نژاد Snowshoe

abyssinian-cat-pic

کلیشه گربه بدخلق را فراموش کنید: این ترکیب موی کوتاه سیامی – آمریکایی با خزهای متمایز و بدنی قوی، حالت محبت آمیز و شیرین ترکیب شده است.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۴ تا ۱۹ سال

طول:

متوسط تا بلند

وزن:

۷ تا ۱۲ پوند

اصل و نسب:

فیلادلفیا، ایالات متحده آمریکا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

مانند جدش سیامی، Snowshoe  یک گربه نوک تیز است، به این معنی که بدنی روشن با نواحی تیره به رنگ مهر و موم یا آبی دارد: دم، پاها و گوش‌ها، به علاوه یک ماسک در اطراف چشم‌ها که با یک V معکوس شکسته شده است. علامت گذاری به رنگ سفید بین چشم های آبی و روی پوزه. چهار پنجه سفید پاهای تیره را مشخص می‌کنند که پنجه‌های جلویی آن «دستکش» و پنجه‌های عقب «چکمه» نامیده می‌شوند. بدنش گردتر از سیامی هاست و موهای کوتاهی دارد.

شکل ظاهری Snowshoe به اواخر دوران ویکتوریایی بازمی گردد، با شواهد عکاسی و صفحه ابریشمی از بچه گربه های سیامی با چهار پای سفید، اما نژادی که امروز می شناسیم تا اواسط قرن بیستم توسعه نیافته بود. سیامی پنجه سفید معروف به Silver Laces در دهه ۱۹۵۰ ظاهر مختصری داشت، اما تا دهه ۱۹۶۰ بود که دوروتی هیندز داگرتی پرورش دهنده سیامی فیلادلفیا تصمیم گرفت گربه ای از نوع سیامی با پنجه های سفید و بدنی متوسط ​​بسازد. او آنها را Snowshoes نامید.

داگرتی با سه بچه گربه سیامی پنجه سفید شروع کرد و آنها را به یک گربه مو کوتاه اهلی با نشانه های تاکسیدو (کت سیاه و شکم، سینه، گلو و پنجه های سفید – اغلب با ماسک سیاه دور چشم) پرورش داد. با هوش از هر دو طرف شجره نامه و تأثیر تعدیل کننده موهای کوتاه خانگی بر تیپ بدنی و شخصیت سیامی، جای تعجب نیست که گربه های جدید هم به عنوان همراه و هم به عنوان حیوانات نمایشی دارای پتانسیل هستند.

داگرتی در نهایت از پرورش گربه ها دست کشید، اما پرورش دهندگان دیگری که شایستگی را در ادامه توسعه گربه های جالب و زیبا می دیدند، کار او را ادامه دادند. فدراسیون گربه‌بازان در سال ۱۹۸۲ کفش‌های برفی را به رسمیت شناخت، پس از آن انجمن گربه‌دوستان آمریکا در سال ۱۹۹۰ و انجمن بین‌المللی گربه‌ها در سال ۱۹۹۴. انجمن گربه‌باش‌ها هنوز این نژاد را به رسمیت نمی‌شناسد.

در حالی که Snowshoe یک نژاد متمایز است، گربه ها هنوز هم گاهی اوقات به نژاد مو کوتاه سیامی یا شرقی برای حفظ ویژگی های خود باز می گردند. تولید بچه گربه‌هایی با نشانه‌های دلخواه آسان نیست، بنابراین با وجود وجود گربه بدخلق، این نژاد غیر معمول است.

 

اندازه

این گربه با جثه متوسط ​​۹ تا ۱۲ پوند وزن دارد. ماده ها کوچکتر هستند و وزن آنها بین ۷ تا ۱۰ پوند است، اگرچه برخی از آنها به اندازه نرها نزدیک می شوند.

 

شخصیت

Snowshoe  فردی منحصر به فرد است که همیشه زندگی با آن جالب است. یک Snowshoe ممکن است ارباب یا معشوقه خانه، گربه “مامان” که همیشه شما را چک می کند، دلقک سرگرم کننده یا بهترین دوست نیازمند باشد. در هر ظاهری که بیاید، می توانید از او انتظار داشته باشید که باهوش، فعال و مهربان باشد، اگرچه ممکن است وقت خود را صرف گرم کردن بازدیدکنندگان کند .

یک کفش برفی معمولاً یک فرد مورد علاقه در خانواده را انتخاب می کند، اما روابط صمیمانه ای با همه حفظ می کند. او به شخص مورد علاقه نزدیک می‌ماند و اغلب دیده می‌شود که او را به چیزی که مورد علاقه Snowhoe است هدایت می‌کند.

کفش های برفی هوشمند هستند و اغلب یاد می گیرند که درها را باز کنند یا ترفندهایی از جمله اجرای دوره های چابکی گربه ها را انجام دهند. آنها دوست دارند فچ بازی کنند، ممکن است با بند راه بروند و از حرکت در آب روان لذت ببرند. برخی حتی به شنا هم می روند. این یک گربه فعال است که اغلب می‌توان آن را در بالای یخچال یا نقطه‌ای دیگر نشست که از آنجا می‌تواند همه چیز را بررسی کند.

به لطف میراث سیامی‌شان، کفش‌های برفی معمولاً “سخن‌گو” هستند. خوشبختانه، آنها صدای ملایم و ملودیکی دارند که به راحتی در گوش است. برنامه ریزی کنید که بسیاری از مکالمات جالب را با Snowshoe  خود ادامه دهید. او می خواهد همه چیز را در مورد روز شما بداند، احساس شما در مورد انتخابات هیئت مدیره مدرسه محلی چیست، و اینکه آیا فکر می کنید شام به زودی خواهد بود یا خیر. او از ثبت شکایت در مورد وعده‌های غذایی یا محل اقامت‌اش با شما دریغ نمی‌کند، اما این گربه شیرین‌خلق می‌داند که شما بیشتر با عسل مگس می‌گیرید تا سرکه.

کفش های برفی ملایم هستند و به طور کلی با حیوانات خانگی دیگر از جمله سگ ها کنار می آیند. همانطور که گفته شد، مطمئناً ممکن است به کسی برسید که ترجیح می دهد مرکز دنیای شما باشد و به عنوان تنها گربه بهترین عملکرد را داشته باشد.

اگر از گذراندن وقت و تعامل با گربه خود لذت می برید، یک کفش برفی انتخاب کنید. یک Snowshoe شرکت را دوست دارد و ترجیح می دهد تمام روز در خانه تنها نباشد. اگر ساعت‌های طولانی کار می‌کنید، او از داشتن یک دوست گربه‌ یا سگ قدردانی می‌کند.

سلامتی

هم گربه های نژادی و هم گربه های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. با این حال، Snowshoe به طور کلی سالم است. گاهی اوقات، یک Snowshoe  ممکن است دارای پیچ خوردگی در دم یا چشم های ضربدری خود باشد – بقایای اصل و نسب سیامی او – اما این نقص های آرایشی بر سلامت یا توانایی او برای داشتن یک همراه عالی تأثیر نمی گذارد.

 

اهمیت دادن

کت کوتاه Snowshoe را یک یا دو بار در هفته برس بزنید تا موهای مرده از بین برود و چربی پوست پخش شود. برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید . بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است.

ایده خوبی است که از Snowshoe به عنوان یک گربه فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند ، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند. کفش‌های برفی که به بیرون از منزل می‌روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند یک گربه منحصر به فرد و زیبا بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

Snowshoe  کت کوتاه و صافی دارد که مراقبت از آن آسان است. بچه گربه های کفش برفی سفید به دنیا می آیند. نقاط آنها (نقاط تیره یا طرح دار از خز روی دم، پاها، سر و گوش ها) از چند هفتگی شروع به رشد می کنند و با بالغ شدن بچه گربه تیره می شوند. بدن معمولاً به رنگ کرم روشن در محدوده بژ یا خرمایی با نقاط مهر و موم یا آبی است. رنگ های دیگر مانند شکلاتی یا یاسی به سختی تولید می شوند و به ندرت دیده می شوند. آن رنگ ها کنتراست کمی با پنجه های سفید ایجاد می کنند. پدهای پنجه و چرم بینی ممکن است صورتی باشد. همان رنگ نقاط؛ یا ترکیبی از این دو

از آنجایی که الگوی Snowshoe مغلوب است و چندین عامل ژنی را شامل می شود، دستیابی به ظاهر مطلوب به طور مداوم دشوار است. هیچ گربه ای علامت گذاری کامل ندارد. کسانی که به ایده آل نزدیک می شوند – آنهایی که در حلقه نمایش می بینید – یک “V” سفید معکوس بین چشم ها و روی پوزه، دو دستکش سفید در جلو و دو چکمه سفید در پشت داشته باشید. هرچه علامت ها متقارن تر باشند، بهتر است. نشانه‌هایی که قابل قبول هستند اما ترجیح داده نمی‌شوند عبارتند از لک روی صورت یا علائم سفید روی چانه، گلو و معده. بهتر است هر چهار پا سفید یکدست با نقاط تیره باشد که رنگ پا سفید را از رنگ روشن بدن جدا می کند. رنگ سفیدی که روی پا یا صورت خیلی کم یا زیاد می شود یک نقص است و ممکن است یک بچه گربه را بسته به ویژگی های دیگرش در دسته «کیفیت حیوان خانگی» قرار دهد. در یک دنیای عالی، یک کفش برفی لکه هایی از رنگ نقطه ای در نواحی سفید یا رگه های سفید (به نام رانر) نخواهد داشت که از نواحی سفید به نقاط می روند.

یک کفش برفی با چشمان درشت و گشاد آبی درخشان به شما نگاه می کند. چشم ها به شکل گردویی توصیف می شوند: بزرگتر و گردتر از چشم سیامی، اما نه به اندازه چشم یک ایرانی گرد .

بدنه مستطیلی محکم و عضلانی است، اما هرگز حجیم نیست.  Snowshoe شبیه یک دونده است نه یک کشتی گیر، اما قدرتمندتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. وقتی او را بلند می کنید، ممکن است از اینکه چقدر او احساس می کند شگفت زده می شوید. گوش های متوسط ​​بزرگ بالای سر کمی گرد است که باید به اندازه طول آن پهن باشد. پنجه های سایز متوسط ​​بیضی شکل و تا انگشتان پا مخروطی هستند.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

Snowshoe  فعال و اجتماعی یک انتخاب عالی برای خانواده های دارای کودک و سگ های دوستدار گربه است . او مانند هر رتریور  بازی می‌کند ، ترفندها را به راحتی یاد می‌گیرد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و محترمانه رفتار می‌کنند، قدردانی می‌کند.

 

 

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *