نژاد Aegean

Aegean-cat-pic

یک گربه طبیعی از نژاد گربه است، به این معنی که آنها بدون نیاز به دخالت انسان رشد کرده اند. طرفداران این نژاد این گربه سانان را به عنوان همراهانی باهوش، پرانرژی و دوستانه می شناسند.

می‌توانید این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها پیدا کنید و امدادگران خاصی را پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزندتان را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

اژه یک گربه خانوادگی بزرگ است، با گرایش اجتماعی آنها به عنوان یکی از قدیمی ترین گربه های خانگی که تا به حال در اطراف دیده می شوند، به تاریخ آنها نسبت داده می شود آنها بچه گربه های شجاع و باهوشی هستند که با بچه ها رابطه خوبی دارند. اگرچه، از آنجایی که این نژاد از آب نمی ترسد، به طور معمول ایده خوبی نیست که گربه ای از این نژاد را در صورت داشتن مخزن ماهی در خانه بپذیرید.

aegean-cat-breed-pictures-2

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

aegean-cat-breed-pictures-4

آمار حیاتی

طول عمر:

۹ تا ۱۰ سال

طول:

متوسط

وزن:

۷ تا ۱۰ پوند

اصل و نسب:

یونان

aegean-cat-breed-pictures-3

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

نژاد گربه اژه از جزایر یونانی Cyclades  که در دریای اژه واقع شده اند می آید. حدس زده می‌شود که منشأ آن‌ها بسیار نزدیک به دریا به همین دلیل است که این گربه‌سانان از آب نمی‌ترسند.

همچنین گفته می شود که دوستی این نژاد با انسان ها از تربیت آنها ناشی می شود و همیشه در کنار ملوانان و ماهیگیران بودند. در یونان، اژه یک نژاد گربه فوق العاده محبوب است، اگرچه در کشورهای دیگر به ندرت دیده می شود.

اگر به فکر اضافه کردن یک Egean به خانواده خود هستید، به یاد داشته باشید که بسیاری از آنها در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات قرار گرفته اند. اگر به این نتیجه رسیدید که این نژاد برای شما مناسب است، فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

اندازه

اژه یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که اغلب در مورد نژادهای گربه اتفاق می افتد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

بیشتر گربه های نر اژه ای بین ۹  تا ۱۰ پوند وزن دارند و بیشتر اژه های ماده بین ۷ تا ۹ پوند وزن دارند.

شخصیت

گربه اژه یکی از دوستانه ترین و اجتماعی ترین نژادهای گربه است.  آن‌ها به هر خانواده بزرگی اضافه می‌شوند و دائماً به دنبال تعامل انسانی هستند، چه برای استراحت با هم در زمان‌های استراحت یا برای جلسات بازی پرانرژی.

این گربه‌های ورزشکار نیز بسیار باهوش هستند – در بسیاری از موارد به اژه‌ای‌ها آموزش داده شده است که حلقه‌بازی کنند. در حالی که دریای اژه یک رگه مستقل دارد، آنها بهترین عملکرد را در یک خانواده شلوغ دارند که در آن گربه همیشه فعالیتی در جریان است و گربه می تواند آن را بررسی کند. این نژاد دوست دارد بخشی از اکشن باشد!

دریای اژه نیز عاشق بیرون از منزل بودن است،  بنابراین اگر بتوانید یک کاتیو محصور شده ایمن تهیه کنید، آنها بسیار از آن استقبال خواهند کرد. فقط هشدار داده شود: به دلیل اینکه اژه ها بخشی از گروه کمیاب از گربه ها هستند که از آب لذت می برند، ممکن است به دیدن هر ماهی خانگی به عنوان فرصتی برای یک جلسه میان وعده بیایند.

سلامتی

اژه ها به طور کلی به عنوان گربه های سالم در نظر گرفته می شوند – و تا به امروز هیچ گونه مشکل بهداشتی خاصی در رابطه با گربه وجود ندارد.

اگرچه، مانند هر نژاد دیگری، مهم است که برای بازدیدهای منظم سلامتی با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

اهمیت دادن

گربه اژه به عنوان یک گربه باهوش و ورزشکار شهرت شایسته ای دارد، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که این نژاد همیشه از نظر فیزیکی و ذهنی تحریک می شود.

در حالت ایده آل، شما می خواهید یک درخت گربه برای اژه خود بخرید تا با آن تعامل داشته باشید، و اگر در محیطی با مبلمان زندگی می کنید که گربه بتواند با خیال راحت از آن بالا و پایین برود، از فرصتی که برای اکتشاف به دست آمده بسیار قدردانی خواهند کرد.

گذاشتن اسباب‌بازی‌های هوشمند و دستگاه‌های پخش خوراکی تعاملی در اطراف خانه نیز راهی عالی برای تحریک ذهنی دریای اژه است.

همراه با برنامه ریزی ویزیت سالانه دامپزشک سلامتی، اژه شما نیاز به بررسی منظم ناخن های خود دارد. از دامپزشک خود بپرسید که اگر در نگهداری از گربه ها تازه کار هستید، چگونه این کار را انجام دهید. همچنین می‌خواهید گوش‌های گربه را برای نشانه‌های تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی کنید و در صورت نیاز آن‌ها را تمیز کنید.

همچنین، مطمئن شوید که با دامپزشک معمولی خود در مورد رژیم مسواک زدن برای Egean خود صحبت کنید.

رنگ کت و آرایش

رنگ اصلی کت اژه سفید است و معمولاً دارای لکه ها و نشانه هایی در رنگ های مشکی، خاکستری و آبی است. علائم روی گربه بر اساس فردی متفاوت است.

Aegeon  در مورد نظافت نگهداری نسبتاً کمی دارد، اگرچه پوشش مخملی آنها در زمستان ضخیم تر می شود. ریزش عمدتاً متوسط ​​است و مسواک زدن نژاد چند بار در هفته کافی است.

مانند همه نژادها، حصیرهایی را که ممکن است در حین نظافت گربه شروع به رشد کنند، به دقت زیر نظر داشته باشید. به یاد داشته باشید، مسواک زدن منظم به تمیز و سالم ماندن گربه کمک می کند.

وقتی صحبت از آب و هوا می شود، دریای اژه به طور کلی به عنوان یک گربه سازگار در نظر گرفته می شود که معمولاً می تواند در اکثر آب و هواها با شادی زندگی کند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در هنگام افزایش دما، سایه کافی و آب شیرین فراهم شود.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

دریای اژه با بچه ها فوق العاده است. گربه به سرعت با بچه های خانه شما پیوندهای محبت آمیز برقرار می کند. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند – و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می‌آید، دریای اژه معمولاً در اطراف سایر حیوانات اهلی نیز خوب است – اگرچه همانطور که در بالا ذکر شد، این گربه، گربه ای نیست که بدون نظارت در اطراف ماهی یا سایر حیوانات خانگی مبتنی بر آب رها شود.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. اطمینان حاصل کنید که اژه ای خود را برای رفتار خوب خود پاداش می دهید و هنگامی که آنها را به خانه نزد خانواده خود می آورید از یک رژیم آموزشی مناسب پیروی کنید.

گروه های نجات

ممکن است یافتن یک نجات خاص برای نژاد اژه ای دشوار باشد زیرا آنها در خارج از یونان کمیاب هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله اژه‌ها، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند.

در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *