نژاد Ocicat

abyssinian-cat-pic

فعالیت های مورد علاقه Ocicat شامل بازیابی اسباب بازی ها و یادگیری راه رفتن روی یک افسار است.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۰ تا ۱۵ سال

طول:

۹ تا ۱۱ اینچ

وزن:

۶ تا ۱۵ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

وقتی یک Ocicat را می‌بینید نمی‌توانید نقطه‌نظر شوید. شما واقعاً یک گربه خالدار کوچک می بینید، اما او وحشی نیست. دور از آنOcicat از طریق تلاقی بین گربه های سیامی ، حبشی و آمریکایی به وجود آمد. ممکن است نام او را به نام اوسلوت، یک گربه سان وحشی کوچک آمریکای جنوبی گرفته شود، اما او هم گربه خانگی است.

Ocicat  یکی از آن تصادفات خوشحال کننده ای است که گاهی در پرورش گربه رخ می دهد. در تلاش برای دستیابی به نقاط حبشی در گربه‌های سیامی‌، پرورش‌دهنده ویرجینیا دالی در سال ۱۹۶۴ از یک سیامی و یک حبشی سرخ‌رنگ عبور کرد. سیامی نوک تیز و همچنین یک بچه گربه که کتی به رنگ عاج با خال های طلایی داشت. او نام او را تونگا گذاشت و او را به عنوان حیوان خانگی فروخت، اما زمانی که بار دیگر بچه گربه های خالدار بیشتری تولید کرد، آنها پایه و اساس یک نژاد جدید شدند. موهای کوتاه آمریکایی نیز در توسعه آنها استفاده شد تا سایز بیشتری به آن اضافه کند و رنگ نقره ای را به ارمغان آورد.

Ocicats  توسط انجمن گربه‌ها و انجمن بین‌المللی گربه‌ها در سال ۱۹۸۷ به رسمیت شناخته شد.

اندازه

اندازه Ocicat از شش تا ۱۵ پوند متغیر است.

 

شخصیت

Ocicat  فداکار و بازیگوش مردم را دوست دارد و قدم های آنها را در خانه دنبال می کند یا بر روی شانه سوار می شود. این گربه عموماً اجتماعی از مهمانان به عنوان فرصت های جدیدی برای نوازش کردن یا نشستن روی لبه استقبال می شود.  Ocicat ها تا زمانی که با شما هستند حتی بدشان نمی آید که آنها را به اطراف ببرید. مانند هر حیوان دیگری، آنها دارای شخصیت های مختلفی هستند، بنابراین برخی از آنها خجالتی تر از دیگران هستند.

فعالیت های مورد علاقه شامل بازیابی اسباب بازی ها و یادگیری راه رفتن روی افسار است.  Ocicat ها بسیار باهوش هستند و ترفندها را به راحتی یاد می گیرند. اسباب‌بازی‌های پازل راه خوبی برای سرگرم کردن و سرگرم کردن آن‌ها هستند. هر چیزی را که نمی خواهید او داشته باشد با احتیاط کنار بگذارید. او کاملاً قادر است بفهمد که چگونه درها را باز کند یا چفت ها را باز کند.

اجداد سیامی او تمایل به آواز بودن را به ارث گذاشتند ، اما او به این اندازه بلند و یا خواستار نیست. او حساس است و به چیزی بیش از یک اصلاح کلامی پاسخ نمی دهد.

اگرچه Ocicat سازگار است، اما او دوست ندارد تنها بماند. اگر در طول روز در خانه نیستید مطمئن شوید که او گربه یا سگ دیگری به عنوان همراه دارد.

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. اوسیکات ها عموماً سالم هستند، اما پتانسیل ایجاد مشکلات سلامتی خاصی را دارند.

آتروفی پیشرونده شبکیه، که منجر به نابینایی می‌شود، در تعداد کمی از گربه‌ها در این نژاد دیده شده است، اما تصور نمی‌شود که این مشکل بزرگی باشد. برخی از Ocicat ها نیز با کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، شایع ترین شکل بیماری قلبی در گربه ها تشخیص داده شده اند. میراث سیامی و حبشی آنها نیز ممکن است آنها را مستعد ابتلا به آمیلوئیدوز کلیه یا کبد و بیماری پریودنتال زودرس کند .

 

اهمیت دادن

کت کوتاه و صاف Ocicat با برس زدن هفتگی یا شانه زدن برای از بین بردن موهای مرده به راحتی قابل اصلاح است. حمام به ندرت ضروری است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر هفته کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید.  اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید.  گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار حساس هستند.

ایده خوبی است که یک Ocicat را فقط به عنوان یک گربه در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند ، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند.  Ocicat هایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه غیرمعمولی بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

Ocicat  به خاطر کت خالدارش متمایز است که به او ظاهر یک گربه وحشی کوچک می دهد. این کت کوتاه، صاف و ساتنی در ۱۲ رنگ ارائه می شود که همگی دارای لکه های تیره به شکل اثر انگشت روی پس زمینه روشن هستند. مانند Abyssinian  که یکی از اجداد او بود، Ocicat  دارای چیزی است که به آن کت آگوتی می گویند، به این معنی که هر مو چندین نوار رنگ دارد (به استثنای نوک دم). لکه ها در جایی ایجاد می شوند که آن نوارهای رنگی به هم می رسند.

ردیف‌هایی از لکه‌های گرد در امتداد ستون فقرات قرار دارند و لکه‌های بیشتری در سرتاسر شانه‌ها و انتهای عقب پراکنده شده‌اند و به سمت پایین پاها کشیده می‌شوند. “دستبند” های شکسته لکه ها دور پاها را احاطه کرده اند و “گردنبند” های شکسته گلو را زینت می دهند. لکه های بزرگ و به خوبی پراکنده در کنار بدن و روی شکم ظاهر می شود. دم شبیه ضربات قلم موی افقی است که دور آن می چرخد، گاهی اوقات با لکه هایی متناوب. علائم اطراف چشم و روی گونه ها باعث می شود  Ocicat  طوری به نظر برسد که گویی با تیوپ ریمل مشغول کار بوده است. پیشانی با علامت M مشخص شده است (بدون شک برای شیطنت) و لکه های کوچک پایین گردن و شانه ها را می پوشاند.

برخی از Ocicat ها دارای کت های کلاسیک، خال مخالی و تیک تابی هستند که زیبا هستند، اما برای حلقه نمایش مناسب نیستند. با این حال، این گربه‌ها همان شخصیت Ocicat عالی را دارند و حیوانات خانگی فوق‌العاده‌ای هستند.

Ocicat  دارای بدنه ای متوسط ​​تا بزرگ است. او عضلانی و در عین حال برازنده است. گوش های بزرگ گوشه سر گوه ای شکل اصلاح شده. برخی از Ocicat ها دارای دسته های خز هستند که به صورت عمودی از نوک گوش ها امتداد دارند. چشم های بادامی شکل درشت اندکی به سمت بالا زاویه دارند و می توانند هر رنگی به جز آبی داشته باشند. دم دراز دارای نوک تیره است.

 

  • کودکان و سایر حیوانات خانگی

Ocicat  ملایم و بازیگوش برای زندگی با خانواده هایی با کودکان و سگ های گربه پسند مناسب است. او می تواند ترفندها را بیاموزد، از اسباب بازی های تعاملی لذت می برد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و محترمانه رفتار می کنند، دوست دارد.  بر کودکان خردسال نظارت کنید و به آنها نشان دهید که چگونه گربه را به خوبی نوازش کنند. به جای اینکه گربه را در آغوش بگیرید یا حمل کنید، از آنها بخواهید روی زمین بنشینند و او را نوازش کنند.

این احتمال وجود دارد که Ocicat بر دیگر گربه‌های خانواده تسلط داشته باشد و حتی ممکن است بر سگ‌ها حکومت کند. همیشه هر حیوان خانگی، حتی گربه های دیگر را به آرامی و در یک محیط کنترل شده معرفی کنید.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *