نژاد Sokoke

abyssinian-cat-pic

سوکوکه یک گربه طبیعی از نژاد گربه است، به این معنی که آنها بدون نیاز به دخالت انسان رشد کرده اند .

نام این نژاد از جنگل آرابوکو سوکوکه در کنیا گرفته شده است. ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها و امدادگران بیابید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزندخواندگی کنید! اگر می خواهید یکی از این گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

گربه فوق‌العاده هوشمند Sokokes str که در بسیاری از موارد می‌تواند ترفندها را یاد بگیرد و حتی بازی کند. این گربه سانان در زندگی خود نسبت به انسان ها محبت می کنند، اما نیاز به توجه زیادی دارند و اگر برای مدت طولانی در روز تنها بمانند، وضعیت خوبی ندارند. آنها برای خانواده های دارای فرزند مناسب هستند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۹ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۶ تا ۱۰ پوند

اصل و نسب:

کنیا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

داستان سوکوکه به جنگل آرابوکو سوکوکه در کنیا برمی گردد . اعتقاد بر این است که چند بچه گربه در اواخر دهه ۱۹۷۰ از کنیا به دانمارک برده شدند که به آوردن این نژاد به اروپا کمک کرد.

هنگامی که یک مستندساز به نام Jeannie Knocker در سال ۲۰۰۱ شروع به تحقیق در مورد این نژاد کرد، او به پرورش دهندگان در ایالات متحده و اروپا اجازه داد تا در مورد گربه بدانند، که به قرار دادن Sokoke  در نقشه گربه کمک کرد.

Sokoke  به طور رسمی توسط انجمن بین المللی گربه (TICA) در سال ۲۰۰۴ برای ثبت پذیرفته شد.

این روزها ممکن است سوکوکس را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

سوکوکه یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر سوکوک ها بین شش تا ده پوند است. بسیاری از آنها می توانند کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

 

شخصیت

از نظر شخصیت کلی سوکوکه، این یک گربه سان است که اغلب با یک سگ مقایسه می شود. این بدان معناست که این نژاد در آموزش ترفندها مهارت دارد و حتی از بازی های واکشی لذت می برد. اوه، و درست مانند بسیاری از سگ ها، سوکوکه اغلب به بازی با آب علاقه دارد!

سوکوک ها همچنین به افرادی که با آنها زندگی می کنند بسیار وفادار هستند و اغلب دوست دارند در هر جایی که خانواده هستند نزدیک باشند، چه برای جلسات استراحت یا زمان بازی. شما باید مطمئن شوید که گربه شما برای مدت طولانی در روز تنها نیست. این نژاد در یک محیط خانوادگی شلوغ که همیشه کسی برای شرکت یا تفریح ​​در دسترس است بهترین عملکرد را دارد.

به عنوان آخرین ملاحظات، توجه داشته باشید که سوکوکه دوست دارد فعال باشد و بسیار کنجکاو است، بنابراین شما باید فضایی برای زندگی فراهم کنید که آنها بتوانند برای ارضای غرایز خود از آنجا بالا بروند.

 

سلامتی

Sokokes  به طور کلی به عنوان گربه سالم در نظر گرفته می شود. اگرچه، همیشه مهم است که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ گونه مشکل سلامتی نژاد خاصی در ارتباط با سوکوکه وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم Sokoke خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خراش برای محیط زندگی گربه سوکوکه خود انتخاب کرده اید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

گوش های گربه نیز باید به طور منظم برای علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی شوند. با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب سوکوکه شما باشد صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در نهایت، از آنجایی که سوکوکه گربه ای با انرژی زیاد است، توصیه می شود حداقل یک درخت گربه را به خانه خود اضافه کنید. این نیز گربه‌ای است که راه رفتن روی افسار را به خوبی تحمل می‌کند، اما مطمئن شوید که اقدامات ایمنی مناسب را قبل از اضافه کردن این فعالیت به روال گربه خود انجام داده‌اید.

 

رنگ کت و آرایش

سوکوکه کت کوتاهی دارد و خز آنها معمولاً نازک توصیف می شود. آنها الگوی قهوه ای رنگی دارند که بسیاری از صاحبان دوست دارند بگویند شبیه پوست درخت است.

وقتی نوبت به نظافت می رسد، سوکوکه گربه ای کم نگهداری است. مسواک زدن گربه ها یک بار در هفته کافی است و به کاهش احتمال ریشه دار شدن تشک کمک می کند.

از نظر آب و هوا، بیشتر گربه های سوکوکه قطعا محیط گرمتر را به جای سردتر ترجیح می دهند. همچنین همیشه باید مطمئن شوید که در ماه‌های گرم‌تر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

Sokoke  به طور کلی برای خانواده هایی با فرزندان کوچک بسیار مناسب است. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند. بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی می شود، سوکوکه خوش اخلاق معمولا با بسیاری از حیوانات اهلی رفتار خوبی دارد. اما همیشه مطمئن شوید که بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نظارت کنید. گاهی اوقات این روابط بسیار به شخصیت حیوانات خانگی افراد بستگی دارد.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. هنگامی که آنها را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب خود به سوکوکه پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های سوکوکه سخت باشد زیرا آنها یک نژاد کمی غیر معمول هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله سوکوکس، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *