نژاد Russian Blue

abyssinian-cat-pic

بدن زیبا و در عین حال عضلانی آبی روسی باعث شد یکی از قضات گربه او را “دوبرمن پینچر گربه ها” معرفی کند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۰ تا ۱۵ سال

طول:

۱۵ تا ۱۸ اینچ بدون احتساب دم

وزن:

۷ تا ۱۵ پوند

اصل و نسب:

جزایر فرشته، روسیه

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

مانند بسیاری از نژادهای گربه، اطلاعات کمی در مورد منشاء آبی روسی وجود دارد. او احتمالاً از روسیه آمده است – کت ضخیم او مطمئناً کت گربه ای از آب و هوای سردتر است – و او یک نژاد طبیعی در نظر گرفته می شود ، به این معنی که طبیعت ماتوشا او را آفریده است، نه کار دست انسان ها. با این حال، رشد روسی بلو به عنوان یک نژاد، عمدتاً در بریتانیا و اسکاندیناوی اتفاق افتاد، از اواخر قرن نوزدهم، زمانی که نمایش و پرورش گربه ها به یک فعالیت محبوب تبدیل شد.

آبی روسی اولین حضور خود را در صحنه جهانی گربه‌های فانتزی در نمایشگاهی از گربه‌ها که در کریستال پالاس لندن در سال ۱۸۷۵ برگزار شد، ظاهر شد. او با عنوان گربه فرشته، چون گفته می‌شد اهل جزیره آرکانجل روسیه است، با دیگران رقابت کرد. گربه های آبی از انواع مختلف یک گزارش روزنامه از این نمایش، آبی روسی را “بسیار خوش تیپ” و “بخصوص خزدار” توصیف کرد و افزود: “آنها بیشتر شبیه خرگوش خاکستری وحشی معمولی هستند”. نام های اولیه دیگری که این نژاد با آن ها شناخته می شد مالتی و آبی خارجی بود.

یک گربه‌باز بریتانیایی به نام خانم Carew-Cox در سال ۱۸۹۰ وارد کردن گربه‌ها را آغاز کرد و آنها را در اواخر قرن پرورش داد و نشان داد. او آن‌ها را دارای خز نقره‌ای کوتاه، گوش‌های درشت، چشم‌های گشاد و چهره‌های لاغر، با شخصیت‌های شیرین و باهوش توصیف کرد – به طور خلاصه، تقریباً شبیه آبی روسی امروزی. در سال ۱۹۱۲، گربه‌ها به اندازه‌ای تثبیت شده بودند که می‌توانستند به جای اینکه با گربه‌های آبی دیگر کنار هم قرار بگیرند، در کلاس خودشان نشان داده شوند.

جنگ جهانی دوم تقریباً به این نژاد پایان داد. تعداد بسیار کمی از گربه ها از سال های محرومیت جان سالم به در بردند، و پرورش دهندگان بریتانیایی و اسکاندیناویایی به نژادهای دیگر، در درجه اول سیامی و آبی بریتانیایی، روی آوردند تا به احیای خون خود کمک کنند. به دلیل نفوذ سیامی، گربه ها ظاهر افراطی تری پیدا کردند و بافت کتشان تغییر کرد. سالها طول کشید تا این نژاد به ظاهر اولیه خود بازگردد. این امر با ترکیب خطوط خونی بریتانیایی، که بر کت‌های مخملی، نقره‌ای و خطوط خونی اسکاندیناویایی تأکید می‌کردند، به دست آمد، که به دلیل تولید گربه‌هایی با چشم‌های روشن و نیم رخ صاف معروف بودند. نتیجه آبی روسیه از نوع متوسط ​​بود که امروز دیده می شود.

بلوز روسی اولین بار در سال ۱۹۰۰ به ایالات متحده وارد شد، اما پس از جنگ جهانی دوم بود که پرورش دهندگان آمریکایی شروع به توسعه خطوط خود از گربه های وارداتی در سال ۱۹۴۷ کردند. امروزه آنها گربه های نمایشی محبوب و همراه با کسانی هستند که راز زیبایی شیرین آنها را بدانید.

 

 

 

شخصیت

آبی روسی به عنوان یک گربه آرام، آرام ، تا حدودی خجالتی شهرت دارد، اما تصور اشتباهی نداشته باشید. این گربه ممکن است طبیعتی محجوب داشته باشد، اما او عاشق بازی است (به ویژه به بازیابی علاقه دارد) و از پریدن یا بالا رفتن از مکان‌های مرتفع لذت می‌برد که می‌تواند در اوقات فراغت خود افراد و موقعیت‌ها را مطالعه کند قبل از اینکه تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد درگیر شود یا خیر. مهمانان فوراً مورد توجه او قرار نخواهند گرفت و ممکن است هرگز او را نبینند مگر اینکه او تشخیص دهد که شایسته توجه او هستند، اما نسبت به اعضای خانواده، به ویژه شخص مورد علاقه اش، همیشه وفادار است، آنها را در خانه دنبال می کند و حتی بر روی شانه سوار می شود. آبی روسی گربه ای حساس است که دوست ندارد نادیده گرفته شود و اگر به همان میزان محبتی که می کند، محبت نبیند صدمه می بیند. عدم توجه می تواند باعث اضطراب یا ترس او شود.

در حالی که آبی روسی عاشق شماست، او قادر است در طول روز خود را در حالی که شما در محل کار هستید سرگرم کند. بر خلاف برخی از نژادهای فعال و باهوش، او مخرب نیست، اما با ظرافت سبک بالرین روسی در خانه حرکت می کند. هنگامی که در خانه هستید، حس شوخ طبعی و مهارت دستی او هرگز در سرگرمی خود کوتاهی نمی کند. فقط مطمئن شوید که با او می خندید، نه با او. او احساس ارزشمندی قوی دارد و دوست ندارد مورد تمسخر قرار بگیرد.

این گربه ای است که در یک محیط آرام و پایدار بهترین عملکرد را دارد. او تغییر را دوست ندارد و به خصوص برایش مهم است که وعده های غذایی به موقع برسد. روی او حساب کنید تا یک ساعت زنگ دار وفادار صبح باشد، نه برای اینکه کار را از دست ندهید، بلکه او یک وعده غذایی را از دست ندهد.

اگر برای ایجاد رابطه با یک آبی روسی وقت بگذارید، پاداش شما یک پیوند عمیق با این گربه دوست داشتنی خواهد بود.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. با این حال، آبی روسی به طور کلی سالم است. نگرانی اصلی یک صاحب احتمالاً اشتهای شدید روسی این گربه خواهد بود که می تواند او را در کمترین زمان از شیک به تنومند تبدیل کند.

 

اهمیت دادن

کت متراکم روسی بلو باید دو بار در هفته شانه شود تا موهای مرده از بین برود و چربی پوست پخش شود. برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. حمام زمانی که گربه در حال ریزش است به از بین بردن سریع موهای زائد کمک می کند.

جعبه بستر روسی آبی را کاملا تمیز نگه دارید. او در مورد بهداشت بستر بسیار خاص است.

این ایده خوبی است که یک گربه روسی آبی را فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری هایی که توسط گربه های دیگر منتشر می شود، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به بیرون از خانه می روند ، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند. آبی‌های روسی که به بیرون از منزل می‌روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

بدن زیبا و در عین حال عضلانی آبی روسی باعث شد یکی از قضات گربه او را “دوبرمن پینچر گربه ها” معرفی کند. او دارای تیپ بدنی نیمه خارجی است، به این معنی که شکل متوسطی دارد، جایی بین بدن کوتاه و فشرده نژادهایی مانند پرشین ها و زوایای براق نژادهای شرقی مانند سیامی قرار می گیرد. انجمن گربه‌بازان استاندارد نژاد آبی روسی از او می‌خواهد که سرش صاف و متوسط ​​با پوزه‌ای صاف باشد. سر پهن و جمجمه صاف آن اغلب شبیه مار کبری توصیف می شود، اگرچه این توصیف برای این گربه شیرین طبیعت بسیار خطرناک است. Regal  شاید اصطلاح بهتری باشد. گوش‌های بزرگ در پایه پهن و نوک‌های نوک‌دار هستند، قسمت داخلی با پوست نازک و شفاف پوشیده شده است و چشم‌های سبز رنگ گرد به‌طور گسترده از هم جدا شده‌اند. یک گردن بلند و باریک به تیغه‌های شانه‌های بلند و بدنی با استخوان‌های ریز که محکم و عضلانی است، پوشیده شده با یک کت کوتاه و ضخیم دوتایی با بافت مخمل‌خوابی که اغلب شبیه به فوک‌ها یا بیور توصیف می‌شود، می‌شود. اگر بخواهید انگشتان خود را از میان کت آبی روسی بگذرانید، الگوهایی که آنها می‌سازند تا زمانی که صاف و نوازش شوند باقی می‌مانند. بدن توسط پاهای بلند و با استخوان ریز که روی پنجه های کوچک و کمی گرد با پدهایی که رنگ صورتی اسطوخودوس یا ارغوانی هستند پشتیبانی می شود. دم بلند اما متناسب با بدن است.

آبی روسی به خاطر رنگ کتش متمایز است. برای افراد ناآگاه، او ممکن است خاکستری به نظر برسد، اما در اصطلاح گربه ای، آبی یکدست و روشن با موهای نقره ای است که باعث می شود به نظر می رسد درخشان است. برخی از بچه گربه‌های آبی روسی با «راه راه‌های ارواح» به دنیا می‌آیند، که یادآور ژن تابی است که همه گربه‌ها حامل آن هستند، حتی اگر این ژن در کتشان وجود نداشته باشد، اما معمولاً پژمرده می‌شوند و باعث می‌شود گربه یک کت آبی بلوغ را به همراه داشته باشد.

ممکن است فکر کنید که آبی روسی فقط به رنگ آبی می آید و در CFA  این درست است، اما سایر انجمن های گربه استانداردهای نژاد آزادتری دارند. در استرالیا و نیوزلند، گربه‌ها را «روس‌ها» می‌نامند و در رنگ‌های سفید و سیاه و همچنین آبی سنتی وجود دارند. انجمن گربه‌پسندان آمریکا به سیاه‌پوستان روسی اجازه می‌دهد.

 

 

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

آبی های روسی نسبت به کودکانی که با آنها مهربانانه و محترمانه رفتار می کنند ، طبیعتی بردبار دارند.  آن‌ها حتی دست‌های ناشیانه کودکان نوپا را نیز تحمل می‌کنند، گویی متوجه می‌شوند که آسیبی در کار نیست، و در صورت لزوم دور می‌شوند یا از دسترس خارج می‌شوند تا از بند آمدن سر خود در امان بمانند. همانطور که گفته شد، آبی صبور و ملایم روسی همیشه باید از رفتار خشن محافظت شود، بنابراین همیشه کودکان بسیار کوچک را که می خواهند گربه را نوازش کنند نظارت کنید.

آبی روسی همچنین حیوانات دیگر، از جمله سگ ها را می پذیرد ، به شرطی که توسط آنها تعقیب یا تهدید نشوند. حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *