نژاد Norwegian Forest

abyssinian-cat-pic

گربه جنگلی مهربان و دوستانه نروژی – به طور خلاصه Wegie – به اعضای خانواده علاقه دارد اما نیازی به توجه و نوازش مداوم ندارد.

این گربه تحمل تنها ماندن در خانه را دارد، اما مطمئن شوید که مکان های زیادی برای صعود و بررسی دامنه خود دارد. آنها کار نسبتا خوبی برای مشغول نگه داشتن خود انجام خواهند داد.

گفته می شود، شما باید نیازهای نظافت این گربه مو بلند را تامین کنید. مطمئن شوید که کت بلند آنها را مرتباً برس بزنید تا حالت خوبی داشته باشد!

مهم است که به یاد داشته باشید که گربه ها از هر نژادی ممکن است در طول زندگی خود از مشکلات سلامتی رنج ببرند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۶ سال

طول:

۱۲ تا ۱۸ اینچ

وزن:

۱۳ تا ۲۲ پوند

اصل و نسب:

نروژ

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

گربه جنگلی نروژی، بومی نروژ است و سابقه ای به صدها و شاید هزاران سال قبل دارد. او در افسانه ها نقش می بندد، یکی این است که ارابه الهه نورس فریا توسط شش گربه غول پیکر کشیده می شود. اینکه گربه‌ها کجا و چگونه به وجود آمده‌اند یک راز باقی مانده است. آنها ممکن است نوادگان گربه های مو بلند از ترکیه باشند که توسط جنگجویان اسکاندیناویایی که به امپراتوری بیزانس خدمت می کردند از بیزانس بازگردانده شده اند یا ممکن است با گربه سیبری از روسیه نسبت داشته باشند. آن‌ها می‌توانستند غنیمت وایکینگ‌ها باشند، یا به سادگی می‌توانستند نتیجه انتخاب طبیعی باشند: گربه‌های مو کوتاهی که سازگاری‌شان با آب و هوای خشن و نزدیک به قطب شمال، فرزندانی با زیرپوش‌های پشمی و پوشش‌های بلند بلندی ایجاد کرد که به راحتی آب می‌ریزند.

برای قرن‌ها، skogcatt –  کلمه‌ای نروژی که به “گربه جنگلی” ترجمه می‌شود – با هوش خود زنده می‌ماند یا خدمات خود را به عنوان موش‌گر به کشاورزان و زنان خانه‌دار در ازای سرپناهی در انبارها، اصطبل‌ها یا خانه‌ها ارائه می‌دهد. در سال ۱۹۳۸، گربه‌ها در نمایشگاهی در اسلو به نمایش گذاشته شدند، اما جنگ جهانی دوم هرگونه برنامه‌ریزی برای رشد آنها را به‌عنوان یک نژاد قطع کرد. خوشبختانه، آنها به سختی از جنگ جان سالم به در بردند، اما هنوز چند دهه سخت در پیش بود و تا دهه ۱۹۷۰ کار کمی با آنها انجام شد. در سال ۱۹۷۷، آنها سرانجام به عنوان یک نژاد در فدراسیون بین المللی گربه سانان اروپا ثبت شدند. دو سال بعد، یک جفت NFC برای اولین بار به ایالات متحده صادر شد. این نژاد از آن زمان در اروپا و ایالات متحده محبوب شده است.

 

اندازه

این ها گربه های بزرگ هستند. نرها می توانند ۱۳ تا ۲۲ پوند یا بیشتر وزن داشته باشند و ماده ها تا حدودی کوچکتر باشند.  Wegie به آرامی بالغ می شود و تا ۵ سالگی کامل نمی شود.

 

شخصیت

گربه جنگلی نروژی راضی است که با مردم در یک اتاق باشد و اگر کسی در خانه نباشد خودش را سرگرم می کند. اگرچه او از همراهی انسان قدردانی می کند، اما می تواند کمی محتاط باشد. حتی با خانواده، او خیلی گربه ای نیست، اما یک خراش خوب بین گوش ها یا زیر چانه همیشه مورد استقبال قرار می گیرد، و او معمولاً با مالش گونه پاسخ می دهد. او با محدودیت کلاسیک اسکاندیناوی ارتباط برقرار می کند. صدای آرام او فقط زمانی به کار می رود که به چیزی نیاز داشته باشد -شاید به موقع شام بخورد- و تنها در صورتی بلند می شود که به او نادیده گرفته شود.

جای تعجب نیست که این گربه بزرگ و ورزشکار کوهنورد است. شما اغلب او را در بالاترین نقطه ای که می تواند در خانه پیدا کنید، پیدا خواهید کرد و برخلاف برخی گربه ها، او هیچ ابایی از پایین آمدن درختان یا ارتفاعات دیگر با سر ندارد. با تشکر از میراث خود به عنوان یک گربه بیابانی و مزرعه، و نه به کت ضد آب او اشاره کرد، Wegie  به هیچ چیز از ماهیگیری در یک بدنه آب برای یک وعده غذایی خوب فکر نمی کند. اهالی آکواریوم و حوض ، مراقب باشید! در حالی که او عاشق فضای باز است، راضی است که آرام در خانه زندگی کند.

این یک گربه باهوش و مستقل است که به سرعت یاد می گیرد و طبیعتی هوشیار دارد. او دوست دارد بازی کند و با خانواده شلوغی که او را دوست دارند، پیشرفت می کند.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. گربه های جنگلی نروژی به طور کلی سالم هستند و طول عمر آنها ۱۴ تا ۱۶ سال است. بیماری های زیر در این نژاد دیده شده است:

بیماری ذخیره گلیکوژن IV، یک بیماری نادر وراثتی که بر متابولیسم گلوکز تأثیر می گذارد. بیشتر بچه گربه های مبتلا به این بیماری در عرض چند ساعت پس از تولد مرده به دنیا می آیند یا می میرند، اما گاهی اوقات یک بچه گربه تا حدود ۵ ماهگی علائمی از خود نشان نمی دهد و معمولاً در عرض چند ماه می میرد. یک آزمایش DNA در دسترس است که می تواند گربه های مبتلا و ناقل را شناسایی کند.

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، نوعی بیماری قلبی است که در برخی از نژادهای گربه مانند مین کون به ارث می رسد. وراثت پذیری در گربه جنگلی نروژی ثابت نشده است.

بیماری کلیه پلی کیستیک ، یک بیماری ژنتیکی که به تدریج کلیه ها را تخریب می کند. هیچ آزمایش DNA برای این بیماری برای گربه‌های جنگلی نروژی در دسترس نیست، اما این بیماری از ۱۰ ماهگی از طریق سونوگرافی قابل تشخیص است.

دیسپلازی شبکیه، نقص چشمی که باعث ایجاد لکه هایی روی شبکیه می شود اما بینایی گربه را بدتر نمی کند.

صرف نظر از اینکه گربه شما در اولین باری که او را به خانه می آورید چقدر سالم است، باید برای هر مشکلی که ممکن است در طول زندگی او پیش بیاید آماده باشید.

 

اهمیت دادن

کت بلند گربه جنگلی نروژی را یک یا دو بار در هفته با برس مویی، برس نرم سیمی یا شانه فولادی ضد زنگ برس بزنید یا شانه بزنید. اگر با گربه ها برخورد کردید، آنها را به آرامی حل کنید تا به گربه آسیب نرسانید. حمام به ندرت لازم است، که چیز خوبی است. با کت عملا ضد آب Wegie، خیس کردن او به اندازه کافی برای حمام می تواند بسیار دشوار باشد .

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. گوشه چشم را هر روز با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید. هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه بستر را کاملا تمیز نگه دارید.  مانند همه گربه ها، Wegies  در مورد بهداشت بسیار حساس است. یک جعبه تمیز نیز به تمیز نگه داشتن خز آنها کمک می کند.

او مطمئناً برای زنده ماندن در آب و هوای سرد ساخته شده است، اما این ایده خوبی است که یک گربه جنگلی نروژی را به عنوان یک گربه در داخل خانه نگه دارید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه ها با آن روبرو هستند محافظت کنید. کسانی که به خارج از منزل می روند ، مانند برخورد با ماشین. این گربه ها که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه ای غیرعادی بدون پرداخت هزینه داشته باشند. در صورت امکان، Wegie  خود را در یک محوطه محافظت شده بزرگ در فضای باز بگذارید که در آن بتواند با خیال راحت از عناصر لذت ببرد.

 

رنگ کت و آرایش

گربه جنگلی نروژی به دلیل کت بلند، ضخیم، زیبا و جثه بزرگش قابل توجه است. سر شکل مثلثی معکوس دارد که به سمت چانه اشاره می کند و سپس از هر طرف به سمت بالا به سمت گوش های متوسط ​​تا بزرگ که به شدت تافت هستند، گشاد می شود. چشم های بزرگ و بادامی شکل سبز، طلایی یا مسی هستند، اگرچه گربه های سفید ممکن است چشم های آبی یا چشم های عجیب و غریب داشته باشند (یک چشم آبی و یک چشم به رنگ دیگر). بدن نسبتاً بلند با سینه پهن و ران‌های عضلانی بسیار قدرتمند به نظر می‌رسد. پنجه های گرد بزرگ دارای دسته های خز بین انگشتان پا هستند. دم پرپشت به اندازه بدن بلند است.

طول کت دوتایی ضد آب و هوا متفاوت است. “بیب” با یک یقه کوتاه در گردن، “قطعه گوشت گوسفندی” در پهلو و یک روف تمام جلویی شروع می شود. بریچ های کامل – موهای بلند روی ران – پاهای عقب را می پوشانند. روی بدن کت بلند و روان است، اما با فصول تغییر می کند. یک Wegie در تابستان در مقایسه با شکوه کامل زمستانی خود نسبتاً برهنه به نظر می رسد. این کت تقریباً در هر رنگ و طرحی، با یا بدون سفید، به استثنای شکلاتی، اسطوخودوس یا بنفش، یا الگوی نوک تیز مانند مدل سیامی وجود دارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

گربه جنگلی دوستانه و آرام نروژی یک انتخاب عالی برای خانواده هایی با کودکان و سگ های گربه پسند است. او توجه کودکانی که با او مودبانه و محترمانه رفتار می کنند را دوست دارد، و بدش نمی آید که لباس آراسته بازی کند یا با کالسکه بچه سوار شود.

او خوشحال است که با دیگر گربه‌ها و سگ‌های گربه‌پسند زندگی می‌کند، به لطف خلق و خوی دوستانه‌اش. حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *