نژاد British Shorthair

british-shorthair-cat-pic

گربه بریتانیایی پر از ذخایر بریتانیایی، صدایی آرام دارد و یک همراه بی‌طلب است.

در حالی که خیلی دوست داشتنی نیست، مو کوتاه بریتانیایی تمایل دارد با همه خوب کنار بیاید. آنها ملایم هستند و حیوانات خانگی دیگر را تحمل می کنند، و حتی اگر در هر فرصتی به دنبال آغشته شدن نباشند، از اینکه برای یک نوازش خوب مورد توجه قرار می گیرند، خوشحال هستند.

در حالی که برخی از گربه ها به داشتن بند بلند و پرنده شهرت دارند، مو کوتاه بریتانیایی چیزی جز این است. اگر به دنبال بهترین دوستی هستید که مانند خیار آرام باشد و زیاد آزاردهنده نباشد، ممکن است این گربه برای شما باشد.

مهم است که به یاد داشته باشید که گربه ها از هر نژادی ممکن است در طول زندگی خود از مشکلات سلامتی رنج ببرند. یک طرح بیمه خوب حیوان خانگی می تواند به شما کمک کند تا مراقبت های لازم را برای گربه خود در هر سنی آماده کنید.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۷ سال

طول:

۲۲ تا ۲۵ اینچ، بدون احتساب دم

وزن:

۷ تا ۱۷ پوند

اصل و نسب:

بریتانیای کبیر

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

شاید متوجه نباشید، اما احتمالاً با مو کوتاه بریتانیایی بزرگ شده اید. او گربه باهوش گربه چکمه پوش و گربه چشایر خندان آلیس در سرزمین عجایب است.

مو کوتاه بریتانیایی بومی انگلستان است. با ظهور نمایش های گربه در دوران ویکتوریا، گربه خواران شروع به پرورش گربه ها با استاندارد خاصی کردند و برای آنها شجره نامه نگه داشتند. در اولین نمایش گربه ها، موهای کوتاه بریتانیایی تنها گربه های شجره دار بودند که به نمایش گذاشته شدند. بقیه به سادگی بر اساس نوع کت یا رنگ توضیح داده شدند.

دو جنگ جهانی این نژاد را ویران کرد و تعداد کمی از مو کوتاه بریتانیایی پس از جنگ جهانی دوم باقی ماندند. با کمک نژادهای دیگر، موهای کوتاه، همانطور که در بریتانیا به آنها می گویند، احیا شدند.

انجمن گربه های آمریکا در سال ۱۹۶۷ مو کوتاه بریتانیایی را به رسمیت شناخت، اما انجمن گربه سانان تا سال ۱۹۸۰ آن را نپذیرفت. اکنون، همه انجمن های گربه این نژاد را به رسمیت می شناسند.

اندازه

وزن نرها ۱۲ تا ۲۰ پوند، ماده ها ۸ تا ۱۴ پوند.

شخصیت

مو کوتاه بریتانیایی ملایم و راحت است و او را به یک همراه عالی برای خانواده تبدیل می کند. او از محبت لذت می برد، اما از نوع گربه های «من، من، من» نیست. انتظار داشته باشید که او در طول روز شما را در خانه دنبال کند و هر جا که توقف کردید در همان نزدیکی مستقر شود.

مملو از ذخیره بریتانیایی،Shorthair  صدای آرامی دارد و یک همراه بی نیاز است. او نیازی به دور زدن ندارد، اگرچه دوست دارد در کنار شما بنشیند. از آنجایی که یک گربه بزرگ است، او علاقه ای به حمل و نقل ندارد.

این یک گربه با سطح فعالیت متوسط ​​است. او در دوران بچه گربه پرانرژی است، اما معمولاً تا یک سالگی شروع به آرام شدن می کند. موهای کوتاه بریتانیایی بالغ‌تر معمولاً سیب زمینی‌های کاناپه‌ای هستند، اما نرهای بالغ گهگاه مانند گول‌های مسخره رفتار می‌کنند. وقتی در خانه می دوند، می توانند صدایی شبیه گله فیل داشته باشند.

موهای کوتاه بریتانیایی به ندرت مخرب هستند. آداب و رسوم آن‌ها از یک حاکمان مناسب است، نه یک هولیگان فوتبال. آنها با اطمینان از مهمانان استقبال می کنند.

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند.

مشکلاتی که در مو کوتاه دیده شده است، التهاب لثه و کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک است، که هر دو می توانند هر نژادی را تحت تاثیر قرار دهند.

صرف نظر از اینکه گربه شما در اولین باری که او را به خانه می آورید چقدر سالم است، باید برای هر مشکلی که ممکن است در طول زندگی او پیش بیاید آماده باشید. طرح بیمه حیوان خانگی می تواند به شما کمک کند تا برای هر یک از نیازهای دامپزشکی گربه خود آماده باشید.

اهمیت دادن

کت کوتاه و صاف British Shorthair با برس زدن هفتگی یا شانه زدن برای از بین بردن موهای مرده، ساده می شود. حمام به ندرت ضروری است.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر هفته کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه زباله را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت حمام بسیار خاص هستند.

این ایده خوبی است که یک گربه مو کوتاه بریتانیایی را فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری هایی که توسط گربه های دیگر منتشر می شود، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند ، مانند برخورد با ماشین، با آن مواجه هستند. موهای کوتاه بریتانیایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی قرار می گیرند که دوست دارد بدون پرداخت هزینه ای چنین گربه زیبایی داشته باشد.

رنگ کت و آرایش

مو کوتاه بریتانیایی با کت کوتاه و ضخیم، سر و گونه‌های گرد، چشم‌های گرد درشت و بدن گرد، به هیچ چیز شبیه یک خرس عروسکی نوازشگر نیست. بدن او جمع و جور اما قدرتمند با سینه ای پهن، پاهای قوی با پنجه های گرد و دمی ضخیم با نوک گرد است. این کت تقریباً در هر رنگ یا طرحی که بخواهید می آید، از جمله یاسی، شکلاتی، سیاه، سفید، نوک تیز، تیغه ای و بسیاری دیگر. شناخته شده ترین رنگ آبی (خاکستری) است و گربه ها گاهی اوقات به عنوان آبی بریتانیایی شناخته می شوند.

مو کوتاه تا ۳ تا ۵ سالگی به بلوغ جسمی کامل نمی رسد.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

این گربه ملایم برای زندگی با خانواده هایی با بچه ها و سگ های گربه پسند بسیار مناسب است. او توجه کودکانی که با او مودبانه و با احترام رفتار می کنند را دوست دارد و نسبت به کودکان نوپا دست و پا چلفتی بخشنده است. بر کودکان خردسال نظارت کنید و به آنها نشان دهید که چگونه گربه را به خوبی نوازش کنند. به جای اینکه گربه را در آغوش بگیرید یا حمل کنید، از آنها بخواهید روی زمین بنشینند و او را نوازش کنند. گربه های دیگر تعادل او را بر هم نخواهند زد. برای بهترین نتیجه، همیشه هر حیوان خانگی، حتی گربه های دیگر را به آرامی و در یک محیط کنترل شده معرفی کنید.

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *