نژاد toyger

toyger-cat-pic

Toyger  یک گربه از نژاد مخلوط است – تلاقی بین نژاد بنگال  و تابی مو کوتاه اهلی. این بچه گربه های مهربان، پرانرژی و بازیگوش، برخی از بهترین ویژگی ها را از هر دوی والدین خود به ارث برده اند.

شما ممکن است این گربه‌های نژاد مخلوط را در پناهگاه‌ها پیدا کنید و امدادگران خاصی را پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزند خود را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

تویگر‌ها گربه‌های خانوادگی عالی هستند. هنگامی که نژاد مخلوط را دیدید که در خانه شما پرسه می زند، به نظر می رسد که یک ببر مینیاتوری با شما زندگی می کند! اما در حالی که این گربه ماهیچه ای و ورزشکار است، آنها همچنین یک بچه گربه دوست داشتنی و نوازشگر هستند.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۰ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۷ تا ۱۵ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

نام Toyger ترکیبی از دو کلمه “اسباب بازی” و “ببر” است. این نژاد مختلط در ابتدا در دهه ۱۹۸۰ توسط لیدی ساگدن ایجاد شد که تصمیم گرفت یک نژاد بنگالی به نام Millwood Rumpled Spotskin را با موهای کوتاه خانگی به نام Scrapmetal در تلاشی برای آگاهی بخشی به موضوع حفاظت از ببرها ایجاد کند. در طول مسیر، یک گربه خیابانی از کشمیر نیز در این فرآیند شرکت داشت تا به نشان دادن نوارهای ببر مانند متمایز این نژاد کمک کند.

در سال ۱۹۹۳، انجمن بین المللی گربه (TICA) به طور رسمی ثبت Toyger را آغاز کرد.

اگرچه Toyger به عنوان یک نژاد طراح شروع شد، برخی از آنها در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات قرار گرفتند. اگر به این نتیجه رسیدید که این نژاد ترکیبی برای شماست، فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

Toyger  یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه در مورد نژادهای جدید گربه مخلوط می شود، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر تویگرها  نر بین ۱۰ تا ۱۵ پوند است  و بیشتر تویگر های ماده بین ۷ تا ۱۰ پوند وزن دارند.

 

شخصیت

وقتی صحبت از شخصیت به میان می آید، Toyger  یکی از دوست داشتنی ترین گربه های اطراف است. در حالی که آنها ظاهر گربه بزرگ قابل توجهی دارند، این یک نژاد ترکیبی است که دوست دارد در حالی که روی مبل استراحت می کنید با شما در آغوش بگیرد.

در خور چنین گربه اجتماعی، Toyger  از همراهی انسان و داشتن افراد در اطراف لذت می برد – این گربه ای است که در خانه ای شلوغ رشد می کند تا جایی که برای مدت طولانی تنها می ماند.

Toyger  همچنین یک گربه فوق‌العاده باهوش است که می‌توان آن را نسبتاً آسان آموزش داد، و این نژاد اغلب به خاطر ماجراجویی در فضای باز با یک افسار و مهار ایمن مشهور است. در واقع، در بسیاری از موارد صاحبان حیوانات خانگی Toyger خود را برای انجام بازی های واکشی آموزش داده اند.

بر خلاف بسیاری از نژادهای گربه، Toyger  نیز مانند ببرهای گربه بزرگ در طبیعت از بازی با آب لذت می برد!

 

سلامتی

تویگر‌ها عموماً گربه‌های سالمی در نظر گرفته می‌شوند – اگرچه این نژاد می‌تواند مستعد برخی از شرایط مشابهی باشد که موی کوتاه بنگال و اهلی با آن مواجه هستند. مثل همیشه، مهم است که برای بازدیدهای منظم سلامتی با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

برخی از مشکلات رایج سلامتی که اسباب بازی ها از آن رنج می برند عبارتند از:

چاقی

زمزمه های قلبی

اهمیت دادن

Toyger  گربه ای باهوش، ورزشکار و باهوش است، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که نژاد مخلوط از نظر فیزیکی و ذهنی تحریک می شود. درخت گربه یا دسترسی به مبلمانی که می توانند با خیال راحت از آن بالا بروند ضروری است.

همچنین توصیه می شود اسباب بازی های هوشمند تعاملی تهیه کنید که گربه را تیز و راضی نگه می دارد. اگر می‌خواهید Toyger خود را بیرون بیاورید، مطمئن شوید که از بند ایمن استفاده می‌کنید و بر تمام جلسات در خارج از منزل نظارت می‌کنید.

همراه با برنامه ریزی ویزیت سالانه دامپزشک سلامتی، Toyger شما نیاز دارد که ناخن های خود را به طور منظم بررسی کرده و هفته ای یک بار کوتاه کند. همچنین می‌خواهید گوش‌های گربه را برای نشانه‌های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی کنید و در صورت نیاز آن‌ها را تمیز کنید. دامپزشک شما می تواند به شما کمک کند تا بهترین روش را برای این کار به شما نشان دهد.

همچنین مطمئن شوید که با دامپزشک معمولی خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن برای Toyger خود صحبت کنید.

 

رنگ کت و آرایش

رنگ اصلی کت Toyger نارنجی یا خرمایی با راه راه های عمودی تیره تر است. این نوارهای متمایز یا می توانند شکسته شوند یا ممکن است منشعب شوند.

نژاد مختلط در هنگام نظافت نگهداری نسبتاً کمی دارد، به طوری که پوشش متراکم آنها فقط یک بار در هفته نیاز به مسواک زدن دارد. اگرچه، مانند همه گربه‌ها، به یاد داشته باشید، مسواک زدن منظم به تمیز و سالم ماندن کت گربه کمک می کند.

وقتی صحبت از آب و هوا به میان می آید، Toyger  به طور کلی به عنوان یک گربه سازگار در نظر گرفته می شود که معمولاً می تواند در اکثر آب و هواها با خوشحالی زندگی کند، فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که سایه کافی و آب شیرین در هنگام افزایش دما وجود دارد.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

Toyger  یک مسابقه عالی با بچه ها است. گربه با بچه های خانواده شما پیوندهای محکمی ایجاد می کند و برای آنها مانند یک دوست بازی جدید می شود. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند – و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی می شود، Toyger معمولاً در اطراف سایر حیوانات خانگی نیز خوب است. اگر چه شما می خواهید مطمئن شوید که هنگام معرفی گربه به خانواده خود بر تعاملات اولیه نظارت می کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد مخلوط نتیجه می دهد. مطمئن شوید که Toyger خود را برای رفتار خوب خود پاداش می دهید و هنگامی که آنها را به خانه نزد خانواده خود می آورید از یک رژیم آموزشی مناسب پیروی کنید.

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص نژاد برای Toygers سخت باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط هستند. با این حال، ممکن است بخواهید نجات های مخصوص نژاد بنگال را امتحان کنید، زیرا آنها اغلب از مخلوط ها نیز مراقبت می کنند. همچنین می‌توانید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های کوتاه خانگی، و همچنین پناهگاه محلی‌تان پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *