نژاد Oriental

abyssinian-cat-pic

شرقی ها به شدت به مردم خود علاقه دارند و با صدایی بلند و خشن دقیقاً به شما می گویند که چه فکر می کنند.

خصوصیات نژاد

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۰ تا ۱۵ سال

طول:

۱۲ تا ۱۵ اینچ

وزن:

۵ تا ۱۰ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده و تایلند

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

Oriental  بهتر است به عنوان بازسازی رنگی سیامی اصلی “سیاه و سفید” توصیف شود. این نژاد با استفاده از نژاد سیامی به عنوان پایه و سپس تلاقی آنها با نژادهای دیگر توسعه یافت. هدف اصلی گسترش استخر ژن سیامی در بریتانیا بود، زیرا بسیاری از برنامه های اصلاح نژاد در طول جنگ جهانی دوم ویران شده بودند. صلیب با بلوز روسی ، مو کوتاه بریتانیایی ، حبشی هاو مو کوتاه خانگی بچه گربه هایی بدون الگوی سیامی نوک تیز تولید کردند که سپس به سیامی تبدیل شدند. تنها در چند نسل، پرورش دهندگان گربه هایی تولید کردند که دقیقاً شبیه به سیامی بودند، به جز تنوع رنگ ها و الگوهایی که نشان می دادند، و همچنین گربه هایی با الگوی نوک تیز سنتی. گربه‌هایی با نقاط سیامی در برنامه‌های پرورش سیامی مورد استفاده قرار گرفتند، اما گربه‌های بدون نوک پایه‌ای برای یک نژاد جدید شدند: شرقی. هنگامی که گربه ها در دهه ۱۹۷۰ وارد ایالات متحده شدند، صلیب هایی با موهای کوتاه آمریکایی رنگ ها و الگوهای بیشتری تولید کرد انواع موی بلند نیز ایجاد شد. امروزه شرقی ها در بیش از ۳۰۰ رنگ و طرح، از جمله انواع نوک تیز وجود دارند. شرق های نوک تیز توسط همه انجمن های گربه پذیرفته نمی شوند و برخی از آنها نیاز دارند که آنها را به عنوان سیامی نشان دهند.

 

اندازه

شرقی ها گربه هایی با جثه متوسط ​​هستند که معمولاً بین ۵ تا ۱۰ پوند وزن دارند.

 

شخصیت

سیامی و شرقی ممکن است از نظر رنگ متفاوت باشند، اما در زیر پوست آنها یکسان هستند. شرقی پرحرف و صاحب نظر است. او دقیقاً به شما می‌گوید که چه فکر می‌کند، با صدای بلند و خشن، و از شما انتظار دارد که به توصیه او توجه کنید و عمل کنید. شرقی ها به شدت به مردم خود علاقه دارند. آنها دوست دارند “مفید” باشند و شما را دنبال می کنند و بر هر حرکت شما نظارت می کنند. وقتی نشسته‌اید، یک شرقی در دامان شماست و شب‌ها با شما در رختخواب خواهد بود، احتمالاً زیر روکش و سرش روی بالش است.

اگر زندگی با افراد پرمشغله پرحرفی شما را دیوانه می کند، شرقی نگیرید. از طرف دیگر، اگر از داشتن کسی که در طول روز با او صحبت کنید لذت می برید، یک شرقی می تواند بهترین دوست شما باشد. فقط مطمئن باشید که زمانی برای گذراندن با این گربه خواستار و اجتماعی دارید. شرقی‌ها دوست ندارند برای مدت طولانی تنها بمانند ، و اگر در طول روز کار می‌کنید، گرفتن دو تا از آنها می‌تواند هوشمندانه باشد تا بتوانند با یکدیگر همراهی کنند.

شرقی بسیار باهوش، چابک و ورزشکار است و عاشق بازی کردن است. مغز او را با اسباب‌بازی‌های معمایی فعال نگه دارید و بدنش را با اسباب‌بازی‌هایی که می‌تواند تعقیب کند و یک درخت گربه بزرگ که می‌تواند از آن بالا برود ورزش کند. او کاملاً قادر است درها و کشوها را باز کند یا در کیف شما به دنبال چیزی جالب یا براق برای بازی باشد. هرگز او را بدون هیچ گونه سرگرمی رها نکنید، وگرنه احتمالاً به خانه می‌آیید و متوجه می‌شوید که DVR شما را برای ضبط فقط نمایش‌های طبیعت دوباره برنامه‌ریزی کرده است یا حداقل تصمیم گرفته است که رول‌های دستمال توالت و جعبه‌های دستمال کاغذی شما خالی به نظر برسند.

اگر مشتاق گذراندن وقت و تعامل با گربه خود هستید، یک شرقی انتخاب کنید. این یک گربه سان وفادار و دوست داشتنی است که اگر کم توجه شود یا به او توجه نشود، دم کرده و کاج می کند. با این حال، در خانه مناسب، او سال ها رشد می کند.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. همان مشکلاتی که ممکن است سیامی ها را تحت تأثیر قرار دهد می تواند شرقی ها را نیز تحت تأثیر قرار دهد، از جمله موارد زیر:

آمیلوئیدوز، بیماری که زمانی رخ می‌دهد که نوعی پروتئین به نام آمیلوئید در اندام‌های بدن، عمدتاً کبد در اعضای خانواده سیامی، رسوب می‌کند.

آسم/بیماری برونش

نقایص مادرزادی قلب مانند تنگی آئورت

چشم های ضربدری

بیماری های گوارشی مانند مگا مری

سندرم هایپرستزی، یک مشکل عصبی که می‌تواند باعث شود گربه‌ها بیش از حد خود را اصلاح کنند و منجر به ریزش مو شوند و به‌ویژه زمانی که آنها را لمس یا نوازش می‌کنند، دیوانه‌وار عمل کنند.

لنفوم

نیستاگموس، یک اختلال عصبی است که باعث حرکت سریع غیرارادی چشم می شود

آتروفی پیشرونده شبکیه، که آزمایش ژنتیکی برای آن در دسترس است

 

اهمیت دادن

کت کوتاه و ظریف مو کوتاه شرقی به راحتی قابل مراقبت است. هر دو هفته یکبار آن را با یک شانه از جنس استیل ضد زنگ یا برس نرم شانه کنید تا موهای مرده از بین برود، سپس با یک پارچه نرم آن را براق کنید تا براق شود.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید. هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله Oriental را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت بسیار خاص هستند.

این ایده خوبی است که یک گربه شرقی را فقط در داخل خانه نگه دارید تا از او در برابر بیماری هایی که توسط گربه های دیگر منتشر می شود، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به بیرون از منزل می روند با آن مواجه هستند ، مانند برخورد با ماشین، محافظت کنید. شرقی‌هایی که به بیرون از خانه می‌روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی قرار می‌گیرند که دوست دارد بدون پرداخت هزینه‌ای چنین گربه زیبایی داشته باشد.

 

رنگ کت و آرایش

به جز رنگ، سیامی و شرقی قابل تشخیص نیستند، بدنی صاف اما عضلانی با خطوط بلند و سر بیضی شکل که از نقطه باریک بینی به سمت بیرون تا نوک گوش‌ها باریک می‌شود و مثلثی را تشکیل می‌دهد. گوش‌های بزرگ غیرمعمول در قاعده پهن و در نوک آن‌ها نوک تیز هستند و به آن‌ها شکل مثلثی شبیه سر می‌دهند. چشم های سایز متوسط ​​بادامی شکل هستند.

بدن اغلب به صورت لوله ای توصیف می شود و توسط پاهای بلند و باریک پشتیبانی می شود و پاهای عقبی بالاتر از پاهای جلویی است. شرقی روی پنجه‌های کوچک و خوش‌رنگ و بیضی شکل راه می‌رود و دم بلند و باریکی را می‌چرخاند که به نقطه‌ای باریک می‌رسد. مو بلند شرقی دارای کتی با قد متوسط ​​است که ظریف و ابریشمی است. بلندترین آن روی دم پر شده است. شرقی‌ها به دلیل پالت رنگی گسترده‌ای که اغلب به آنها «زینتی» می‌گویند، رنگ‌ها و طرح‌های بیشتری نسبت به هر نژاد دیگری دارند، از جمله رنگ‌های جامد، سایه‌دار، دودی، پارتی‌کالر، دو رنگ و زبانه‌دار. بسته به رنگ کت، چشم ها ممکن است آبی، سبز یا عجیب و غریب (یک آبی و یکی سبز) باشند.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

اورینتال فعال و اجتماعی یک انتخاب عالی برای خانواده های دارای بچه و سگ های گربه پسند است. او مانند هر رتریور فچ بازی می کند، ترفندها را به راحتی یاد می گیرد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و با احترام رفتار می کنند، دوست دارد. او با گربه ها و سگ هایی که به اقتدار او احترام می گذارند کنار می آید. همیشه حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *