نژاد Peterbald

abyssinian-cat-pic

پیتربالد یک گربه نژاد مخلوط است – تلاقی بین نژادهای Donskoy  و Oriental Shorthair. این گربه سانان به مهربانی، صمیمیت و وفاداری معروف هستند.

این نژاد نام “پیتر” را از سنت پترزبورگ و “طاس” را، البته، از گربه های عمدتاً بدون مو دریافت می کند. ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها و امدادگران بیابید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزندخواندگی کنید! اگر به دنبال اضافه کردن یکی از این گربه ها به خانه خود هستید، خرید نکنید!

پیتربالد گربه‌ای بدون مو است که به انسان‌های زندگی خود بسیار وفادار است. این نژادی است که می خواهد همیشه در اطراف شما و خانواده شما باشد، بنابراین مطمئن شوید که می توانید توجه کافی به گربه داشته باشید. اگرچه هشدار داده می شود که به عنوان یک نژاد بدون مو، این گربه سانان نسبت به بسیاری از گربه های دیگر نیاز به نگهداری بیشتری دارند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۶ تا ۱۰ پوند

اصل و نسب:

روسیه

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

داستان پیتربالد به سال ۱۹۹۳ برمی گردد که دونسکوی با مو کوتاه شرقی پرورش داده شد. یک گربه جدید بدون مو ظاهر شد و به دلیل محبوبیتش در شهر سن پترزبورگ، پیتربالد نام گرفت.

در طول سال ها، گربه های پیتربالد خاصی با کت بسیار کوتاه متولد شده اند، بنابراین این نژاد از نظر فنی همیشه بدون مو نیست.

پیتربالد به طور رسمی برای مسابقات قهرمانی توسط انجمن بین المللی گربه (TICA) در سال ۲۰۰۵ پذیرفته شد.

این روزها ممکن است پیتربالدها را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

پیتربالد یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر پیتربالدها بین شش تا ده پوند است. برخی می توانند کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

 

شخصیت

اول از همه، شما فورا متوجه خواهید شد که این نژاد چقدر انسان ها را دوست دارد. پیتربالد خیلی سریع با انسان ها در زندگی خود پیوندهای بسیار قوی برقرار می کند و اغلب آنها را از اتاقی به اتاق دیگر دنبال می کند، بسیار شبیه به یک سگ.

این رگه وفادار به این معنی است که پیتربالد همچنین یک گربه عالی برای خانواده هایی با بچه های کوچک است. اما مطمئن شوید که می توانید زمان کافی را با پیتربالد خود به صورت روزانه بگذرانید، زیرا این نژاد از تنها ماندن برای مدت طولانی در روز لذت نمی برد.

در حالی که پیتربالد اغلب به عنوان یک گربه بسیار دوست داشتنی و دوست داشتنی مورد ستایش قرار می گیرد، این گربه ها همچنین دارای رگه های ورزشی قوی هستند و از جلسات بازی طولانی بسیار لذت خواهند برد. در بسیاری از موارد، گفته می‌شود که پیتربالد یک گربه بسیار خوش صدا است – پس آماده باشید که با این نژاد در مکالمه با گربه صحبت کنید!

 

سلامتی

پیتربالدها عموماً گربه های سالمی هستند. اگرچه، آنها می توانند مستعد همان شرایطی باشند که نژادهای مو کوتاه Donskoy و Oriental با آن مواجه هستند. مثل همیشه، مهم است که برای بازدیدهای منظم سلامتی با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ گونه مشکل سلامتی مربوط به نژاد خاص در ارتباط با پیتربالد وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم پیتربالد را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خاراندنی برای محیط زندگی گربه پیتربالد خود انتخاب کرده اید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

پتربالد معمولاً گوش‌های بزرگ‌تر از حد معمولی دارد و باید به‌طور منظم برای نشانه‌های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شوند.

با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب پیتربالد شما باشد صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندهای خاص خمیردندان و تکنیک های مسواک زدن به شما توصیه کند.

در نهایت، از آنجایی که پیتربالد گربه ای با انرژی مناسب است، توصیه می شود حداقل یک درخت گربه را به محیط خانه خود اضافه کنید.

 

رنگ کت و آرایش

پیتربالد معمولاً بدون مو است، اگرچه گاهی اوقات این نژاد دارای یک لایه بسیار کوتاه و تقریباً مبهم است. Peterbald  در طیف گسترده ای از رنگ ها عرضه می شود.

وقتی نوبت به نظافت می‌رسد، یک پیتربالد کاملاً بدون مو حداقل هفته‌ای یک بار به حمام کردن نیاز دارد. این کار برای خلاص شدن از شر چربی های تجمع یافته روی پوست است. همچنین، با دامپزشک خود در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب گربه، به خصوص اگر گربه به فضای باز دسترسی دارد، مشورت کنید.

از نظر آب و هوا، بیشتر گربه های پیتربالد هوای گرمتر را به جای محیط های سرد ترجیح می دهند. بهتر است این نژاد در داخل خانه نگهداری شود تا بتواند مکان های گرم و دنج را برای استراحت پیدا کند.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

پیتربالد برای خانواده هایی که بچه های کوچک دارند مناسب است. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند. بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می آید، پیتربالد دوستانه و صمیمی معمولا با اکثر حیوانات اهلی دیگر رفتار خوبی دارد. اما همیشه مطمئن شوید که بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نیز نظارت داشته باشید. گاهی اوقات این روابط بسیار به شخصیت حیوانات خانگی افراد بستگی دارد.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. هنگامی که پیتربالد را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب خود پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های پیتربالد سخت باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط هستند. با این حال، ممکن است بخواهید امدادگران نژاد خاصی را امتحان کنید که از گربه‌های Donskoy یا Oriental Shorthair  مراقبت می‌کنند، زیرا آنها گاهی اوقات از مخلوط‌های نژاد نیز مراقبت می‌کنند. همچنین می‌توانید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله Peterbalds، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *