نژاد American Wirehair

American-Wirehair-cat-pic

اسپروینگ! این واکنش معمولی نیست که وقتی یک گربه را نوازش می کنیم انتظار داریم، اما کت فنری و انعطاف پذیر او بخشی از جذابیت و ظاهر زیبای American Wirehair است.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۴ تا ۱۸ سال

طول:

متوسط تا بزرگ

وزن:

۸ تا ۱۵ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

این گربه اصل آمریکایی است. ظاهر شدن جهش‌های طبیعی در گربه‌ها در نقاط مختلف جهان غیرعادی نیست، اما تاکنون جهش برای یک کت سیمی فقط در ایالات متحده ظاهر شده است. اولین بار در سال ۱۹۶۶، در بستر بچه گربه هایی که از یک گربه مو کوتاه خانگی در شمال نیویورک متولد شدند، دیده شد. تنها بچه گربه ای که از آن بستر زنده ماند، یک نر سرخ رنگ و سفید بود. به دلیل کت غیرمعمولش، صاحبان او را به یک پرورش دهنده گربه محلی به نام جوآن اوشی نشان دادند، او بچه گربه ای با روکش ناهموار را به قیمت ۵۰ دلار خرید، نام او را شورای راک آدام از های-فای گذاشت و تلاش کرد تا او را از طریق ضربدرها تولید مثل کند. American Wirehair در سال ۱۹۷۸ توسط انجمن گربه‌پرستان به رسمیت شناخته شد. در انجمن بین‌المللی گربه، این نژاد نوعی مو کوتاه آمریکایی در نظر گرفته می‌شود. موهای سیمی آمریکایی همچنین توسط انجمن گربه‌پرستان آمریکا، انجمن گربه‌های کانادا و فدراسیون جهانی گربه‌ها به رسمیت شناخته می‌شوند. آنها برای حفظ تنوع ژنتیکی به موهای کوتاه آمریکایی منتقل می شوند.

 

شخصیت

می توان انتظار داشت که یک موی آمریکایی بسیار شبیه به مو کوتاه آمریکایی باشد: سازگار، خوش اخلاق، مهربان و بازیگوش. گاهی اوقات از او به عنوان دلقک یاد می شود.

این یک گربه ورزشکار با سطح فعالیت متوسط ​​است. او به اندازه گربه بعدی از زمان بازی خوبی لذت می برد، اما بیش از حد خواستار توجه یا فعالیت نیست. همانطور که شایسته یک گربه طبقه کارگر است که خوب ساخته است، باهوش است و از بازی با اسباب بازی های پازل و اسباب بازی های تعاملی لذت می برد.  او طبیعتی اجتماعی دارد و آن گونه نیست که هنگام ورود بازدیدکنندگان زیر تخت پنهان شود.

American Wirehair  گربه ای آرام است که مردم را دوست دارد و آنها را از اتاقی به اتاق دیگر دنبال می کند. او به همه چیزهایی که در اطرافش می گذرد علاقه زیادی نشان می دهد. او ممکن است یک گربه دامان باشد یا نباشد، اما همیشه از داشتن یک نقطه در کنار شما روی مبل یا انتهای تخت قدردانی می کند.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند.  با این حال، موهای سیمی آمریکایی به طور کلی سالم هستند.

 

اهمیت دادن

کت غیر معمول American Wirehair نیاز به مراقبت کمی دارد. مسواک زدن یا شانه زدن می تواند به آن آسیب برساند، بنابراین این نوع نظافت به جز در بهار، زمانی که گربه کت زمستانی خود را می ریزد، ضروری نیست. حمام به ندرت ضروری است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید.  اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند.

این ایده خوبی است که یک گربه آمریکایی وایرهیر را فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری‌های منتشر شده توسط گربه‌های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه‌هایی که به خارج از منزل می‌روند، مانند برخورد با ماشین، با آن روبرو هستند. موی‌های آمریکایی که به خارج از منزل می‌روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه‌ای غیرعادی بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

موهای چین خورده و تنگ کت با قد متوسط ​​بافتی سفت اما دلپذیر دارد. حتی سبیل ها و موهای داخل گوش چین دار و فنری است. این مانتو در رنگ ها و طرح های مختلف موجود است.

American Wirehair  دارای سر گرد با گونه‌های بلند، گوش‌هایی با اندازه متوسط ​​است که در نوک آن‌ها گرد است و چشم‌های روشن و بزرگ و گردی دارد که کمی به سمت بالا متمایل می‌شوند. بدن با اندازه متوسط ​​توسط پاهای عضلانی و پنجه های گرد با پدهای سنگین حمایت می شود. تکان دادن پشت انتهای گرد خوب دمی است که از قسمت پشتی به سمت نوک گرد می رود.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

موی ساده اما بازیگوش یک انتخاب عالی برای خانواده هایی با کودکان و سگ های گربه پسند است. او می تواند ترفندهایی را بیاموزد و از توجه کودکانی که با او مودبانه و محترمانه رفتار می کنند، دوست دارد. اگر سگ ها به او دردسر ندهند با او خوب کنار می آید. او شکارچی ماهری است، اما ممکن است یاد بگیرد که پرندگان خانگی یا دیگر حیوانات کوچک را تنها بگذارد، اگر در سنین پایین با آنها آشنا شود. با این حال، وقتی شک دارید، جدایی بهترین است. همیشه هر حیوان خانگی، حتی گربه های دیگر را به آرامی و در یک محیط کنترل شده معرفی کنید.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *