نژاد Pixie-Bob

abyssinian-cat-pic

یک Pixie-Bob ممکن است در ظاهر وحشی به نظر برسد، و این ممکن است به این دلیل باشد که تصور می شود آنها از یک گربه انباری و یک بابکت به وجود آمده اند. با این حال، این روزها، آنها هر چیزی جز وحشی هستند.

Pixie-Bobs  گربه های شیرین و دوست داشتنی هستند که خانواده خود را – حتی بچه ها – را دوست دارند! برای اطلاعات بیشتر در مورد نژاد گربه Pixie-Bob به ادامه مطلب مراجعه کنید!

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۳ تا ۱۵ سال

طول:

۲۰ تا ۲۴ اینچ

وزن:

۸ تا ۱۷ پوند، برخی تا ۲۵ پوند

اصل و نسب:

واشنگتن، ایالات متحده آمریکا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

تصور می شود که نژاد Pixie-Bob از بستر ناخواسته یک بابکت و یک گربه انباری در سال ۱۹۸۵ شروع شد. پیکسی مادر پایه این نژاد شد. در حالی که هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که پدر پیکسی در واقع یک گربه وحشی بوده است، اما به طور گسترده ای توسط پرورش دهندگان باور و پذیرفته شده است.

انجمن بین المللی گربه (TICA) در سال ۱۹۹۴ رسماً Pixie-Bob را به عنوان یک نژاد به رسمیت شناخت. تا سال ۲۰۰۵ انجمن طرفداران گربه آمریکایی (ACFA) طول کشید تا از این روش پیروی کند و Pixie-Bob  را به عنوان یک نژاد شناخته شده بپذیرد. پرورش دهندگان هنوز امیدوارند که انجمن طرفداران گربه (CFA) به زودی شروع به پذیرش Pixie-Bob به عنوان یک نژاد کند.

 

اندازه

Pixie-Bob  می تواند یک گربه کاملاً بزرگ باشد! پیکسی باب ماده بین ۸ تا ۱۲ پوند وزن دارد، در حالی که پیکسی باب نر می تواند تا ۲۵ پوند وزن داشته باشد!Pixie-Bob  گربه‌ای قوام و عضلانی است، به همین دلیل است که بسیاری از پرورش دهندگان معتقدند که بابکت قرمز ساحلی باید پدر این نژاد باشد. 

شخصیت

Pixie-Bobs  ممکن است از روی اشتیاق وحشی ساخته شده باشد، اما در بیشتر موارد، Pixie-Bobs  نوعی گربه دلپذیر است.

Pixie-Bob  ها دوست دارند در کنار صاحبان خود باشند، اما Pixie-Bob  ها با هیچ قدرت تخیلی بیش فعال در نظر گرفته نمی شوند. این گربه‌ها از جلسات استراحت با خانواده لذت می‌برند و از نظر شخصیتی «سگ‌مانند» توصیف شده‌اند. 

Pixie-Bobs  بسیار قوی با خانواده خود پیوند می خورند و عاشق ماشین سواری و پیاده روی با عزیزان خود هستند. این چیزی است که Pixie-Bob  را به یک گربه ایده آل برای خانواده های دارای فرزند تبدیل می کند. توانایی Pixie-Bob در پیوند با انسان‌ها و شخصیت‌های صبورشان، آنها را به همراهان عالی برای کودکان تبدیل می‌کند.

 

سلامتی

پیکسی باب به عنوان یک نژاد نسبتا سالم است و مستعد ابتلا به بسیاری از بیماری ها نیست. این نژاد اغلب از هم جدا می شود، که به جلوگیری از مشکلات سلامتی بالقوه ناشی از همخونی کمک می کند. 

چند مشکل سلامتی وجود دارد که هنوز می تواند با گربه Pixie-Bob ایجاد شود. درصد کمی از Pixie-Bobs در تحویل بستر مشکل دارند و ممکن است از عواقب سلامتی رنج ببرند. این Pixie-Bob ها به امید کاهش این مشکل از تولید مثل خارج شده اند. چند مورد از Cryptorchidism  (از بین رفتن بیضه یا کیسه بیضه) در Pixie-Bobs  گزارش شده است، اما به اندازه ای نیست که آن را به عنوان یک خطر برای سلامتی Pixie-Bobs در سراسر صفحه در نظر بگیریم.

Pixie-Bobs  از این نظر که پلی داکتیل هستند منحصر به فرد هستند. گربه های Polydactyl خوش شانس در نظر گرفته می شوند، بنابراین اگر Pixie-Bob دارید، شانس با شماست! 

 

اهمیت دادن

Pixie-Bobs  ذاتاً مشکلات سلامتی زیادی ندارد، اما مراقبت اولیه برای این گربه‌های بزرگ ضروری است. مشکلی که می تواند با  Pixie-Bobs  ایجاد شود، کمی اضافه وزن است. مطمئن شوید که وزن Pixie-Bob خود را در یک نقطه سالم نگه دارید و اشتباه نکنید که او صرفاً یک گربه بزرگ است.

 

رنگ کت و آرایش

Pixie-Bobs  دارای روکش دوتایی ضخیم است که برای جلوگیری از مات شدن و ریزش بیش از حد باید مرتباً مسواک زده شود. بافت “پشمی” است، مانند یک بابکت، و می تواند مو کوتاه یا بلند باشد.

به طور معمول، Pixie-Bobs  دارای الگوی کت خال خالی یا راه راه است. گاهی اوقات این راه راه ها با گل رز همراه می شوند و به Pixie-Bob  آن ظاهر بابکت اصیل را می دهند. کت Pixie-Bob می‌تواند رنگ‌های مختلفی داشته باشد، اما ظاهر آن بیشتر مایل به قهوه‌ای، خاکستری روشن یا قرمز است . 

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

با توجه به شهرت سگ مانند  Pixie-Bob، این گربه ها همراهان بسیار خوبی برای خانه با سایر حیوانات خانگی و با کودکان هستند. فداکاری Pixie-Bob  به خانواده‌اش و وفاداری آن‌ها، این گربه ها را به همراهان عالی برای تقریباً هر کسی تبدیل می‌کند!

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *