها گاهی اوقات از مخلوط‌های نژاد مراقبت می‌کنند. همچنین می‌توانید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های ناپلئونی، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *