نژاد Ragdoll Cats

abyssinian-cat-pic

با تقویت مثبت، گربه های Ragdoll به سرعت یاد می گیرند و می توانند ترفندها و همچنین رفتارهای خوب مانند استفاده از پست خراش را انتخاب کنند.

گربه Ragdoll بهترین دوست تقریباً برای همه است. آنها عاشق خانواده انسانی خود – حتی کودکان – هستند و با سایر حیوانات خانگی به خوبی کنار می آیند.

راگدول دوست داشتنی، مطیع، شیرین و خوشحال برای استراحت برای یک جلسه نوازش خوب، حتی وقتی انسان های خود به خانه می آیند، دم در به آنها سلام می کند. اگر به دنبال یک همدم هستید، نمی توانید انتخابی بهتر از یکی از این گربه سانان راحت پیدا کنید.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۷ سال

طول:

۱۷ تا ۲۱ اینچ، بدون احتساب دم

وزن:

۱۰ تا ۲۰ پوند

اصل و نسب:

ریورساید، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

در خانواده نژادهای گربه، راگدال ها جزو خواهر و برادرهای کوچکتر هستند. گربه ها برای اولین بار توسط پرورش دهنده آن بیکر در ریورساید کالیفرنیا در دهه ۱۹۶۰ توسعه یافتند. بنیاد بیکر شامل ژوزفین، یک مو بلند اهلی بود که کت سفیدش ژن‌های الگوی تاکسیدوی سیاه و سفید را پنهان می‌کرد، و گربه‌های مو بلند دیگری با اجداد ناشناخته‌ای که او داشت یا در همسایگی‌اش پیدا می‌کرد.

بیکر برای گربه‌هایی با شخصیت ملایم، آرام ، سایز بزرگ و کت‌های بلند زیبا که با الگوی هیمالیا مشخص می‌شود، انتخاب شده است، نامی برای «نقاط» که در گربه‌های نوع سیامی دیده می‌شود. نتیجه گربه‌ای بود که او آن را Ragdoll نامید، زیرا تمایل داشت با خوشحالی در آغوش هر کسی که آن را بلند می‌کرد بپرد. بعدها، ایرانی‌ها ، بیرمن‌ها و برمه‌ها نیز ممکن است به توسعه Ragdoll کمک کرده باشند.

بیکر بسیاری از ادعاهای غیرمعمول در مورد رشد گربه ها، از جمله نفوذ بیگانگان، آزمایش های سیا، و تزریق ژن های انسانی، مطرح کرد، اما همه آن ها این است: ادعاهایی که هیچ مبنای واقعی ندارند. افراد دیگری نیز شروع به پرورش راگدال کرده بودند. آنها از بیکر جدا شدند و با هدف استانداردسازی نژاد و دستیابی به شناسایی توسط ثبت گربه ها، باشگاه بین المللی Ragdoll Fanciers را تشکیل دادند.

انجمن گربه‌پرستان ثبت گربه‌ها را در سال ۱۹۹۳ آغاز کرد و در سال ۲۰۰۰ آنها را به رسمیت شناخت. اکنون اکثر مراکز ثبت این نژاد را به رسمیت می‌شناسند، از جمله انجمن گربه‌پرستان آمریکایی و انجمن بین‌المللی گربه. Ragdolls به هیچ نژاد دیگری تقریب ندارد.

 

اندازه

وزن ماده ها معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ پوند و برخی نرها بیش از ۲۰ پوند است.

 

شخصیت

بر خلاف بسیاری از گربه‌ها، راگدال‌ها به این دلیل که در آغوش هر کسی که آن‌ها را نگه می‌دارد، فرو می‌روند قابل توجه هستند. آنها مردم خود را دوست دارند، دم در به آنها سلام می کنند، آنها را در خانه دنبال می کنند و هر زمان که فرصت می دهند به دامان خود می پرند یا در رختخواب فرو می روند. آن‌ها اغلب یاد می‌گیرند که هنگام فراخوانی بیایند یا اسباب‌بازی‌هایی را که برایشان پرتاب می‌شود بازیابی کنند.

کلمه ای که اغلب برای توصیف آنها استفاده می شود، مطیع است، اما این بدان معنا نیست که آنها غیرفعال هستند. آنها دوست دارند با اسباب بازی بازی کنند و وارد هر فعالیت خانوادگی شوند. Ragdolls  با تقویت مثبت به شکل تمجید و جوایز غذایی وقتی کاری را انجام می‌دهد که شما دوست دارید، به سرعت یاد می‌گیرند و می‌توانند ترفندها و همچنین رفتارهای خوبی مانند استفاده از پست خراش را انتخاب کنند. با صدایی کوچک و شیرین ، زمان صرف غذا را به شما یادآوری می کنند یا درخواست نوازش می کنند، اما بیش از حد آواز نیستند.

Ragdolls  رفتارهای خوبی دارند و زندگی با آنها آسان است. شما یک Ragdoll را روی مبل یا تخت خود خواهید یافت، اما معمولاً خیلی بالاتر از آن نیست. او ترجیح می دهد در یک سطح با مردمش بماند تا بالاترین نقطه یک اتاق.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. مشکلاتی که ممکن است Ragdoll را تحت تاثیر قرار دهد شامل موارد زیر است:

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، نوعی بیماری قلبی که در راگدالز به ارث می رسد. یک آزمایش مبتنی بر DNA برای شناسایی گربه‌هایی که حامل یکی از جهش‌های عامل بیماری هستند، در دسترس است.

افزایش خطر ابتلا به سنگ های مثانه اگزالات کلسیمی

استعداد FIP (پریتونیت عفونی گربه)

صرف نظر از اینکه گربه شما در اولین باری که او را به خانه می آورید چقدر سالم است، باید برای هر مشکلی که ممکن است در طول زندگی او پیش بیاید آماده باشید.

 

اهمیت دادن

خز نسبتاً بلند Ragdoll دارای پوشش کمی است، به این معنی که کمتر احتمال دارد مات شود و ریزش کند، اما این بدان معنا نیست که گربه ها نیازی به نظافت ندارند. دو بار در هفته آن را با یک شانه استیل ضد زنگ شانه کنید تا موهای مرده ای که می تواند باعث گره خوردن شود، از بین برود. مطمئن شوید که خز روی پاها را کاملاً شانه کنید، مخصوصاً در جایی که ساق پا با بدن برخورد می کند.  یک برس کاری لاستیکی خز را بعد از شانه زدن صاف می کند و موهای شل باقی مانده را از بین می برد. اگر ملایم باشید و موهای آن‌ها را نکشید، Ragdolls  از توجهی که از شما در زمان نظافت می‌کنند لذت خواهد برد.

توجه داشته باشید که تغییرات فصلی و همچنین نوسانات هورمونی در گربه های بدون تغییر می تواند بر طول کت تأثیر بگذارد. کت در زمستان در اوج خود خواهد بود. راگدال‌هایی که عقیم شده یا عقیم شده‌اند معمولاً در تمام طول سال پوششی شاداب خواهند داشت، زیرا فاقد نوسانات هورمونی هستند که در گربه‌های بدون تغییر ایجاد می‌شود.

دم را چک کنید تا تکه‌هایی از مدفوع به خز چسبیده باشد و با دستمال مرطوب بچه آن را تمیز کنید. در صورت نیاز یک Ragdoll را حمام کنید، که می تواند از هر چند هفته تا چند ماه یکبار باشد. اگر کتش چرب است یا خزش تار به نظر می رسد، نیاز به حمام دارد .

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید . بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید. هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله Ragdoll را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند و یک جعبه زباله تمیز به تمیز نگه داشتن کت نیز کمک می کند. اگر صحبت از جعبه های زباله شد، گربه بزرگی مانند راگدال به جعبه ای با اندازه فوق العاده نیاز دارد تا مطمئن شود که فضای زیادی برای چرخیدن و چمباتمه زدن دارد.

راگدال‌ها معمولاً با بلوغ چندین جهش رشد را پشت سر می‌گذارند. اینها می توانند تا چهار سالگی گربه ادامه یابند. فریب پد چربی روی شکم را نخورید که از ویژگی های این نژاد است. تا زمانی که مطمئن نشدید که آنها به اندازه بالغ خود رسیده اند، مطمئن شوید که همیشه مقدار زیادی غذا برای رشد آنها در دسترس هستند.

ایده خوبی است که Ragdoll مهربان را به عنوان یک گربه فقط در داخل خانه نگه دارید تا از او در برابر حملات سگ ها و سایر بیماری هایی که توسط گربه های دیگر منتشر می شود و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند ، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند. راگدال هایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

Ragdolls  به دلیل سایز بزرگ، کت نیمه بلند با طرح نوک تیز و چشمان آبی درخشان خود متمایز هستند. آنها یکی از بزرگ ترین گربه های اهلی هستند که وزن برخی از آنها ۲۰ پوند یا بیشتر است. Ragdoll  بدنی رنگ روشن با صورت، پاها، دم و گوش‌های تیره‌تر دارد. او در سه الگوی می آید: میته و دو رنگ که هر دو رنگ سفید دارند و رنگی که رنگ سفید ندارد.  Ragdolls تا سه تا چهار سالگی به اندازه کامل و رشد کت خود نمی رسند.

استاندارد نژاد گربه‌ها می‌گوید که Ragdoll باید سر بزرگ و پهنی داشته باشد. تمام دو طرف سر باید طول یکسانی داشته باشند و پوزه باید به آرامی گرد شود. چشم ها به صورت بیضی های آبی روشن توصیف می شوند. گوش های سایز متوسط ​​نوک های گرد دارند و به سمت جلو متمایل می شوند. پشتیبان سر یک گردن سنگین و قوی است که به بدن بزرگ و درازی که پهن، محکم و استخوانی سنگین است فرو می رود. پاهای با استخوان‌های سنگین نسبتاً بلند هستند و پاهای عقب بلندتر از پاهای جلویی هستند. پنجه های گرد بزرگ با خز پوشیده شده اند و دم بلند آن مانند یک ستون موج دار به نظر می رسد.

Ragdoll  دارای کت ابریشمی است که نسبتاً بلند است. روی صورت کوتاه است، در اطراف گردن شکوفا می شود، دوباره روی تیغه های شانه کوتاه می شود، سپس به سمت دم کشیده می شود که کاملاً پر از خز است. بسته به ارتباط، این کت در چهار الگو وجود دارد – دو رنگ، ون، میت‌دار و رنگی – تا شش رنگ: آبی ملایم، آبی، شکلاتی، یاسی، قرمز و کرم، و نقاطی که ممکن است یکدست باشند، سیاه گوش، تورتی یا توربی (تورتی و سیاه گوش). وقتی صحبت از رنگ و طرح به میان می‌آید، این امکان‌ها بسیار متفاوت است.

راگدال‌های میتد همان چیزی هستند که به نظر می‌رسند: آنها چهار پای سفید دارند، به علاوه یک چانه و شکم سفید، و گاهی اوقات یک نقطه سفید روی صورت که ممکن است شبیه شعله، ستاره یا ساعت شنی باشد. رنگ های دو رنگ حتی بیشتر از میت ها سفید دارند، از جمله روی سینه و شکم و گاهی اوقات در پشت. بعضی وقتا ممکن است یک V شکل معکوس سفید داشته باشند. ون ها بیشترین رنگ سفید را در بدنه دارند و Colorpoints هیچ رنگ سفیدی ندارند.

راگدال هایی که به عنوان حیوان خانگی فروخته می شوند ممکن است دارای ایرادات جزئی زیبایی باشند که آنها را برای حلقه نمایش نامناسب می کند.  اینها ممکن است شامل گوش‌هایی باشد که بالاتر از حد مطلوب روی سر قرار گرفته‌اند، بینی که در نوک آن بالا نمی‌آید، چشم‌هایی که به رنگ آبی دریاچه‌ای دهانه نیستند، یا شاید دستکش‌هایی که به اندازه کافی روی پاهای عقبی بالا نمی‌روند. . تا زمانی که آنها خلق و خوی شیرین و دوست داشتنی راگدول را دارند، هیچ کدام از این ها برای گربه ای که به جای یک ستاره نمایش حلقه، یک همراه محبوب خواهد بود، اهمیتی ندارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

Ragdoll  آرام کاملاً برای زندگی خانوادگی مناسب است. او به ندرت هنگام بازی پنجه های خود را دراز می کند و معمولاً بدش نمی آید که لباس هایش را بپوشد، سوار کالسکه بچه شود یا مهمان یک مهمانی چای باشد. به دلیل جثه بزرگشان، نرها انتخاب خوبی برای خانواده های دارای فرزند هستند .

البته، همیشه باید بر کودکان خردسال نظارت داشته باشید تا مطمئن شوید که گربه را عذاب نمی دهند. و با یک گربه به این اندازه، آموزش نحوه حمایت از گربه، با یک دست زیر پاهای جلویی و یک دست در زیر پاهای عقب ضروری است. هرگز Ragdoll را با انتهای عقب آویزان نگه ندارید.

او خوشحال است که با دیگر گربه‌ها و سگ‌های گربه‌پسند نیز زندگی می‌کند، به لطف رفتار دوستانه‌اش. حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *