نژاد Singapura

abyssinian-cat-pic

سنگاپور سه ویژگی متمایز دارد: اندازه کوچکش بین ۴ تا ۸ پوند، چشم‌ها و گوش‌های بزرگ برای اندازه‌اش، و کت با رنگ قهوه‌ای او که به او ظاهری می‌دهد که از یک عکس قرن ۱۹ خارج شده است.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۱ تا ۱۵ سال

طول:

کوتاه

وزن:

۴ تا ۷ پوند

اصل و نسب:

سنگاپور

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

سنگاپورا در دهه ۱۹۷۰ از گربه هایی که در سنگاپور یافت شد – شهر شیر – توسط گربه سان هال و تامی میدو ساخته شد. گربه‌های آن‌ها تیکل، پوس، تس، جورج و گلدیس، به‌علاوه چیکو، که بعداً از پناهگاهی در سنگاپور به فرزندی گرفته شد، پایه و اساس شجره‌نامه سنگاپور بودند، اگرچه گربه‌هایی مانند آنها احتمالاً حداقل برای یک دهه، اگر نه بیشتر، در جنوب شرقی آسیا زندگی می‌کردند.

گربه‌های قهوه‌ای و گربه‌هایی با کت‌های آگوتی یا تیک دار در این منطقه رایج هستند و احتمالاً ارتباطی با گربه‌های سیامی و برمه‌ای وجود دارد. ژن تابی تیک خورده بر تمام الگوهای دیگر تابی غالب است و اغلب در گربه های آسیای جنوب شرقی دیده می شود. گربه‌های کوچک با کت تیک‌دار قهوه‌ای حداقل از سال ۱۹۶۵ در سنگاپور شناخته می‌شدند. سنگاپور که توسط Meadows کشف شد، ممکن است ناشی از جفت‌گیری بین گربه‌هایی با ژن تیغه‌ای تیک‌دار حبشی و ژن برمه (که رنگ قهوه‌ای را می‌داد) باشد. یک مطالعه DNA که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد، تفاوت ژنتیکی کمی بین برمه و سنگاپور را نشان داد.

انجمن طرفداران گربه این نژاد را در سال ۱۹۸۸ به رسمیت شناخت، و همچنین توسط اکثر انجمن های گربه دیگر به رسمیت شناخته شده است. در سال ۱۹۹۰، هیئت تبلیغات گردشگری سنگاپور سنگاپور را به عنوان طلسم سفر این کشور جزیره ای پذیرفت.

 

اندازه

سنگاپورا ۴ تا ۸ پوند وزن دارد.

 

 

شخصیت

سنگاپور کوچک صدای کوچکی دارد، اما این گربه شیطون و فعال حضور خود را از راه های دیگری نشان می دهد: تعقیب توپ های کوچک در سالن، رقصیدن روی صفحه کلید، بالا رفتن از پرده یا هر چیز دیگری که او را در ارتفاع قرار می دهد، یا پریدن روی شما. در حالی که از کنار آن رد می شوید تا سوار شود. او بازیگوشی خود را تا بزرگسالی به خوبی حفظ می کند.

سنگاپور مردم را دوست دارد و از ملاقات با مردم خجالتی نیست. او دوست دارد یک گربه دامان باشد و در شب‌های سرد زمستان یک خواب‌گرم عالی است. با وجود مشغله‌اش، او دوست مهربانی است که وقتی در شرایط جوی هستید، فعالیت‌هایش را کنار می‌گذارد تا با شما همراهی کند. بقیه زمان؟ مراقب باشید – او به اندازه گربه ها کنجکاو است و به هر چیزی که جالب به نظر می رسد علاقه دارد. سنگاپور در خانه ای که در آن شریک زیادی داشته باشد – انسان یا حیوان – بهترین عملکرد را دارد.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. سنگاپوراها عموماً سالم هستند، اما یکی از مشکلاتی که اخیراً در این نژاد کشف شده است، کمبود پیرووات کیناز است.

این بیماری ژنتیکی ارثی که به اختصار PKD شناخته می شود ( در فارسی ها نباید با بیماری کلیه پلی کیستیک اشتباه گرفته شود )، به دلیل کمبود آنزیم مهم برای متابولیسم انرژی گلبول های قرمز خون ایجاد می شود و منجر به کم خونی همولیتیک می شود. آزمایشی در دسترس است که می تواند تعیین کند که آیا گربه مبتلا است، ناقل است یا از بیماری پاک شده است. خوشبختانه، سنگاپور مبتلا به PKD معمولاً می توانند زندگی عادی داشته باشند.

 

اهمیت دادن

مراقبت از کت کوتاه و صاف سنگاپورا با یک شانه زدن سریع هفتگی آسان است. جلا دادن آن با عصاره بابونه باعث درخشش آن می شود. حمام به ندرت ضروری است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید . بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید . گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید . اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید . گربه ها در مورد بهداشت بسیار خاص هستند.

این ایده خوبی است که یک گربه سنگاپورایی را فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند ، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند. سنگاپورهایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

سنگاپور سه ویژگی متمایز دارد: اندازه کوچکش بین ۴ تا ۸ پوند، چشم‌ها و گوش‌های بزرگ برای اندازه‌اش، و کت با رنگ قهوه‌ای که به او ظاهری می‌دهد که از یک عکس قرن ۱۹ بیرون آمده است.

کت کوتاه و ظریف بافتی ابریشمی دارد. رنگ آن سپیا آگوتی نامیده می شود که به صورت تیک تاک قهوه ای تیره بر روی رنگ زمینه ای که شبیه عاج گرم قدیمی است توصیف می شود. هر مو حداقل دو نوار تیک تاریک دارد که با نوارهای روشن از هم جدا شده و با نوک تیره ختم می شود. خز روی پوزه، چانه، سینه و شکم به رنگ موسلین سفید نشده است.

روی صورت، سنگاپورا به نظر می رسد که در حال بازی کردن در جعبه آرایش است، با خطوط تیره از ابروها و گوشه های بیرونی چشمان فندقی، سبز یا زرد، خطوط تیره که از گوشه داخلی چشم به سمت پایین کشیده شده اند. پل بینی – به نام خطوط یوزپلنگ – و خطوط قهوه ای تیره در اطراف چشم ها، لب ها و بینی. در مقابل، چرم بینی او به رنگ ماهی قزل آلا کم رنگ تا تیره است و بالشتک های پنجه او قهوه ای گلگون است.

سنگاپور ممکن است کوچک باشد، اما به هیچ وجه ظریف نیست. بدنش تنومند و عضلانی و گردنش کوتاه و کلفت است. پاهای با ماهیچه های شدید به سمت پاهای کوچک، کوتاه و بیضی شکل مخروطی می شوند. دم او کوتاه و باریک با نوک تیره است.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

سنگاپور بازیگوش و باهوش است و می تواند دوست خوبی برای کودکی باشد که با او خوب رفتار می کند. او یکی از آن گربه هایی است که از بازی کردن و یادگیری ترفندها لذت می برد و سطح انرژی او به این معنی است که قبل از کودک فرسوده نمی شود. او خوشحال است که با دیگر گربه‌ها و سگ‌های گربه‌پسند زندگی می‌کند ، به لطف خلق و خوی دوستانه‌اش. حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

سنگاپورایی‌ها معمولاً با حیوانات دیگر به خوبی کنار می‌آیند و به نظر می‌رسد که ترجیح می‌دهند با نوعی شرکت زندگی کنند، نه وقتی که تمام روز را تنها می‌مانند.

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *