نژاد Thai Lilac

Thai-Lilac-cat-pic

یاس بنفش تایلندی یک گربه طبیعی از نژاد گربه است، به این معنی که بدون نیاز به دخالت انسان رشد کرده است. این گربه سانان به اجتماعی، پرحرف و بازیگوش معروف هستند.

همانطور که ممکن است از نام آن حدس بزنید، یاس تایلندی از تایلند آمده است. قسمت “یاسی” نام این نژاد به رنگ پوشش آنها اشاره دارد. شما ممکن است آنها را در پناهگاه ها و امداد و نجات پیدا کنید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه آنها را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

به صورت روزانه، این نژاد دقیقاً مانند گربه کورات مربوطه رفتار می کند – به این معنی که آنها گربه سانان بسیار متمرکز بر مردم هستند که دوست دارند در اطراف انسان باشند. اگر گربه ای شیرین می خواهید که تقریباً به همه محبت کند، این ممکن است بهترین دوست جدید شما باشد.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۱۵ پوند

اصل و نسب:

تایلند

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

تاریخچه یاس بنفش تایلندی به سال ۱۹۸۹ برمی گردد، زمانی که چند گربه کورات با هم جفت شدند و بستری تولید کردند که شامل یک بچه گربه صورتی بود! نام این بچه گربه Jenanca Lilac Lilee داده شد.

هنگامی که تعداد بیشتری از این بچه گربه ها شروع به ظهور کردند، به گربه های تایلندی یاس بنفش معروف شدند. ظاهر آنها به ژن های مغلوب گربه کورات نسبت داده می شود.

کمیته مشاوره نژاد کورات از سال ۱۹۹۳ رسماً یاس تایلندی را به رسمیت شناخته است.

این روزها می توانید یاس بنفش تایلندی را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

یاس بنفش تایلندی یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

بیشتر یاس بنفش تایلندی حدود ۱۵ پوند وزن دارد . بسیاری از آنها می توانند کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

 

شخصیت

درست مانند کورات، یاس بنفش تایلندی یک گربه بسیار اجتماعی و کنجکاو است. آنها اغلب در اطراف افراد زندگی خود دنبال می شوند، و اگر در هر جایی از خانه اقدامی انجام شود، این گربه سانان می خواهند درست در وسط آن باشند.

کودکان و یاس بنفش تایلندی ترکیبی عالی هستند – آنها به عنوان بهترین دوستان جدید یکدیگر را می بینند و دوستان بازی می کنند. اما مطمئن شوید که می توانید توجه کافی به گربه داشته باشید – این نژادی است که اگر به طور منظم برای مدت طولانی در روز تنها بماند، می تواند مشکلات رفتاری را ایجاد کند.

توجه داشته باشید که یاس تایلندی همچنین به عنوان یک گربه بسیار خوش صدا و پرحرف شهرت دارد – پس برای داشتن یک صدای زیبای جدید در خانه آماده شوید! یاس تایلندی یک جنبه بازیگوش و کنجکاو دارد، بنابراین مطمئن شوید که می توانید فضای کافی برای رفع نیاز فیزیکی آنها برای آنها فراهم کنید. داشتن مبلمان ایمن و قابل بالا رفتن قطعا یک امتیاز است.

 

سلامتی

یاس بنفش تایلندی معمولاً گربه‌های سالمی در نظر گرفته می‌شوند – اگرچه برنامه‌ریزی منظم برای بازدید از سلامتی با دامپزشک گربه‌تان مهم است.

هیچ مشکلی برای سلامتی نژاد خاص در ارتباط با یاس تایلندی وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم تایلندی لیلاک خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خاراندنی برای محیط زندگی تایلندی لیلاک خود انتخاب کرده اید. این می تواند به ترویج خراشیدن سالم کمک کند و ناخن های گربه را در شرایط خوبی نگه دارد، که برای چنین نژاد گربه کنجکاوی بسیار مهم است.

گوش های گربه یاس بنفش تایلندی باید به طور منظم برای نشانه های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شوند. با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب گربه شما باشد صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در نهایت، یاس بنفش تایلندی قطعاً یک نژاد گربه است که از یک درخت گربه محکم برای بازی و تعامل با آن قدردانی می کند. این باعث می شود بچه گربه تحریک شود و از بروز هرگونه مشکل رفتاری جلوگیری کند.

 

رنگ کت و آرایش

یاس بنفش تایلندی دارای کتی به رنگ یاسی است که اغلب در نور خاص کمی صورتی به نظر می رسد.

وقتی نوبت به نظافت می رسد، گربه تایلندی لیلاک مو کوتاه نگهداری بسیار کمی دارد و با جلسات هفتگی مسواک زدن خوب خواهد بود. این به جلوگیری از احتمال تشکیل تشک کمک می کند. اگر متوجه شدید که یاس تایلندی شما در ابتدا نیازی به نشستن و مسواک زدن ندارد، از دامپزشک خود راهنمایی بخواهید.

از نظر آب و هوا، بیشتر یاس بنفش های تایلندی گربه سانان نسبتاً سازگاری هستند، اگرچه تمایل دارند مکان های گرم تر را به جای سردتر برای زندگی ترجیح دهند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در ماه های گرمتر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

یاس بنفش تایلندی برای خانواده هایی که بچه های کوچک دارند مناسب است. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند. بر تعاملات اولیه بین کودکان خردسال و گربه نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی می شود، یاس بنفش اجتماعی تایلندی معمولاً با اکثر حیوانات اهلی دیگر رفتار خوبی دارد. اما همیشه مطمئن شوید که بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نیز نظارت داشته باشید. گاهی اوقات این روابط بسیار به شخصیت هر حیوان خانگی بستگی دارد.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. هنگامی که یاس بنفش تایلندی خود را برای رفتار خوب خود به خانه می آورید، مطمئن شوید که به آنها پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های یاس بنفش تایلندی سخت باشد زیرا آنها یک نژاد کمی غیر معمول هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله یاس بنفش تایلندی، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *