نژاد Ragamuffin

abyssinian-cat-pic

Ragamuffin  به دلیل طبیعت مطیع خود شناخته شده است. او دوست دارد مانند یک نوزاد در آغوش شما باشد و کاملاً در آغوش شما آرام می گیرد.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۶ سال

طول:

۱۲ تا ۱۸ اینچ

وزن:

۱۰ تا ۲۰ پوند

اصل و نسب:

کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

اگر تعجب می کنید که آیا Ragamuffin مربوط به Ragdoll  است ، پاسخ مثبت است. برخی از پرورش دهندگان می خواستند رنگ ها و الگوهای جدیدی را معرفی کنند در حالی که برخی دیگر فکر می کردند که گسترش مخزن ژنی این نژاد مهم است. از آنجا که پرورش Ragdolls  به شدت توسط بنیانگذار آن نژاد، Ann Baker  کنترل می شد، گروه جدیدی برای ایجاد نژاد خود تشکیل شد. آنها به گربه‌های ایرانی، هیمالیا و گربه‌های مو دراز اهلی رسیدند تا اندازه را افزایش دهند و تغییرات دیگری در ظاهر ایجاد کنند که راگاموفین را از راگدال متمایز کند. نام راگاموفین تا حدی به عنوان ادای احترام به نژاد بنیانگذار انتخاب شد.

انجمن های گربه که Ragamuffin را به رسمیت می شناسند، سازمان متحد گربه سانان هستند – اولین سازمانی که این کار را انجام می دهد – انجمن گربه پرستان آمریکایی، انجمن آمریکایی علاقه مندان به گربه، و فدراسیون گربه پرستان. Ragamuffin  اخیراً در فوریه ۲۰۱۱ توسط انجمن گربه‌پرستان به رسمیت شناخته شد.

اندازه

وزن ماده ها معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ پوند و برخی نرها بیش از ۲۰ پوند است.

 

شخصیت

Ragamuffin  مانند پسر عموی خود Ragdoll ، یک چنگال در آغوش گرفتن است که چیزی جز دنبال کردن افرادش در اطراف و نشستن در دامان هر زمان ممکن نیست. او که ترکیبی زیبا از شیرین و باهوش است، اغلب به دلیل شخصیت دوستانه و تمایل به بازی کردن، یادگیری ترفندها و راه رفتن روی یک افسار توله سگ توصیف می شود. او به گرمی از بازدیدکنندگان استقبال می کند.

Ragamuffin  به دلیل طبیعت مطیع خود شناخته شده است. او دوست دارد مانند یک نوزاد در آغوش شما باشد و کاملاً در آغوش شما آرام می گیرد. راگامافین‌ها دوست دارند بازی کنند، اما در مورد محدود کردن توجه خود به اسباب‌بازی‌ها و خراشیدن پست‌ها، نه مبلمان شما خوب هستند. به ندرت پیش می‌آید که آن‌ها روی یک شخص چنگ بزنند.

این یک گربه ملایم است اما میل به توجه دارد. اگر مجبورید او را برای ساعات زیادی هر روز تنها بگذارید، راگامافین نگیرید.

 

 

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. راگاموفین‌ها عموماً سالم هستند، اما حتماً از یک پرورش‌دهنده در مورد بروز مشکلات سلامتی در لاین‌های او و اینکه چه آزمایش‌هایی برای هر کدام که ماهیت ژنتیکی دارند، بپرسید. همچنین هوشمندانه است که اجازه ندهید این گربه بزرگ پرخوری کند. او مطمئناً بزرگ است، اما نباید چاق باشد .

 

اهمیت دادن

پوشش نرم Ragamuffin بلند است، اما بافت آن در برابر گره خوردن مقاوم است. برس زدن یا شانه زدن هفتگی تمام چیزی است که برای از بین بردن موهای مرده و زیبا نگه داشتن آن لازم است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید . بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت بسیار حساس هستند.

راگامافین شخصیتی نترس دارد، بنابراین هرگز ایده خوبی نیست که به او اجازه دهید بیرون برود. او تصور نمی کند که افراد یا حیوانات دیگر ممکن است به او آسیب برسانند و حداقل “باهوش خیابانی” نیست. راگامافین هایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

استاندارد نژاد Ragamuffin او را به عنوان یک خرس عروسکی گربه توصیف می کند. او با اندازه بزرگ، چشمان گردویی شکل درشت که می تواند هر رنگی باشد، بیان شیرین و تنوع رنگ ها و نقش ها مشخص می شود. یکی از حقایق جالب در مورد این نژاد این است که بچه گربه ها سفید به دنیا می آیند، سپس با بلوغ، رنگ یا الگوی خود را توسعه می دهند.

برخی از تفاوت های Ragamuffin و Ragdoll  در چهره دیده می شود. به عنوان مثال، راگاموفین گونه های پری دارد و چشم ها به جای بیضی، گردویی شکل هستند.

Ragamuffin  دارای یک سر پهن و اصلاح شده به شکل ظاهری گرد است. این گردن توسط یک گردن کوتاه، سنگین و قوی پشتیبانی می شود که به ویژه در مردان مشهود است. نرهای بالغ به خاطر ژوله هایشان معروف هستند که به آنها ظاهری شبیه به یک سرتیپ پیر پوسته پوسته می دهد. بدن پهن سینه عضلانی و سنگین است، اغلب با یک پد چربی در پایین شکم. یک دم بلند و کاملاً خزدار به نظر می رسد که گویی یک برس بطری خوب و نرم می سازد.

خز متوسط ​​تا نرم، متراکم و ابریشمی است. دور گردن، پهلوها و شکم و پاهای عقب کمی بلندتر است. پنجه ها و گوش ها نیز با دسته های خز تزئین شده اند. کت در هر رنگ و مدلی موجود است.

این گربه بزرگ است و به آرامی بالغ می شود و تا چهار سالگی به اندازه کامل خود نمی رسد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

راگامافین آرام و یکنواخت یک گربه خانوادگی ایده آل است. او بدش نمی‌آید که کودکی او را در آغوش بگیرد یا ببرد یا لباس بپوشد و در کالسکه بچه او را هل دهد. او بازیگوش و باهوش است، یکی از آن گربه هایی است که از بازی کردن و یادگیری ترفندها لذت می برد و سطح انرژی او به این معنی است که قبل از کودک فرسوده نمی شود.

همیشه به کودکان بیاموزید که چگونه گربه را به درستی در آغوش بگیرند و از انتهای عقب و جلوی آن حمایت کنند و از بچه های کوچک بخواهید در حالی که روی زمین یا روی مبل نشسته اند او را نوازش کنند تا بتوانند بدون تلاش در همان سطح گربه باشند. برای نگه داشتن او به هر حال، وزن او ممکن است بیشتر از آنها باشد.

Ragamuffin  همچنین با حیوانات خانگی دیگر از جمله سگ، گربه دیگر، پرندگان، جوندگان و مارمولک ها رفتار دوستانه ای دارد. برای این غول مهربان، همه دوست او هستند. با این وجود، همیشه ایده خوبی است که حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها با هم کنار می آیند.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *