نژاد Thai

Thai-cat-pic

گربه تایلندی یک نژاد طبیعی گربه است، به این معنی که آنها بدون نیاز به دخالت انسان رشد کرده اند. این گربه سانان به اجتماعی بودن، پرحرفی و دوستانه بودن معروف هستند.

به گربه‌های تایلندی، گربه‌های سیامی ویچیان‌مات یا سیامی قدیمی نیز گفته می‌شود. شما ممکن است آنها را در پناهگاه ها و امداد و نجات پیدا کنید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه آنها را بپذیرید! اگر به دنبال اضافه کردن یک تایلندی به خانه خود هستید، خرید نکنید!

همانطور که ممکن است از نام آن حدس زده باشید، نژاد گربه تایلندی از تایلند می آید. این گربه‌سانان فوق‌العاده اجتماعی هستند و همیشه به دنبال مشارکت هستند. بنابراین این گربه برای خانواده ای نیست که در آن برای مدت طولانی در روز تنها بمانند. گربه‌های تایلندی نیز جنبه محبت آمیزی دارند و دوست دارند روی مبل با انسان‌های خود در آغوش گرفته شوند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۶ سال

طول:

متوسط

وزن:

۸ تا ۱۵ پوند

اصل و نسب:

تایلند

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

نژاد گربه تایلندی از تایلند می آید، جایی که این بچه گربه ها با نام Wichienmaat  شناخته می شوند که به “الماس ماه” ترجمه می شود. در دهه ۱۸۰۰، این نژاد به بریتانیای کبیر آورده شد تا به عنوان هدیه به خانواده سلطنتی داده شود – حرکتی که به انتشار اخبار در مورد این گربه ها در سراسر جهان کمک کرد.

تایلندی رسماً در سال ۲۰۰۹ از سوی انجمن بین المللی گربه (TICA) وضعیت پیشرفته نژاد جدید را دریافت کرد .

این روزها می توانید تایلندی ها را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

تایلندی یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر مردم تایلند بین هشت تا ۱۵ پوند است. با این حال، بسیاری از گربه ها می توانند بزرگتر یا کوچکتر از حد معمول باشند.

 

شخصیت

اول از همه، تایلندی یک گربه بسیار متمرکز بر مردم است. این گربه‌ها معمولاً انسان‌های یک خانواده را از اتاقی به اتاق دیگر دنبال می‌کنند تا به دنبال شرکت باشند.

تایلندی همچنین یک نژاد بسیار پر سر و صدا از گربه ها است و بسیاری از صاحبان آنها اصرار دارند که گربه های تایلندی آنها با آنها صحبت کنند تا بدانند چه احساسی دارند! آنها همچنین موجوداتی کنجکاو و کنجکاو هستند که عاشق کاوش در دنیای اطراف خود هستند، بنابراین زندگی در خانه ای با تعداد زیادی مبلمان ایمن برای بالا رفتن یک امتیاز خواهد بود.

فقط هشدار داده شود که به دلیل ماهیت بسیار اجتماعی تایلندی ها، آنها گربه هایی هستند که قطعاً به چیزی که ممکن است توجه دائمی به نظر برسد نیاز دارند. اگر خانواده‌ای با بچه‌های کوچک دارید، عالی است، زیرا تایلندی‌ها با خوشحالی مانند یک بهترین دوست جدید می‌شوند و با بچه‌های شما رفیق بازی می‌کنند.

 

 

 

سلامتی

به طور کلی تایلندی ها گربه های سالمی در نظر گرفته می شوند، اگرچه همیشه مهم است که برای بازدیدهای منظم سلامتی با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ مشکلی برای سلامتی نژاد خاص در ارتباط با تایلندی وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم تایلندی خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خاراندنی برای محیط زندگی گربه تایلندی خود انتخاب کرده اید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

گوش های گربه تایلندی باید به طور منظم برای نشانه هایی از تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی شود. با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب تایلندی شما باشد صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در نهایت، تایلندی ها قطعاً از یک درخت گربه محکم برای بازی و تعامل با آن قدردانی خواهند کرد. این کمک خواهد کرد که بچه گربه تحریک شده و راضی نگه دارد و ممکن است از بروز مشکلات رفتاری جلوگیری کند.

 

رنگ کت و آرایش

گربه تایلندی را می توان در هر رنگ نقطه ای یافت ، از جمله نقطه توری، نقطه توربی و نقطه زبانه.

وقتی نوبت به نظافت می رسد، گربه تایلندی با موی کوتاه بسیار کم نگهداری است و با جلسات هفتگی مسواک زدن خوب خواهد بود. این به جلوگیری از احتمال تشکیل تشک کمک می کند. اگرچه، اگر متوجه شدید که تایلندی شما در ابتدا نیازی به نشستن و مسواک زدن ندارد، از دامپزشک خود راهنمایی بخواهید.

از نظر آب و هوا، بیشتر تایلندی ها گربه سانان نسبتاً سازگار هستند، اما تمایل دارند مکان های گرم تر را به جای سردتر برای زندگی ترجیح دهند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در ماه های گرمتر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

تایلندی یک بازی فوق العاده برای خانواده هایی است که فرزندان خردسال دارند. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند. نظارت بر تمام تعاملات بین بچه ها و گربه ها، به خصوص در اوایل.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی می شود، تایلندی خروجی معمولاً با اکثر حیوانات اهلی دیگر، از جمله سگ، رفتار خوبی دارد. اما همیشه مطمئن شوید که بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نظارت کنید. گاهی اوقات این روابط بسیار به شخصیت هر حیوان خانگی بستگی دارد.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. وقتی تایلندی خود را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب خود به آنها پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های تایلندی دشوار باشد. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه ها و نجات هایی را امتحان کنید که به انواع گربه ها، از جمله گربه های تایلندی، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *